Fiberhost, INEA oraz spółki z nimi powiązane, z sukcesem zamknęły proces kredytowy o wartości 2,8 mld zł, które pozyskano od konsorcjum polskich i międzynarodowych banków. Środki te pozwolą konsekwentnie realizować strategię biznesową Grupy.

Otrzymane finansowanie zostanie przeznaczone na realizację strategicznych celów Grupy, szczególnie w obszarze rozwoju infrastruktury multi-światłowodowej, ekspansji zasięgu usług na otwartych sieciach oraz refinansowanie istniejącego zadłużenia.

W skład grupy pożyczkowej weszły następujące podmioty: PKO Bank Polski, EBOiR, ING Bank, Crédit Agricole, Santander, Bank Pekao S.A, mBank oraz PZU.

Nowe instrumenty finansowe pozwolą nam kontynuować nasze osiągnięcia w zakresie rozwoju sieci multi-światłowodowej w Polsce. Po zakończonym z sukcesem trzecim konkursie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3) myślimy już o nowych wyzwaniach. – komentuje Marta Wojciechowska, CEO Fiberhost S.A.

Cieszymy się, że podpisaliśmy tę umowę zarówno z grupą obecnych jak i nowych instytucji. Pokazuje to, że jesteśmy godnym zaufania partnerem, zarówno pod kątem prowadzonej polityki finansowej, jak i strategii biznesowej. – komentuje Christopher Biedermann, CFO Fiberhost S.A.

Otrzymane refinansowanie pozwoli spółce INEA na rozpoczętą w zeszłym roku ekspansję i realizację olbrzymiego potencjału jeśli chodzi zasięg na otwartych sieciach światłowodowych. Mówimy tu o kilku milionach gospodarstw domowych i klientów instytucjonalnych. Będziemy też konsekwentnie budować świadomość marki oraz świadczyć najwyższej jakości usługi na podstawie nowej sieci. – komentuje Maciej Piechociński, CEO INEA sp. z o.o

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments