HB Reavis, właściciel i zarządca nieruchomości komercyjnych, podpisał 10-letnią umowę najmu z firmą Baker McKenzie Polska. Międzynarodowa kancelaria prawna przeprowadzi swoją polską siedzibę do budynku Varso Tower, gdzie zajmie około 4 400 mkw. powierzchni. Na przełomie 2024 i 2025 roku prawnicy i doradcy podatkowi Baker McKenzie Polska zaczną pracę na jednych z najwyższych pięter biurowych w Polsce – od 35. do 37. Tym samym wynajęto już blisko 85% powierzchni wielokrotnie nagradzanego wieżowca w centrum Warszawy.

Kancelaria Baker McKenzie zajmuje najwyższe pozycje w prestiżowych międzynarodowych rankingach prawniczych i uznawana jest za najsilniejszą na świecie markę prawniczą według rankingu Thomson Reuters Global Elite Law Firm Brand Index. Wizytówką i przewagą kancelarii na polskim rynku od ponad 30 lat jest połączenie międzynarodowego zasięgu i globalnej wiedzy z lokalnym know-how, różnorodność praktyk i zrozumienie zmieniającego się globalnego i lokalnego środowiska biznesowego. Baker McKenzie Polska zatrudnia ponad 170 prawników i doradców podatkowych, którzy dysponują doświadczeniem w realizacji dużych i często pionierskich transakcji i projektów dla wiodących korporacji międzynarodowych oraz krajowych przedsiębiorców i instytucji.

– Szukaliśmy nowoczesnej przestrzeni, która najlepiej wpisywałaby się w wartości Baker McKenzie, zapewniała wyjątkowe doświadczenia zarówno naszym klientom jak i wszystkim pracownikom i współpracownikom, a także gościom, którzy będą z niej korzystać. Cieszymy się, że wybraliśmy tak unikalne na mapie Warszawy miejsce, jakim jest Varso Tower – powiedzieli Weronika Achramowicz i Marcin Iwaniszyn, wspólnicy Baker McKenzie odpowiedzialni za projekt najmu w ramach kancelarii.

Varso Tower to łącznie 70 tys. mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie, która wspiera wellbeing pracowników i wpisuje się w najnowsze trendy ESG. Najwyższy wieżowiec w Unii Europejskiej został zaprojektowany przez Foster + Partners z troską o zdrowie oraz inkluzywność, co potwierdzają uzyskane certyfikaty WELL oraz Obiekt bez Barier.

Dziękujemy kancelarii Baker McKenzie za zaufanie. Jesteśmy dumni, że jedna z największych i najczęściej rekomendowanych kancelarii prawnych w Polsce wkrótce rozpocznie nowy rozdział swojej działalności w wieżowcu Varso Tower. Biura w zarządzanym przez nas budynku spełniają oczekiwania najbardziej wymagających pracodawców, którzy kierują się wysokimi standardami z zakresu ochrony środowiska, kwestii społecznych i ładu korporacyjnego. 85% poziom wynajęcia to dowód, że Varso Tower cieszy się dużym zainteresowaniem najemców i z każdą kolejną, podpisaną umową potwierdza swoją wiodącą rolę na warszawskim rynku biurowym – komentuje Natalia Kasperska, Senior Leasing Manager w firmie HB Reavis.

W transakcji wynajmu nowego biura Baker McKenzie kancelarię wspierali eksperci z firmy doradczej Colliers.

Bardzo dziękujemy naszemu klientowi kancelarii Baker McKenzie za zaufanie i ponowną współpracę przy transakcji najmu. Cieszymy się, że pracownicy i klienci Baker McKenzie już niedługo będą mogli cieszyć się powierzchniami najwyższej jakości w Warszawie. – dodaje Katarzyna Tasarek-Skrok, dyrektor w dziale powierzchni biurowych Colliers.

Varso Tower to część wielofunkcyjnego miejsca zrealizowanego przez HB Reavis, w które wchodzą biura, hotel, centrum innowacji, restauracje, kawiarnie, klub fitness i przychodnia. Wielokrotnie nagradzana inwestycja zmieniła niegdyś zaniedbany teren w jeden z nowych symboli Warszawy. Centralna lokalizacja zapewnia wiele udogodnień w zasięgu ręki i znakomity dostęp do komunikacji miejskiej. Budynki zdobyły najwyższą ocenę w systemie BREEAM, która świadczy o ich niskim zapotrzebowaniu na energię. Projektanci zadbali także o przestrzeń publiczną. Kilkadziesiąt drzew zasadzono wokoło, na dachach oraz w przestronnym lobby wieżowca, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments