Software Mind z Grupy Ailleron widzi gargantuiczny potencjał w rozwoju AI. Firma w zakresie Data&AI jest jednym z partnerów Microsoft i wspiera amerykański big tech we wdrażaniu technologii OpenAI i Microsoft Azure w firmach, tworząc dla nich zaawansowane i innowacyjne rozwiązania z wykorzystaniem tych technologii.

Zespoły Software Mind rozwijają m.in. Large Language Models w medycynie, rozwiązania dla gamingu dotyczące dynamicznie generowanej fabuły, czy też w obszarze monitoringu i predykcji rozwiązań dla przemysłu. Według prognozy Gartner Inc. w 2024 r. światowe wydatki na IT wyniosą 5,1 biliona dolarów, co oznacza wzrost o 8% w porównaniu z 2023 r. Z kolei prognoza International Data Corporation pokazuje, że globalne wydatki na sztuczną inteligencję osiągną nawet 154 miliardy dolarów w bieżącym roku.

Widzimy wiele trendów, które są przyszłościowe w naszych produktach. Przykładem może być masowa adopcja AI w modelu Copilot, wykorzystanie AI w wewnętrznych narzędziach organizacji, czy też rozwój technologii Large Language Model (LLM). Trzeba przyznać, że sztuczna inteligencja zdobywa coraz to nowe rynki i dziś trudno znaleźć obszar, w którym ta technologia nie jest obecna. – mówi Damian Mazurek, Chief Innovation Officer w Software Mind.

Software Mind rozwija innowacyjne usługi głównie dla klientów z Europy Zachodniej, USA i UK. Po trzech kwartałach 2023 roku ponad 85 proc. przychodów spółki pochodziło z rynków zagranicznych. Spółka działa na kilkunastu rynkach, posiada spółki zależne między innymi w USA, Argentynie, UK, , Hiszpanii, Niemczech czy Rumunii i Mołdawii. Sektor AI jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów w IT.

Prognoza International Data Corporation (IDC) Worldwide Artificial Intelligence Spending Guide pokazuje, że globalne wydatki na sztuczną inteligencję, w tym oprogramowanie, sprzęt i usługi dla systemów skoncentrowanych na AI, osiągną nawet 154 miliardów dolarów w bieżącym roku, co stanowi wzrost o 26,9% w stosunku do kwoty wydanej w 2022 roku. Włączanie sztucznej inteligencji do różnorakiej gammy produktów wygeneruje CAGR na poziomie 27% w prognozie na lata 2022-2026. Wydatki na systemy skoncentrowane na sztucznej inteligencji mają przekroczyć 300 miliardów dolarów w 2026 roku.

Działamy na naprawdę różnorodnych polach. Część naszego zespołu pracuje nad zastosowaniami Large Language Models w medycynie, rozwijają technologie AI wspomagający lekarzy, inni tworzą rozwiązania w telekomunikacji do obsługa klienta. Dostarczamy rozwiązania dla gamingu, gdzie tworzymy rozwiązania do gier RPG z dynamicznie generowaną fabułą oraz tworzymy systemy asystentów AI z wiedzą dziedzinową zwiększających efektywność pracy ekspertów, na przykład w projekcie dla światowego lider branży hodowli morskiej. Ciekawy obszar naszej działalności to systemy dla przemysłu. Wykorzystujemy technologie computer vision do monitorowania procesów produkcyjnych, wykrywania defektów i innych zastosowań przemysłowych. Istotne są też systemy Predictive Maintenance dla tej branży, w których implementujemy rozwiązania do przewidywania konieczności konserwacji i naprawy maszyn i urządzeń, minimalizując przestoje i optymalizując koszty. – wyjaśnia Damian Mazurek.

Spółka dostarcza rozwiązania też w obszarze e-commerce i systemach rekomendacji — w sektorze handlu wykorzystuje AI do tworzenia inteligentnych systemów rekomendacji, które personalizują oferty dla klientów. Software Mind w zakresie Data&AI jest jednym z partnerów giganta z doliny krzemowej – Microsoft. Spółka wspiera amerykański big tech we wdrażaniu technologii OpenAI i Microsoft Azure.

Ta synergia pozwala na łączenie naszej ekspertyzy w dziedzinie sztucznej inteligencji i analizy danych z zaawansowanymi narzędziami i usługami chmurowymi Microsoftu. Jest to częścią naszej szerszej strategii, która obejmuje również współpracę z innymi kluczowymi graczami na rynku. Dążymy do ciągłego rozwoju i poszerzania naszej sieci partnerstw, aby wspólnie kształtować przyszłość technologii AI i dostarczać wartościowe rozwiązania. – dodaje Damian Mazurek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments