V Tower to nowa nazwa najbardziej charakterystycznego biurowca w Warszawie, zwanego dawniej Warta Tower. Zmiana nazwy ikonicznego budynku przy ul. Chmielnej 85/87, to tylko jeden z etapów projektu rewitalizacji prowadzonego przez Cornerstone Investment Management. W ramach modernizacji nieruchomość zostanie wyposażona w najnowocześniejsze systemy i rozwiązania, spełniając najwyższe standardy certyfikacji ekologicznych i technologicznych obowiązujących we współczesnych normach.

Pierwsi najemcy będą mogli się wprowadzić do nowych przestrzeni w I kwartale 2025 roku. Nowa nazwa inwestycji – V Tower – jest symbolem zmian, jakie czekają ten budynek za sprawą spektakularnej modernizacji.

V Tower to symbol nowoczesnych rozwiązań, które pojawią się w budynku i jego otoczeniu za sprawą drobiazgowo przemyślanej transformacji. Biurowiec ten to jeden z pierwszych projektów wieżowych w Warszawie, wyróżniający się doskonałą lokalizacją i ponadczasową architekturą. Chcemy harmonijnie połączyć ikoniczny charakter budynku i jego dotychczasowe atuty z różnorodnym spektrum planowanych zmian, które przyczynią się do wyposażenia V Tower w najnowocześniejsze funkcje i technologie. – mówi Paweł Dębowski, Managing Partner w Cornerstone Investment Management.

W przypadku V Tower rewitalizacja oparta jest przede wszystkim na poszanowaniu zastałej architektury oraz materiałów, których użyto przy budowie. To, na czym zależy inwestorom to podkreślenie stylu art deco, przy jednoczesnym zastosowaniu najnowszych technologii i przyszłościowych rozwiązań dla najemców.

Wiele charakterystycznych elementów zastanej architektury biurowca zostanie nie tylko zachowanych, ale ich oryginalność będzie podkreślona i wyeksponowana.

Najważniejszym zakresem renowacji jest dostosowanie systemów budynkowych do najnowszych wymogów stawianych budynkom klasy A. Szybkie windy, energooszczędne i niezawodne zasilanie, najwyższej jakości komunikacja, sprawne i wydajne systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne płynnie zarządzane przez nowoczesny BMS, a także systemy ochrony i monitoringu zapewnią przyszłym użytkownikom komfort i bezpieczeństwo pracy. – mówi Przemysław Pikus, Partner w Cornerstone Investment Management.

Modernizacja zgodna z trendami ESG

Projekt modernizacji zakłada także renowację zielonych dziedzińców – dodanie małej architektury, zaprojektowanie nowoczesnych i atrakcyjnych stref relaksu.

Zielone patia, które są integralną częścią budynku i będą jednym z wyróżników V Tower. Chcemy, aby te przestrzenie były bardziej otwarte i dostępne dla najemców oraz osób odwiedzających biurowiec. Również wokół budynku pojawi się dużo nowej zieleni. Od strony ulicy Żelaznej planujemy stworzenie niewielkiego parku. – dodaje Przemysław Pikus.

Nowa kawiarnia, strefa najemcy

Przemianę przejdzie również część handlowo-usługowa. Planowana jest funkcja gastronomiczna na poziomie 1, a także nowoczesna kawiarnia w holu głównym z dostępem do zielonego patio. Kawiarnia i restauracja będą dostępna dla wszystkich gości odwiedzających budynek lub okolicę.

W holu głównym, od strony Al. Jerozolimskich, inwestorzy chcą stworzyć komfortową strefę dla najemców i gości, gdzie będzie można zorganizować krótkie spotkanie, popracować lub zrelaksować się w komfortowych i przyjaznych wnętrzach.

Doświadczony zespół

Kluczową kwestią pozostaje komfort naszych najemców. Dokładamy wszelkich starań, by sposób zarządzania V Tower był transparentny, dopasowany i spełniał wymagania użytkowników budynku. Kompleksowe strategie zarządzania ryzykiem zapewniają szybką identyfikację problemów i rozwiązywanie ich proaktywnie. Stworzyliśmy otwarte kanały komunikacyjne i koncentrujemy się na aktywnej współpracy, odpowiadając w ten sposób na zróżnicowane potrzeby przyszłych najemców, ale i również lokalnych społeczności. – podkreśla Przemysław Pikus.

Komercjalizacją V Tower zajmują się eksperci z Colliers, wiodącej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych.

V Tower to 21-piętrowy wieżowiec o powierzchni 33 700 mkw. zlokalizowany w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu. Konstrukcja umożliwia dowolną aranżację przestrzeni, a rozległe przeszklenia zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz naturalnym światłem.

Budynek składa się z części wieżowej oraz podium, które obsługiwane jest przez 4 dodatkowe, oddzielne recepcje, które mogą być dedykowane najemcom na wyłączność. Tego typu rozwiązanie daje wiele możliwości firmom poszukującym własnego lobby.

Poza doskonałą lokalizacją, przy ul. Chmielnej 85/87, budynek posiada wiele atutów, które odpowiadają na dzisiejsze oczekiwania i potrzeby najemców, m.in. atrakcyjne powierzchnie wspólne, dużą przestrzeń usługowo-handlową, zielone dziedzińce oraz bardzo dużą liczbę miejsc parkingowych (ok. 500). Po modernizacji pakiet ten wzbogacony zostanie o najnowsze technologie, które pozwolą spełnić wymogi ESG, podniosą komfort i zbudują pozytywne doświadczenia użytkowników i gości przebywających w budynku.

Cornerstone Investment Management to firma założona przez Przemysława Krycha w 2001 roku, zarządzająca inwestycjami private equity o wartości aktywów wynoszącej 10 mld EUR. Dzięki zespołowi doświadczonych ekspertów firma dostarcza wyższe stopy zwrotu w obszarach, w których inwestuje takich jak corporate private equity, private debt i private equity real estate, wykorzystując głębokie zasoby wiedzy, relacji i umiejętności zespołu do odblokowania sytuacji i tworzenia wyjątkowych zwrotów dla naszych inwestorów.

Dorobek firmy obejmuje inwestycje w różne sektory, w tym nieruchomości, outsourcing IT, biodegradowalne produkty higieniczne, operatorów kablowych, energię odnawialną, opiekę zdrowotną, sektor spożywczy, metale zielone, opiekę nad zwierzętami i usługi finansowe. Spravia, Elemental, Ecowipes, Okechamp/Lutece, Luxmed, Avenga, LuxVet Group, ProService Finteco – to przykłady, które ilustrują różnorodność branż i sektorów, w które zainwestował Cornerstone Investment Management.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments