Dzisiaj, 16 stycznia 2024 roku, swoją premierą na platformie Xbox ma gra Food Truck Simulator z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment – notowanego na GPW producenta i wydawcy gier wideo. Inauguruje to realizację ambitnej strategii rozwoju spółki na lata 2024 – 2025. Tegoroczne cele Studia, oprócz premier konsolowych wydanych wcześniej gier PC-towych, obejmują wydanie czterech tytułów na PC. Pierwszy z nich, Winter Survival, już 28 lutego w wersji Early Access.

Nasze plany na 2024 rok, które ogłosiliśmy w październiku 2023, obejmują przede wszystkim umacnianie silnej pozycji DRAGO w segmencie symulatorów dzięki Gas Station Simulator i całego uniwersum oraz wydanie pierwszej gry z gatunku survivali pt. Winter Survival. Realizację strategii rozpoczynamy od wydania Food Truck Simulator oraz dodatków do Gas Station Simulator na Xbox – 15 stycznia 2024 ukazały się dwa z czterech zaplanowanych dodatków w Microsoft Store – Airstrip DLC i Car Wash Update. W końcowej fazie przygotowań są również wersje na PlayStation i Nintendo Switch, zarówno Food Truck Simulator jak i wszystkich wydanych dodatków do Gas Station Simulator. Obecnie skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu premiery Winter Survival oraz kolejnych DLC do Gas Station Simulator na PC. Pierwszy z nich DLC Tidal Wave wydamy jeszcze w tym kwartale. – informuje Joanna Tynor, Prezes Zarządu w DRAGO entertainment S.A.

Produkcja Food Truck Simulator pozwala rozwijać własny biznes gastronomiczny. Podczas rozgrywki gracz ma za zadanie wyremontować i wyposażyć swojego food trucka, a następnie tworzyć menu, gotować i obsługiwać klientów w całym mieście. Kluczowym celem zabawy jest zdobycie rynku i rozwój biznesu. Tytuł swoją premierę w wersji podstawowej na PC miał 14 września 2022 r. Koszty produkcji, wynoszące 950 tys. zł, zwróciły się jej twórcom już w ciągu 54 godzin od premiery na Steam. Producentem i wydawcą portu gry na konsole jest Ultimate Games S.A.

Flagowym projektem DRAGO entertainment jest Gas Station Simulator. To jeden z lepiej sprzedających się tytułów ostatnich lat, który zwrócił się jego twórcom w zaledwie 90 minut, a łączna sprzedaż na samym PC przekroczyła już milion kopii. Projekt łączący klasyczny symulator z angażującą grą ekonomiczną, swoją premierę na platformie Steam miał 15 września 2021 r. Od tego czasu jest na bieżąco rozwijany o nowe wersje i różnego rodzaju rozszerzenia oraz dodatki (płatne oraz darmowe). Najnowszym wzbogaceniem jest Gas Station Simulator Economy Update, który w dniach 13- 14 stycznia 2024 spowodował skok zainteresowania grą o 50%. Ze względu na tak dużą popularność gry, jednym z najważniejszych celów strategicznych spółki jest dalszy, niesłabnący rozwój tego tytułu oraz całego uniwersum.

Przed nami intensywny, ale mam nadzieję również owocny rok. Już pierwszy kwartał obfituje w nasze premiery, tj. wersje konsolowe wszystkich dotychczas wydanych gier i dodatków PC, nowe demo i premierę we wczesnym dostępie Winter Survival, jak i również Tidal Wave, czyli pierwszy z czterech zaplanowanych i zarazem największy DLC do hitu Gas Station Simulator. W kolejnych kwartałach nie zamierzamy zwalniać tempa i praktycznie w każdym z nich mamy zaplanowane premiery, o czym na bieżąco będziemy informować. – komentuje Joanna Tynor.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments