Intel dopieszcza gamerów, cyfrowych twórców i fanów zwiększania wydajności sprzętu komputerowego. Ośma generacja procesorów Core do komputerów stacjonarnych ma zadowolić najbardziej wymagających pod względem wydajności i szybkości.
„Dokładamy wszelkich starań, aby udostępnić społeczności entuzjastów maksimum możliwości na komputerach biurkowych, od najwyższej wydajności po platformę, którą można elastycznie dostosowywać do ich potrzeb. Procesory Intel Core ósmej generacji do komputerów stacjonarnych zostały znacznie udoskonalone we wszystkich aspektach i zapewniają niezrównane wrażenia, zwłaszcza graczom” — powiedział dyrektor działu platform stacjonarnych w firmie Intel Anand Srivatsa.
Koncern oferuje 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5 i 4-rdzeniowy procesor Intel Core i3, co oznacza że po raz pierwszy w historii ta klasa z tyloma rdzeniami trafia do komputerów stacjonarnych. Jednocześnie linia „K” procesorów z dużym wachlarzem możliwości ma pozwalać na zwiększanie potencjału grafiki, czy pamięci masowej.
Nowy chipset Intel Z370 zapewnia lepsze dostarczanie mocy, umożliwiające nowym procesorom 6-rdzeniowym osiągnięcie maksymalnej wydajności. Czołowi dostawcy udostępnią ponad 50 nowych konstrukcji płyt głównych i systemów.
Dopieszczenie graczy
Najsilniejszy procesor do komputerów stacjonarnych z całej gamy — model Intel Core i7-8700K — koncern pozycjonuje jako najlepszy w historii swój procesor do gier, dzięki Intel Turbo Boost 2.0. W trybie turbo osiąga on 4,7 GHz (najwięcej wśród procesorów Intela).
Na tle siódmej generacji nowe procesory pozwalają zwiększyć liczbę klatek wyświetlanych na sekundę nawet o 25% w wymagających grach. Intel wskazuje, że odpowiada nową generacją na intensywny rozwój gier – postawił na funkcje komunikacyjne, co oznacza że wydajność procesorów współdziała z ich wielozadaniowością. W efekcie najnowsza generacja ma zapewniać do 2-krotnie szybszej obsługi gry, streamingu i nagrywania w porównaniu do 3-letnich urządzeń.
Dopieszczenie twórców
Celem Intela jest, aby ósma generacja stała się najchętniej wybieranymi modułami ze względu na szybkość, precyzję, możliwości, zgodność formatów oraz tworzenie i użytkowanie grafiki wysokiej jakości. Te cechy jednoznacznie adresuje również do cyfrowych twórców.
Dla przykładu edytowanie sferycznych filmów w rozdzielczości 4K ma być nawet o 32% szybsze niż przy użyciu procesorów poprzedniej generacji. Nowa rodzina procesorów ma pozwalać ponadto na nawet 65% szybszą edycję treści niż przy użyciu 3-letniego komputera PC.
Dopieszczenie podkręcaczy
Ósma generacja Intel Core z linii „K” (z odblokowanym mnożnikiem) może być podkręcona do wyższych poziomów niż urządzenia poprzednich generacji. Intel wprowadził w nich nowe funkcje, w tym indywidualne podkręcanie rdzeni, maksymalne przyspieszenie pamięci do 8400 MT/s, kontrolę opóźnień pamięci w czasie rzeczywistym, rozszerzoną kontrolę obniżania napięcia układu PLL, zoptymalizowane dostarczanie zasilania do obudowy oraz zaktualizowane funkcje Extreme Tuning Utility i Extreme Memory Profile.
Najlepszy mix
Często pojawia się problem z przyspieszeniem uruchamiania gier i wczytywaniem projektów multimedialnych. Koncern wskazuje, że pamięć Intel Optane w sprzęcie stacjonarnym z procesorem Intel Core 8. generacji ma zwiększyć szybkość reakcji systemu i w efekcie nawet ponad 2-krotnie szybszą pracę niż 5-letni komputer stacjonarny z samym dyskiem twardym.