Photon Energy informuje, że zawarła z firmą Uniper Renewables GmbH warunkową umowę sprzedaży dotyczącą projektu fotowoltaicznego o mocy 20,4 MW zlokalizowanego w północno-wschodniej Polsce.

Transakcja z Uniper Renewables potwierdza wysoką jakość rozwijanych przez nas projektów i umożliwi nam szybszy wzrost w ramach efektywnej i zrównoważonej transformacji energetycznej. Cieszymy się, że będziemy współpracować z Uniper przy kontynuacji rozwoju projektu Domanowo w celu doprowadzenia go do etapu budowy i eksploatacji.  powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy.

Realizacja umowy nastąpi po spełnieniu określonych warunków, w tym uzyskaniu przez projekt statusu gotowości do budowy (ready-to-build). Cena sprzedaży odzwierciedla wartość rynkową projektu, natomiast płatność zostanie zrealizowana w dwóch transzach: zaliczka w II kw. 2024 roku oraz płatność końcowa w IV kw. 2024 roku.

Transakcja jest zgodna ze strategią spółki, zakładającą że projekty instalacji PV, zostaną sprzedane lub przekształcone w projekty hybrydowe lub w projekty magazynów energii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments