Lifetube, największa w Europie Środkowo-Wschodnej firma działająca w obszarze ekonomii twórców i influencer marketingu, rozpoczęła współpracę z ElevenLabs, startupem zajmującym się generowaniem naturalnego głosu ludzkiego w wielu językach w oparciu o sztuczną inteligencję.

ElevenLabs dysponuje autorską technologią pozwalającą generować treści mówione w 29 językach naturalnych. Do dyspozycji są gotowe głosy męskie i żeńskie, istnieje także możliwość próbkowania i sklonowania dowolnego głosu, którego nagranie zostanie przetworzone przez algorytm. Wygenerowany przez AI głos cechuje się naturalną intonacją i akcentem, wiernie oddaje emocje, pauzy i rytm wypowiedzi. Tak stworzona ścieżka dźwiękowa cechuje się więc bardzo wysoką jakością, pozostaje bardzo naturalna w odbiorze i jest niemal nie do odróżnienia od mowy naturalnej.

Lifetube postanowił wykorzystać technologię AI i nawiązał strategiczne partnerstwo z ElevenLabs, żeby zaoferować tę usługę swoim twórcom. Wykorzystując maszynowe generowanie mowy z próbki głosu w połączeniu z niedawno udostępnioną przez YouTube funkcją publikowania kilku ścieżek językowych dla jednego filmu, firma pomoże youtuberom dotrzeć do nowych, obcojęzycznych publiczności.

Od dawna obserwujemy rozwój narzędzi opartych na sztucznej inteligencji i nie mieliśmy wątpliwości, że w którymś momencie wykorzystamy je na dużą skalę w naszej działalności. Zastosowanie technologii ElevenLabs jest dla nas strzałem w dziesiątkę. Doskonale wpisuje się w naszą filozofię wspierania talentów: chcemy, żeby zajmowali się tym, co umieją najlepiej i lubią najbardziej – tworzeniem treści. A my zrobimy wszystko, żeby te treści dla nich pracowały. Otwarcie się na nową publiczność z innych krajów przy właściwie zerowym zaangażowaniu ze strony twórców to prawdziwy game changer. Początek nowej epoki w tworzeniu treści wideo. mówi Marcin Pyć, Head of Network Management w Lifetubie.

Obecnie realizowany jest pilotażowy projekt dla wybranych twórców. Jeśli testy przebiegną pozytywnie, technologia ElevenLabs zostanie udostępniona szerzej.

Bardzo cieszymy się ze współpracy z Lifetubem. Nasze AI ma pomóc twórcom w łatwiejszym tworzeniu treści i osiągnięciu międzynarodowego zasięgu, udostępniając ich content w 29 językach. Nasza współpraca pozwoli im dotrzeć do globalnej publiczności, zachowując ich autentyczny głos we wszystkich językach. Wierzymy, że nasze rozwiązania wesprą rozwój twórców i pomogą im odnieść międzynarodowy sukces. mówi Mati Staniszewski, CEO w ElevenLabs.

Lifetube zrzesza w swojej sieci wielokanałowej ponad 700 kanałów YouTube z 4 krajów. Ich dział managementu reprezentuje natomiast ponad 120 twórców działających na różnych platformach. Usługa automatycznego tłumaczenia contentu na wiele języków to kolejna usługa wprowadzona do oferty dla twórców. Od zeszłego roku influencerzy współpracujący z Lifetubem mogą też korzystać między innymi z usługi tworzenia zaplecza e-commerce’owego czy wieloplatformowej dystrybucji treści. Firma zapowiada wprowadzenie kolejnych innowacji i nowych produktów w nadchodzących miesiącach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments