Béranger Dumont, General Manager, BPI Real Estate Poland dla ISB News, o prognozach rynkowych i planach na 2024 rok.

Od początku drugiej połowy 2023 roku na rynku mieszkaniowym obserwujemy utrzymujące się ożywienie. Gospodarka i sytuacja geopolityczna stabilizują się, co w połączeniu z dostępnym finansowaniem przekłada się na wzrosty sprzedaży lokali. Popyt na mieszkania w Polsce w połączeniu z ożywieniem gospodarczym i rosnącymi płacami zderzają się jednak z niewystarczającą podażą. Efektem tego braku równowagi są wzrosty cen nieruchomości. Przy braku jakichkolwiek impulsów stymulujących stronę podażową, spodziewamy się, że tendencje te utrzymają się również w 2024 roku.

Rok 2024 będzie dla nas bardzo pracowity. Zakończymy realizację trzech inwestycji mieszkaniowych: ekskluzywnego i kameralnego projektu Bernadovo Apartments w Gdyni, apartamentowca Czysta 4 we Wrocławiu i osiedla Panoramiqa w Poznaniu. Jednocześnie będziemy kontynuować realizację inwestycji z segmentu premium – Chmielna Duo w Warszawie oraz wieloetapowego osiedla Cavallia w Poznaniu, która powstaje we współpracy z firmą Revive.

Bieżący rok to dla nas także okres intensywnych przygotowań do uruchomienia nowych projektów, m.in. rozpoczęcie budowy nowej inwestycji mieszkaniowej w Warszawie. W planach na 2024 rok BPI Real Estate Poland ma także zakupy gruntów. Zgodnie z przyjętą przez nas strategią, interesują nas przede wszystkim działki, na których w kolejnych latach będziemy rozwijać swoją działalność w segmencie nieruchomości premium. I tak z końcem 2023 roku zabezpieczyliśmy teren pod realizację wysokiej jakości inwestycji mieszkaniowej, położony blisko gdańskiego śródmieścia. Rozpoczęcie realizacji projektu, w którym pojawią się zrównoważone rozwiązania przewidujemy w 2026 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments