Grupa ASBIS, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), planuje dalszy dynamiczny rozwój i zwiększa swoją powierzchnię magazynową o ponad 30%. Tym razem Grupa buduje w Kazachstanie nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni około 20 tys. m2.

Inwestycja ta jest odpowiedzią na rosnący popyt w Kazachstanie, w którym spółka mocno zintensyfikowała swoją obecność od 2022 r. Nowe centrum dystrybucyjne ma zostać oddane do użytku najpóźniej na początku 2025 r.

Kazachstan to jeden z najszybciej rosnących rynków w Azji. Od lat jesteśmy obecni w regionie Azji Centralnej i rynki te, w tym Kazachstan, są przez nas mocno rozwijane. Już mogę powiedzieć, że koncentracja na tych rynkach to nasz olbrzymi sukces. Rośniemy tu bardzo szybko, dlatego niezbędna jest nowa powierzchnia dystrybucyjna, która pozwoli nam szybciej i sprawniej zaopatrywać naszych klientów. Spodziewamy się kolejnych wzrostów rynkowych, ta inwestycja z pewnością się do tego przyczyni – powiedział Serhei Kostevitch, CEO Grupy ASBIS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments