Duality, warszawski producent gier, podpisał umowę dotyczącą produkcji gry Superstore Simulator z Codebusters Studio. Wydawcą jest notowane na głównym parkiecie Drago Entertainment.

To nie pierwszy wspólny projekt spółek. Od września ubiegłego roku Duality S.A. współpracuje z Codebusters S.A. nad tytułem Farm Simulator.

– Współpraca z Codebusters Studio przy projekcie Farm Simulator przebiega bardzo sprawnie, dlatego rozwijanie kolejnego wspólnego projektu wydaje się naturalne. Uważni gracze mogli zauważyć, że w teaserze Farmy na platformie Steam pojawiła się ciężarówka Superstore, natomiast w zapowiedzi Superstore logo Farmy znajduje się na towarach w sklepie. Te projekty bardzo pasują do siebie tematycznie, powstają w jednym studiu. Rozwijają je dwa niezależne zespoły, które na bieżąco mogą wymieniać się uwagami i doświadczeniem – mówi Tomasz Strzałkowski, Prezes Zarządu Duality S.A.

Obecnie Duality ma trzy umowy na produkcje gier symulatorowych: Farm Simulator i Superstore Simulator, które mają pojawić się na rynku w pierwszej połowie 2025 r. oraz obszerne DLC Shady Deals do bestsellerowego tytułu Gas Station Simulator. Jego premiera zaplanowana została na III kwartał br. Jednocześnie spółka rozwija współpracę z branżowym inwestorem Phenomen Games. W jej ramach przewiduje produkcję kolejnych, zaproponowanych przez inwestora tytułów, które będą sukcesywnie wdrażane do realizacji, tak aby płynnie przejść od zleceń do produkcji własnych. Duality będzie właścicielem IP, dzięki czemu posiadać będzie 50 proc. w przychodach z ich komercjalizacji.

W Superstore Simulator twórcy chcą skupić się na humorystycznym ujęciu handlu i prowadzenia sklepu, choć nie zabraknie standardowych zadań: rozwoju sklepu, zamawiania towarów, sprzedaży, zatrudniania pracowników i dbania o klientów. Jest to pierwszoosobowy symulator premium, który dzięki współpracy pomiędzy Codebusters Studio, Duality i Drago Entertainment trafi do społeczności budowanej wokół tytułów wszystkich podmiotów.

– Współpraca z Duality przy Farm Simulator skłoniła nas do rozszerzenia jej o kolejny tytuł, głównie ze względu na ciekawe rozwiązania i gagi zaproponowane przez zespół, tempo i jakość wykonanych dotychczas prac, ale także efekt synergii, który gwarantuje produkcja dwóch powiązanych ze sobą projektów pod jednym dachem – mówi Michał Pankowski, Prezes Zarządu Codebusters Studio S.A.

Wydawcą Farm Simulator i Superstore Simulator jest Drago Entertainment S.A. znane przede wszystkim z hitowego w segmencie symulatorów premium tytułu Gas Station Simulator, którego sprzedaż przekroczyła 1 mln egzemplarzy na samym PC.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments