Samsung ogłosił rozpoczęcie integracji usług z Teslą. Rozwiązanie, które zostanie zaprezentowane podczas CES® 2024, będzie łączyć SmartThings Energy z produktami firmy Tesla takimi jak system do magazynowania energii Powerwall, inwertery solarne, rozwiązania do ładowania Wall Connector oraz pojazdy elektryczne (EV). Współpraca ta, możliwa dzięki otwartemu oprogramowaniu API Tesla, zaowocuje dalszym rozszerzeniem możliwości SmartThings Energy i przyczyni się do realizacji ostatecznego celu Samsung – tworzenia wygodniejszych i bardziej energooszczędnych rozwiązań domowych dla konsumentów.

Ta nowa współpraca stanowi kamień milowy na drodze Samsung Electronics do szerszego udostępnienia naszych rozwiązań poza urządzeniami domowymi – skomentował Chanwoo Park, EVP and Head of IoT Development Team of Device Platform Center, Samsung Electronics.

Kluczowa korzyść dla konsumenta płynąca z współpracy firmy Samsung z Teslą to możliwość połączenia SmartThings Energy z produktami takimi jak system do magazynowania energii Tesla Powerwall, inwertery solarne, rozwiązania do ładowania Wall Connector oraz pojazdy elektryczne w celu wyświetlania informacji związanych z wytwarzaniem, magazynowaniem i wykorzystaniem energii przez użytkownika.

Ponadto konsumenci będą w stanie lepiej przygotować się na ewentualne przerwy w dostawach energii dzięki zdolności SmartThings Energy do synchronizowania się z funkcją „Storm Watch” dostępną w aplikacji Tesla dla baterii Powerwall. Oznacza to, że w przypadku ekstremalnych zdarzeń atmosferycznych, takich jak burze czy duże opady śniegu, użytkownicy zostaną powiadomieni o tym również za pośrednictwem SmartThings, oprócz aplikacji Tesla. Co więcej, użytkownicy mogą teraz aktywować tryb AI Energy przed przerwami w dostawie prądu i podczas nich, zwiększając pozostały zapas energii magazynowanych w Tesla Powerwall.

Wykorzystanie API Tesla przez Samsung to część nieustannego dążenia do poczynienia znacznych postępów w realizacji projektu Net Zero Home i ulepszenia doświadczeń użytkowników SmartThings podczas korzystania z wielu urządzeń.

W Tesla bardzo cieszymy się z zapewnienia możliwości łączności naszych produktów z innymi inteligentnymi urządzeniami i systemami w domach klientów. Niedawno opublikowaliśmy interfejs FleetAPI, umożliwiający deweloperom integrację nie tylko z naszymi pojazdami, ale również z bateriami Powerwall, produktami solarnymi i rozwiązaniami Wall Connector. Cieszymy się, że Samsung zdecydował się być jednym z pierwszych korzystających z tej możliwości, biorąc pod uwagę jego wiodącą pozycję w sektorze technologii smart home dla konsumentów. Nasi klienci będą mogli sprawdzać status zużycia energii, tak aby inteligentnie kontrolować jej zużycie i wydłużyć możliwość korzystania z energii zmagazynowanej w baterii Powerwall np. w przypadku przerwy w dostawach z sieci. skomentował Drew Baglino z firmy Tesla.

Połączenie SmartThings Energy i Tesla Powerwall zostanie pokazane po raz pierwszy na stoisku Samsung podczas targów CES® 2024. Faktyczna usługa jest obecnie na etapie rozwoju i ma zostać wprowadzona na rynek w drugim kwartale 2024. [2] Należy pamiętać o tym, że opisane wyżej funkcje mogą podlegać zmianom.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments