Dell Technologies przedstawia najszerszą gamę komputerów osobistych wykorzystujących sztuczną inteligencję zaprojektowanych z myślą o wprowadzeniu organizacji i pracowników w nową erę produktywności. 

Następna generacja komputerów osobistych wyposażonych w zupełnie nowe możliwości pojawia się w kluczowym momencie. Wraz z koniecznością odświeżenia sprzętu tworzy to idealne warunki dla rewolucji technologicznej. Komputery stacjonarne oraz stacje robocze firmy Dell, wykorzystujące sztuczną inteligencję i połączone z ekosystemem urządzeń peryferyjnych, oprogramowania i usług, oferują pełne spektrum sztucznej inteligencji. To rozwiązanie zostało zaprojektowane z myślą o poprawie komfortu użytkowania już od dziś oraz zapewnieniu organizacjom sukcesu w przyszłości. – podkreśla Patrick Moorhead, founder and CEO of Moor Insights & Strategy.

Współcześnie każda firma, która pragnie być konkurencyjną na rynku, musi znaleźć sposób na wdrożenie sztucznej inteligencji. W tym procesie kluczową rolę odgrywają komputery osobiste wyposażone w tę technologię. Od obsługi złożonych zadań na stacjach roboczych po codzienne korzystanie z aplikacji opartych na sztucznej inteligencji na laptopach – komputery stacjonarne z AI stają się istotną inwestycją, zwiększającą produktywność i otwierającą drogę do inteligentniejszej przyszłości. Dell wyróżnia się na tle innych firm poprzez swoją ofertę z zakresu sztucznej inteligencji. Od pierwszego dnia dostarcza większą liczbę komputerów osobistych z zaimplementowaną AI we wszystkich produktach komercyjnych. To umożliwia klientom rozpoczęcie eksploracji i wykorzystywania tej innowacyjnej technologii już teraz. – mówi Sam Burd, president, Client Solutions Group, Dell Technologies.

Komputery AI do pracy hybrydowej

Przewiduje się, że liczba komputerów osobistych wyposażonych w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU) wzrośnie z około 50 milionów w 2024 roku do ponad 167 milionów w 2027 roku, stanowiąc niemal 60% globalnych dostaw komputerów osobistychi. NPU stanowi silnik obliczeniowy procesów AI, który jest w stanie wykonywać bardziej precyzyjne zadania, uwalniając procesor i kartę graficzną do innych zadań. W rezultacie zapewnia to większą responsywność, wydajność, bezpieczeństwo, żywotność baterii oraz produktywność.

Dell oferuje najbardziej inteligentne, łatwe w zarządzaniu i bezpieczne komputery komercyjne na świecieii. Nowa linia laptopów Latitude oraz mobilnych stacji roboczych Precision zapewnia klientom najszerszy wybór komputerów z AI na rynku. Oferta obejmuje zarówno laptopy klasy podstawowej, jak i modele ultra-premium oraz stacje robocze. Komercyjne komputery osobiste firmy Dell, wyposażone w procesory Intel Core Ultra z technologią Intel vPro®, obsługują obciążenia AI i odblokowują nowy poziom produktywności i wydajności. Pracownicy korzystający z komputerów Dell mogą teraz:

• Efektywniej współpracować dzięki wykorzystaniu procesora NPU do funkcji takich jak automatyczne kadrowanie, rozmycie tła i śledzenie wzroku, oraz wydajności energetycznej procesorów Intel Core Ultra, która pozwala cieszyć się do 38% dłuższym czasem pracy na baterii, co jest niezwykle cenne podczas długich rozmów na Zoomiii.

• Szybciej tworzyć treści dzięki rozdzieleniu przetwarzania AI pomiędzy procesor, procesor graficzny, a NPU, co pozwala tworzyć generatywne obrazy AI ponad pięć razy szybciej dzięki modelowi Stable Diffusion, który generuje obrazy na podstawie tekstuiv.

• Pracować bezpieczniej w hybrydowym środowisku pracy dzięki większej liczbie niezależnych dostawców oprogramowania tworzących aplikacje dla komputerów osobistych wyposażonych w AI. Dell współpracuje z firmami takimi jak CrowdStrike i Intel, aby przenieść funkcje bezpieczeństwa na urządzenia za pośrednictwem NPU, co pozwala na bardziej kompleksowe wykrywanie zagrożeń, pomagając klientom szybko identyfikować złośliwe witryny i luki w zabezpieczeniach przy minimalnych opóźnieniach w porównaniu z rozwiązaniami opartymi na chmurze.

• Utrzymywać wysoką płynność pracy dzięki systemowi Windows 11 i dedykowanemu klawiszowi Copilot, które pozwalają na jeszcze łatwiejsze wykonywanie zadań. Za naciśnięciem klawisza możesz uzyskać szybszy dostęp do swojego codziennego „pomocnika AI”.

Zautomatyzowane usługi oparte na AI 

Wykorzystując swoje lata w branży w obszarze proaktywnej, predykcyjnej automatyzacji oraz wsparcia ekspertów i usług zarządzanych, nowe funkcje usług oferowanych przez firmę Dell mają na celu:

• Maksymalizację czasu pracy komputerów i zwiększenie produktywności poprzez nowe możliwości samonaprawy dostępne w pakiecie ProSupport Suite dla komputerów osobistych. Klienci korzystający z technologii Dell SupportAssist mogą wykorzystać telemetrię i sztuczną inteligencję do rozwiązywania problemów komputerowych bez konieczności i ingerencji człowieka. Dzięki temu dział IT może aktywować skrypty opracowane przez firmę Dell, aby automatycznie naprawiać błędy, takie jak blue screen, problemy z przegrzewaniem oraz inne powszechne usterki.

• Utrzymywanie aktualizacji wielu komputerów zgodnie z planem i budżetem dzięki usługom zarządzania oferowanym przez firmę Dell. Kiedy klienci potrzebują nowych urządzeń AI, Dell zapewnia szczegółowe planowanie, prognozowanie i zarządzanie łańcuchem dostaw, aby umożliwić terminowe i skoncentrowane wdrożenia urządzeń od różnych dostawców.

• Przyjmowanie i maksymalizowanie inwestycji w Gen AI poprzez usługi Digital Employee Experience Services dla Gen AI. Usługi dostarczają narzędzia i technologię dostosowaną do potrzeb na różnorodnych stanowiskach.

Najważniejsze produkty 

• Nowa seria Latitude firmy Dell obejmuje Latitude 7350 Detachable, najbardziej wszechstronny komercyjny komputer przenośny na świeciev, umożliwiający profesjonalistom pracę zarówno przy biurku, jak i w podróży, jako tablet lub laptop. Posiada on najlepszą kamerę HDR o rozdzielczości 8 MP, wśród innych modeli z odłączanym ekranemvi, zapewniając wysoką jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Całkowicie zaktualizowana oferta zawiera również aktualizacje w seriach 5000, 7000 i 9000, w tym Latitude 7350/7450 Ultralight, najlżejsze na świecie komercyjne laptopy premium o przekątnej 13,3” i 14”vii.

• Firma prezentuje także nowe mobilne i stacjonarne stacje robocze Precision firmy Dell, które spełniają wymagania wydajnościowe zaawansowanych użytkowników, programistów i nie tylko. Jako światowy lider w dziedzinie stacji roboczychviii, Precision oferuje moc umożliwiającą bezpieczne i ekonomiczne przetwarzanie złożonych obciążeń AI na komputerach osobistych. W nowych mobilnych stacjach roboczych Precision wbudowane są dedykowane do laptopów procesory graficzne NVIDIA RTX™ 500 i 1000 Ada co pozwala na wykorzystanie możliwości sztucznej inteligencji i gwarantuje niezawodność, umożliwiając pracę w dowolnym miejscu. Natomiast Precision 3280 Compact Form Factor (CFF) to nowe, kompaktowe rozwiązanie zaprojektowane z myślą o mniejszych projektach AI oraz do kreatywnego wykorzystania aplikacji.

• Portfolio Dell zawiera także najbardziej inteligentne zestawy słuchawkowe w swojej klasieix, w tym pięć zupełnie nowych modeli. Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Dell Premier Wireless ANC Headset (WL7024) został wyposażony w mikrofon z funkcją redukcji szumów opartą na sztucznej inteligencji. Mikrofon jest w stanie odróżnić ludzką mowę od dźwięków tła, i dostosować poziom tłumienia szumów do otoczenia użytkownika. Dodatkowo zaawansowany sensor automatycznie obsługuje funkcje takie jak wyciszanie i odciszanie czy zatrzymywanie i wznawianie odtwarzania, kiedy użytkownik podnosi jedną ze słuchawek. Intuicyjne sterowanie dotykowe pozwala także na dostosowanie doświadczeń audio do własnych potrzeb.

Przyspieszenie gospodarki o obiegu zamkniętym 

Jako lider w zakresie projektowania w obiegu zamkniętym, firma Dell zwiększa wykorzystanie metali i minerałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach.

• Nowe urządzenia Latitude to pierwsze na świecie komputery osobiste, w których bateriach zastosowano kobalt pochodzący z recyklingux.

• Inspirując się projektem Concept Luna, model Latitude 7350 Detachable jest najbardziej serwisowalnym komputerem typu detachablexi, wyposażonym w łatwo wymienny panel wyświetlacza, co ułatwia jego ewentualną naprawę i przedłuża żywotność urządzenia.

• W miarę jak organizacje odświeżają swoje urządzenia w celu optymalizacji możliwości sztucznej inteligencji, usługi Dell z zakresu odzyskiwania i recyklingu wspierają klientów w odpowiedzialnym usuwaniu sprzętu IT z eksploatacji, aby zapobiec składowaniu elektroodpadów na wysypiskach, zapewniając dłuższe utrzymanie produktów i materiałów w obiegu.

Dostępność

• Latitude 7350 Detachable będzie dostępny w 2 kwartale 2024 r.
• Precision 3280 Compact Form Factor dostępny od 12 marca 2024 r.
• Mobilne stacje robocze Precision dostępne od 12 marca 2024 r.
• Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Dell Premier Wireless ANC Headset (WL7024) dostępny w Chinach 29 marca, a w pozostałych krajach od 14 kwietnia 2024 r.
• Pakiet ProSupport Suite dla komputerów PC z funkcją samonaprawy będzie dostępny na całym świecie pod koniec kwietnia 2024 r.
• Usługi Digital Employee Experience dla GenAI są dostępne na całym świecie.
• Usługi zarządzane w zakresie odświeżania urządzeń są dostępne w USA i regionie EMEA od 15 marca 2024 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments