Za nami wielki finał flagowego, globalnego programu Huawei Seeds for the Future dla uzdolnionych studentek i studentów, który w tym roku odbył się w Chinach. Tygodniowe wydarzenie zgromadziło najlepszych studentów z 20 państw w całej Europie, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji krajowych.

Wśród wybranych absolwentów znaleźli się reprezentanci Polski, którzy w ramach projektu mieli okazję zdobywać i poszerzać wiedzę oraz umiejętności pod okiem uznanych ekspertów z branży technologicznej. Finaliści uczestniczyli w spotkaniach, panelach i sesjach edukacyjnych w obszarze nowych technologii, a także wzięli udział w debatach poruszających kluczowe dla branży zagadnienia, takie jak różnorodność, zielona energia i zrównoważony rozwój. Podczas wydarzenia ogłoszono również kolejną edycję programu Seeds for the Future, która odbędzie się w lipcu tego roku w Rzymie.

Od Shenzhen do Pekinu: Innowacje Huawei i współpraca dla lepszej przyszłości cyfrowej
Program wielkiego finału, który trwał od 18 do 24 stycznia, obejmował wizytę w siedzibie głównej Huawei w Shenzhen, a także w Centrum Informacyjnym Huawei w Pekinie (EBC). Kluczowe rozwiązania i produkty Huawei ze wszystkich linii produktowych i jednostek biznesowych zostały zaprezentowane w hali wystawienniczej „Da Vinci Hall”, największym tego typu obiekcie firmy. Wizyta obejmowała również debatę prowadzoną przez czołowych ekspertów w dziedzinie technologii 5.5G. Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z szeroką gamą nowych rozwiązań, usług i projektów Huawei, będących impulsem do rozwoju cyfrowej gospodarki.

W trakcie wydarzenia w Pekinie odbył się szczyt „Diversity4Tech”, który skupiał się na promowaniu zaangażowania i aktywizacji kobiet w sektorze technologicznym oraz gospodarce cyfrowej. Spotkanie, którego prowadzącą była Berta Herrero – Dyrektorka ds. Różnorodności, Równości i Włączenia Społecznego w Huawei Europe, zgromadziło liderów, ekspertów branżowych i naukowców z całego świata, którzy wspólnie eksplorowali strategie rozwoju talentów i tworzenia inkluzywnego środowiska nie tylko w sektorze technologicznym, ale także szeroko, w całym społeczeństwie.

Dyskusje na temat najlepszych praktyk, wyzwań i możliwości przyniosły uczestnikom inspirujące spostrzeżenia oraz praktyczne wnioski, mające na celu promowanie bardziej sprawiedliwej i zrównoważonej przyszłości.

Wspieranie talentów i edukacji technologicznej

Zwieńczeniem wydarzenia była ceremonia zamknięcia, która odbyła się pod hasłem międzynarodowej współpracy na rzecz europejskich talentów i przyszłości edukacji ICT. Podczas tego uroczystego wieczoru przedstawiciele Huawei wręczyli wyróżnienia absolwentom z całej Europy, doceniając tym samym ich wyjątkowe osiągnięcia w ramach programu Seeds for the Future.

Wśród ambitnych finalistów programu znaleźli się Maksymilian Kędzierski, student Uniwersytetu SWPS i zwycięzca 10. polskiej edycji Seeds for the Future, Diana Miszkiel, absolwentka Politechniki Białostockiej i uczestniczka programu European Leadership Academy, oraz Damian Górnik, absolwent uczelni Munster Technological University w Cork.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia prof. Shahbaza Khana, dyrektora Wielosektorowego Biura Regionalnego UNESCO w Azji Wschodniej, który podkreślił ogromne znaczenie wspólnych inicjatyw na rzecz rozszerzenia dostępu do wiedzy i umiejętności cyfrowych wśród młodych ludzi na całym świecie:

Cieszymy się, że wizja UNESCO i Huawei są zbieżne, jeśli chodzi o eliminację analfabetyzmu cyfrowego wśród młodych ludzi. W lutym 2023 r. Huawei dołączył do Globalnego Sojuszu na rzecz Umiejętności Czytania i Pisania UNESCO (GAL) jako członek stowarzyszony. Jako pierwsza prywatna firma, która to zrobiła, Huawei zobowiązał się do wspierania nauczycieli w krajach rozwijających się poprzez zwiększenie wykorzystania technologii.

Podczas ceremonii Radosław Kędzia, wiceprezes Huawei na region Europy, ogłosił plany firmy dotyczące dalszego wspierania talentów:

Teraz, gdy świat ponownie otwiera swoje podwoje, Huawei z dumą wprowadza nowy rozdział programu Seeds for the Future – ekscytującą, w pełni stacjonarną edycję, która odbędzie się w lipcu tego roku w Rzymie, we Włoszech. Napędzana duchem międzynarodowej współpracy i dialogu inicjatywa przyciągnie studentów z różnych zakątków Europy, gromadząc ich w jednym miejscu, aby wzmocnić dynamiczny ekosystem naukowy i wesprzeć pomysły na start-upy technologiczne, które posłużą społeczeństwu. Dziś oficjalnie zapraszamy studentów kierunków STEM do udziału w tej rewolucyjnej inicjatywie i wspólnego kształtowania technologii dla lepszej przyszłości.

Huawei ogłosił również rozpoczęcie programu stypendialnego Seeds for the Future, który ma na celu wsparcie zdolnych studentów ICT w Holandii, Bułgarii i na Cyprze. Inicjatywa podkreśla silne zaangażowanie firmy w rozwijanie unikalnych talentów. W przemówieniu zwieńczającym wydarzenie Dumitru Braghis Ambasador Mołdawii w Chinach, zaznaczył:
Program Seeds for the Future nie tylko stanowi przykład społecznej odpowiedzialności firmy, lecz także dowodzi zaangażowania w rozwój młodych talentów na całym świecie. Koncentrując się na kształtowaniu przyszłych liderów w erze cyfrowej, projekt ten wykracza poza same umiejętności techniczne, promując globalne zaangażowanie, wymianę kulturową i ducha przedsiębiorczości.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments