Polskie studio Mighty Koi ogłasza pracę nad dwoma nowymi, bardzo dobrze zapowiadającymi się projektami.

Założone w 2022 roku warszawskie studio Mighty Koi dynamicznie wchodzi w branżę gier, ogłaszając jednocześnie dwie produkcje. Zespół od samego początku koncentruje się na tworzeniu gier AA+ /AAA, łącząc w swoich projektach kreatywność międzynarodowego zespołu z doświadczeniem profesjonalistów ze świata gier oraz nowych technologii takich jak fotogrametria czy AI.

Prace nad obiema grami są w toku, a studio odsłania trailery zapowiadając, że kolejne informacje na temat projektów zostaną ujawnione już wkrótce.

Pierwszy z zapowiadanych tytułów, „Nocny Wędrowiec” to gra oparta na kultowej serii książek Jarosława Grzędowicza „Pan Lodowego Ogrodu”. Czterotomowa powieść uważana jest za szczytowe osiągnięcie autora i należy do klasyki polskiej literatury fantastycznej. Zdążyła zdobyć uznanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków, była też wielokrotnie nagradzana.

Mighty Koi chce zaoferować graczom porywającą rozgrywkę w stylu soulslike z elementami RPG i gry przygodowej, opartą na dynamicznym i innowacyjnym systemie walki. Gracze wcielą się w Vuko Drakkainena – najemnika wysłanego na tajemniczą planetę Midgaard w celu odnalezienia zaginionej ekspedycji naukowej. Fabuła stanowi unikalne połączenie science fiction z tradycyjnym fantasy. Rozgrywka wyróżniać się będzie pełnokrwistym bohaterem, porywającą fabułą i żywym, niezwykłym światem kształtowanym przez tajemnicze siły.

Drugi z zaprezentowanych trailerów to „Thorgal”. Produkcja inspirowana jest legendarnym komiksem autorstwa Jeanna Van Hamme’a i Grzegorza Rosińskiego. Przygody najsłynniejszego Wikinga ukazują się od 1977 roku i dotychczas zostały przetłumaczone na 18 języków, sprzedając się w nakładzie ponad 20 milionów egzemplarzy. Historia Thorgala, tajemniczego “dziecka gwiazd” chroniącego swoich bliskich zarówno przed ludźmi, jak i gniewem mściwych bogów, weszła na stałe do kanonu opowieści fantasy.

Mighty Koi zapowiada adaptację historii Thorgala w formie przygodowej gry z elementami RPG, przedstawia również swoją wizję świata w pierwszym trailerze. Wcielimy się w niej w rolę głównego bohatera i przeżyjemy razem z nim wiele znanych z komiksów przygód, napotykając niebezpiecznych bandytów, groźne potwory i wszechmocnych bogów – ale też i potężnych sojuszników.

Już teraz studio udostępnia fanom trailery, dając przedsmak nadchodzących przygód i zapowiadając dwa tytuły nad którymi pracuje w fazie preprodukcjo blisko 100 osób z doświadczeniem w pracy dla takich firm jak Fromsoftware, Konami, Wargaming, CDProjekt czy Ubisoft.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments