ESL Pro League Counter-Strike

ESL, największa na świecie firma esportowa, z dumą ogłasza, że wraz z finałami sezonu Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) liga Pro League będzie świętować swoją dziesiątą rocznicę. W dniach 6-8 grudnia 2019 roku, w Jykse Bank Arena w Odense w Danii, 16 najlepszych drużyn z Europy, Ameryk i regionu Azji i Pacyfiku będzie walczyć o lwią część puli nagród w wysokości 750 000 USD. We współpracy z władzami miasta Odense i Odense Sport & Event, już trzeci rok z rzędu targi gamingowe ODINCON odbędą się równolegle do Finałów Pro League.

Faza grupowa odbędzie się podczas targów ODINCON Expo w dniach 3-5 grudnia 2019 roku i wyłoni sześć najlepszych zespołów, które przejdą do głównego etapu rozgrywek. W 2018 roku zespół Astralis zdobył tytuł i przed własną publicznością, został pierwszym w historii zwycięzcą Intel Grand Slam. Tegoroczny turniej po raz kolejny daje drużynom możliwość awansu w klasyfikacji Intel Grand Slam i szansę zbliżenia się do zdobycia nagród, których łączna pula wynosi 1 milion dolarów.

Z okazji 10. rocznicy sezonu najdłużej działającej ligi zawodowej (CS:GO) na świecie, finał ESL Pro League w Odense będzie wyjątkowym turniejem zarówno dla graczy, jak i kibiców.

„Jesteśmy niezwykle dumni z  rozwoju ESL Pro League”, powiedział Ulrich Schulze, starszy wiceprezes ds. produktów w ESL. „Po naszych wielkich sukcesach i wyprzedanych biletach na turnieje w Odense w 2017 i 2018 roku, ciężko pracujemy nad tym, aby finał dziesiątego sezonu był jeszcze większy i lepszy”.

Odwiedzający będą mogli zanurzyć się w świat gier podczas targów ODINCON Expo, na których, oprócz playoffów, będzie można zwiedzić łącznie ponad 5000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dodatkowych, a ODINCON, po dużym sukcesie w roku 2018, obiecuje postawić poprzeczkę jeszcze wyżej!

„Chociaż ODINCON i Pro League to dwa oddzielne wydarzenia, umiejscowienie ich w tym samym budynku jest wielkim atutem zarówno dla nas, jak i dla ESL. Mamy dużą liczbę nowych wydarzeń i kolejkę wystawców chcących zaprezentować się podczas targów ODINCON, więc dla publiczności rocznicowa, 10. odsłona sezonu ESL będzie oznaczała tylko jeszcze lepsze i bardziej intensywne doświadczenie w trakcie całego weekendu”, powiedział Enrico Augustinus, Dyrektor Generalny Odense Sport & Event.

źródło spółka

opracował Arkadiusz Gawłowski