Hawe Telekom wzmacnia współpracę z firmą Infinera – gigantem technologicznym, który rewolucjonizuje sieci telekomunikacyjne dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie łączności. Spółka ta jest wiodącym w branży producentem wysokiej klasy podzespołów, systemów infrastruktury sieciowej oraz oprogramowania do automatyzacji.

Hawe Telekom już wprowadził do swojej oferty unikalny na rynku produkt „Super Highspeed Delivery” nx100G wzdłuż swojej sieci DWDM na trasie Frankfurt-Warszawa-Wilno, bazując na rozwiązaniu ICE6 800G, dzięki któremu jest możliwe uruchomienie usługi w rekordowo krótkim czasie – 48h godzin od złożenia zamówienia u operatora. Spółka rozmawia już z pierwszymi klientami w Polsce na temat wdrożenia nowej usługi. Jednocześnie Hawe Telekom i Infinera planują wspólne projekty międzynarodowe na nowych trasach.

Infinera jest notowana na giełdzie Nasdaq. Świadczy usługi dla ponad 1000 klientów na całym świecie. Rozwiązania dostarczane przez firmę Infinera umożliwiają dostawcom usług mobilnych, operatorom chmury i instalacji podmorskim, rządom oraz przedsiębiorstwom skalowanie przepustowości sieci, dzięki czemu mogą one poprawić innowacyjność usług i usprawnić automatyzację operacji sieciowych.

Wdrożony, dzięki współpracy Hawe Telekom i Infinera, pionierski projekt „Super Highspeed Delivery” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na szybką i niezawodną łączność. Ten nowy system transmisyjny pozwala na ekspresowe zestawienia długodystansowych połączeń nx100G między Frankfurtem nad Menem, Warszawą i Wilnem. Unikalną cechą systemu jest możliwość przekazania klientowi gotowego, działającego połączenia o przepustowości nx100G w 48h od złożenia zamówienia. Łączna dostępna przepustowość to 2,4Tb/s.

Paweł Paluchowski, Prezes Zarządu Hawe Telekom S.A.

Robimy wszystko, aby zagwarantować naszym klientom stabilną pracę sieci. Chcemy zapewnić im sprawny dostęp do oczekiwanej usługi przy zachowaniu odpowiedniej szybkości i stabilności łącza. Jesteśmy przekonani, że efektywna i bezpieczna sieć zmieni rynek transmisji danych w Europie oraz pozwoli nam zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających biznesów w Polsce, oraz z sąsiednich państw. Dlatego też zdecydowaliśmy się na rozwijanie współpracy z Infinera i wprowadzenie do naszego portfolio nowego produktu. Warto podkreślić, że rozmawiamy z pierwszymi klientami w Polsce zainteresowanymi nową usługą. – podkreśla Paweł Paluchowski, Prezes Zarządu Hawe Telekom S.A.

Jako dostawca innowacyjnych rozwiązań umożliwiamy naszym partnerom rozbudowę infrastruktury sieciowej w wielu krajach na całym świecie. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Hawe Telekom możemy udostępnić nowe usługi, które przyniosą korzyści polskim klientom. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy, aby wprowadzić te nowe rodzaje usług w całym regionie. – powiedział Robert Bondarenko, dyrektor sprzedaży firmy Infinera w Europie Środkowej.

Hawe Telekom realizuje nowe inwestycje, budując unikalne drogi połączeń międzyoperatorskich na granicy z Polską, zapewniając dotarcie ze swoimi usługami również do pozostałych państw sąsiadujących m.in. do Czech, Litwy i Ukrainy. Zasoby znajdujące się w portfolio Hawe Telekom to dwa ringi nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej, stanowiące szkielet dla świadczenia usług dla innych operatorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments