Komentarz rynkowy Artura Popko, Prezesa Zarządu Budimex: Rok 2023 był dla nas szczególny. Jako grupa cały czas się rozwijamy i mimo licznych zawirowań skutecznie realizujemy nasze cele. Dziś zamykamy ten okres z poczuciem dobrze wykonanej pracy, dla mnie osobiście też, z wielką wdzięcznością wobec zespołu grupy Budimex. Z kwartału na kwartał poprawiamy swoje wyniki finansowe, zwiększając przychody i poprawiając naszą rentowność.

W 2023 roku sprzedaż grupy Budimex wyniosła 9,8 miliarda złotych i osiągnęliśmy 781 milionów złotych zysku operacyjnego. To wzrost o 39% w porównaniu z rokiem 2022. Mamy wysoką pozycję gotówkową i portal zamówień o wartości ponad 13 miliardów złotych. To daje nam silny fundament do tego, by dalej realizować nasze ambicje oraz w dalszym ciągu zapewnić najwyższą jakość naszym klientom. Oczekujemy na podpisanie kontraktów o wartości 13 miliardów złotych, z czego ponad 7 miliardów stanowią kontrakty zagraniczne.

Nasze dywizje i zespoły działające w Polsce i zagranicą wykonały ogromną pracę. Jej owocem jest m.in. udział Budimex w konsorcjum odpowiedzialnego za budowę łotewskiego odcinka linii Rail Baltica. Projektu o znaczeniu strategicznym dla rozwoju europejskiej mobilności. Jako grupa wychodzimy poza ramy branży i włączamy się w kolejne segmenty rynku, OZE i elektromobliność. Mamy stabilną perspektywę rozwoju, zarówno w kraju jak i za granicą. I na koniec, muszę podkreślić, ten ostatni i niezwykle satysfakcjonujący sukces, jakim jest powrót po 20 latach do WIG20. Odczytujemy to jako wyraz uznania dla naszych dotychczasowych osiągnięć oraz długoterminowej strategii rozwoju.

Dziękujemy akcjonariuszom, partnerom biznesowym za zaufanie, wsparcie, które były motorem napędowym naszego rozwoju. Dołączenie do grupy firm WIG20 to nie tylko prestiż, ale także nowe wyzwania i możliwości.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments