BauWatch, czołowy europejski dostawca usług mobilnego monitoringu wizyjnego, już w pierwszym kwartale 2024 roku wejdzie na polski rynek. Firma od 15 lat z powodzeniem dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które wykorzystują nowoczesną technologię do wykrywania i reagowania na wszelkiego rodzaju zagrożenia w ciągu kilku sekund. Wiedza i doświadczenie, wnoszone przez firmę będzie istotnym wsparciem dla bezpieczeństwa polskiej branży budowalnej.

Holenderska firma powstała w 2008 roku świadczy swoje usługi w takich krajach jak: Niemcy, Anglia, Belgia, Francja, Włochy czy Hiszpania, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie usług monitoringu na placach budowy. Aktualnie BauWatch dysponuje 8 tysiącami wieżyczek z kamerami, a w swoim dorobku ma ponad 40 tysięcy zrealizowanych projektów w dziesięciu państwach.

Na polskim rynku mobilnego monitoringu widzimy duży potencjał i szansę na wprowadzenie naszych innowacyjnych rozwiązań. Rozumiemy, jak ważna jest ochrona fundamentalnych i kosztownych elementów dla ciągłości procesów budowy. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz umożliwienie klientom skupienia się na swojej działalności biznesowej. mówi Aleksander Wilczewski, Managing Director BauWatch Poland.

Mobilny monitoring BauWatch pozwolił w samym 2022 roku zapobiec 76 tysiącom prób włamań i innych zagrożeń na chronionych obiektach. Skuteczność usług oferowanych przez firmę wynika z opracowanego przez nią systemu, który z pomocą sztucznej inteligencji pozwala wykrywać zagrożenia, przekazywać je do centrum monitoringu, a następnie, po weryfikacji, podejmować odpowiednie kroki w czasie krótszym niż minuta.

Sztuczna inteligencja wykorzystywana w naszych urządzeniach jest wciąż rozwijania. W tym roku ulepszyliśmy oprogramowanie do wykrywania zagrożeń, co spowodowało zmniejszenie liczby fałszywych alarmów o 40%. Umożliwiło to naszemu zespołowi w centrum monitorowania na zwiększenie wydajności i skoncentrowanie się na incydentach stanowiących realne zagrożenie. dodaje Aleksander Wilczewski.

Firma świadczy swoje usługi w wielu sektorach. Jej monitoring można znaleźć w takich miejscach jak place budowy, parki fotowoltaiczne czy parkingi dealerów samochodowych, Wśród jakie rozwiązań proponuje BauWatch, znajduje się m.in. wieża BauWatch Solar — ekologiczna i zasilana energią słoneczną, co umożliwia pracę na placach, które z różnych względów nie posiadają stałego połączenia z energią oraz BauWatch GreenLight — dobrze widoczna wieża CCTV wyposażona w kamery o wysokiej rozdzielczości, głośniki i zielone reflektory LED oświetlające teren odstraszająca osoby, które nie powinny się na nim znajdować.

Firma rozpocznie świadczenie usług na polskim rynku w pierwszym kwartale 2024 roku, jednak już w dniach 30 stycznia – 2 lutego przedstawiciele firmy pojawią się na targach BUDMA odbywających się w Poznaniu, gdzie będą prezentować swoje najnowsze rozwiązania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments