W dobie pracy hybrydowej zapewnienie cyberbezpieczeństwa staje się coraz większym wyzwaniem dla wielu organizacji. Czy możliwe jest jednoczesne utrzymanie korzyści płynących z pracy zdalnej oraz zapewnienie właściwej ochrony danych i infrastruktury cyfrowej firmy?

Palo Alto Networks, wprowadzając w ostatnim czasie znaczące innowacje do swoich rozwiązań, udowodnia, że tak. Dzięki Prisma SASE 3.0, firmy nie muszą szukać kompromisów pomiędzy bezpieczeństwem a elastycznością zatrudnienia.

Anand Oswal, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa sieci, Palo Alto Networks: Prisma SASE 3.0 wywraca do góry nogami istniejące podejścia do bezpieczeństwa, aby wyeliminować luki w zabezpieczeniach i sprostać wyzwaniom związanym z dostępem. Nie można lekceważyć problemu zabezpieczania urządzeń niezarządzanych, podobnie jak korzyści płynących z akceleracji aplikacji i dokładności klasyfikacji danych. Wzięliśmy na warsztat już wiodące w branży rozwiązanie SASE i dodaliśmy do niego możliwości transformacyjne, aby zapewnić dostęp dla nowoczesnego przedsiębiorstwa.

Praca, wykonywana w rozproszonych lokalizacjach i na różnych urządzeniach, zwiększa ilość punktów wejścia do systemów firmy. Korzystanie ze słabo zabezpieczonych sieci domowych lub publicznych zmniejsza skuteczność tradycyjnych zabezpieczeń jak np. firewall. Z kolei użytkowanie prywatnego, często niewłaściwie chronionego, sprzętu ułatwia cyberprzestępcom dostęp do danych, także tych firmowych. Mając na uwadze te i inne wyzwania związane z pracą zdalną, Palo Alto Networks opracowała Prisma SASE 3.0, która umożliwia bezpieczną pracę w trybie hybrydowym.

Wdrażając innowacyjne rozwiązania, rewolucjonizuje technologie SASE (secure acces service edge). Narzędzie pozwala skutecznie zabezpieczyć urządzania, na których wykonywana jest praca, niezależnie od tego czy są one własnością firmy i zarządzane przez nią, czy nie. Sprzęt chroniony jest za pomocą pierwszej w branży natywnie zintegrowanej przeglądarki korporacyjnej. Ponadto zabezpiecza dane wykorzystujące sztuczną inteligencję i przyspiesza dynamiczne aplikacje, tak aby działały nawet 5 razy szybciej. Prisma SASE 3.0 redefiniuje bezpieczny dostęp dla nowoczesnego przedsiębiorstwa.

Prisma SASE 3.0 cechują następujące funkcjonalności:

• Prisma Access Browser chroni organizacje dzięki natywnie zintegrowanej przeglądarce korporacyjnej, która rozszerza w ciągu kilku minut ochronę na niezarządzane urządzenia. Jak pokazują dane firmy badawczej Forrester, nawet połowa pracowników i podwykonawców uzyskuje dostęp do danych firmowych z prywatnych urządzeń. Dlatego szczególnie istotną cechą Prisma SASE 3.0 jest zatrzymywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym i zapewnianie solidnego zabezpieczenia danych – od aplikacji po przeglądarkę – wykorzystując zabezpieczenia oparte na sztucznej inteligencji, które blokują ponad 1,5 miliona nowych i unikalnych ataków każdego dnia.

• Bezpieczeństwo danych oparte na sztucznej inteligencji radykalnie poprawia dokładność klasyfikacji danych dzięki kontekstowej analizie danych z wykorzystaniem modeli wykrywania AI wspomaganych przez LLM. To udoskonalenie zwiększa dokładność poprzez wykorzystanie analizy behawioralnej opartej na uczeniu maszynowym do monitorowania i ochrony miejsc przechowywania i przesyłania wrażliwych danych, co skutkuje skuteczniejszym wykrywaniem potencjalnych zagrożeń.

• Akceleracja aplikacji zapewnia nawet 5-krotny wzrost wydajności aplikacji w porównaniu z dostępem do nich bezpośrednio przez Internet, aby zapewnić maksymalną produktywność i bezpieczeństwo. Prisma SASE 3 wykorzystuje modelowanie predykcyjne, aby lepiej przewidywać zachowania użytkowników, co pozwala na optymalizację ich doświadczeń. Jest to szczególnie przydatne przy zarządzaniu dynamicznymi treściami i w sytuacjach, gdy pracownicy znajdują się w różnych lokalizacjach. Dzięki strategicznemu partnerstwu Palo Alto Networks z najważniejszymi dostawcami aplikacji dla przedsiębiorstw, w tym AWS, Slack, ServiceNow, Google i Zoom, możliwe jest zwiększanie wydajności aplikacji i szybsze reagowanie na zagrożenia.

Yulie Kwon Kim, wiceprezes ds. produktów w Google Workspace: Google Workspace rozszerza swoje wiodące w branży możliwości zabezpieczeń o ekosystem najlepszych na rynku partnerów w zakresie bezpieczeństwa, aby zapewnić klientom Workspace swobodę i elastyczność wyboru, co pozwala spełnić ich indywidualne wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Palo Alto Networks jest strategicznym partnerem naszego ekosystemu i cieszymy się, widząc możliwości Prisma SASE App Acceleration oraz korzyści, które przyniesie użytkownikom Workspace.

Pablo Stern, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów przepływu pracy w ServiceNow: Współpraca pomiędzy ServiceNow i Palo Alto Networks, poprzez integrację technologii Prisma SASE App Acceleration, wykorzystuje połączone mocne strony obu platform, umożliwiając naszym klientom skuteczniejsze osiąganie ich celów biznesowych. Palo Alto Networks jest cenionym partnerem, którego wiedza i zaangażowanie w wyjątkową wydajność i obsługę klienta są zgodne z misją ServiceNow, polegającą na dostarczaniu klientom wiodących na rynku innowacji. Cieszymy się, że możemy przenieść nasze partnerstwo na wyższy poziom, aby dalej kształtować przyszłość pracy w bezpieczny i zoptymalizowany sposób.

Milena Talavera, starszy wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania w firmie Slack: W Slacku wiemy, że ważne jest, aby użytkownicy mogli uzyskać właściwe informacje, kiedy tylko ich potrzebują, dlatego też stosujemy podejście oparte na współpracy, aby dostarczyć platformę do pracy wykorzystującą sztuczną inteligencję. Gdy klienci zintegrują technologię akceleracji aplikacji Palo Alto Networks ze Slackiem, mogą uzyskać znaczny wzrost wydajności i radykalnie skrócony czas pobierania plików, jednocześnie stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo.

Brendan Ittelson, dyrektor ds. ekosystemu w firmie Zoom: Zoom Workplace, czyli nasza oparta na sztucznej inteligencji platforma do współpracy, na nowo definiuje sposób, w jaki organizacje łączą się i komunikują, zwiększając wydajność i skuteczność jak nigdy dotąd. Łącząc się z aplikacją App Acceleration firmy Palo Alto Networks dla Prisma SASE umożliwiamy chronienie interakcji przez wiodące w branży zabezpieczenia i konsekwentną optymalizację pod kątem najlepszego doświadczenia użytkownika. To właśnie ta bezproblemowa integracja najnowocześniejszych technologii i niezachwiane zaangażowanie w oferowanie najlepszych doświadczeń użytkowników wyróżnia nas, umożliwiając organizacjom swobodną, bezpieczną i pewną komunikację”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments