Future Mind, firma doradczo-technologiczna, która specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań transformacji cyfrowej, łączy siły z nordycką firmą technologiczną Solita, budującą produkty cyfrowe oparte o zaawansowaną analitykę danych. Organizacje tworzą zespół ponad 2000 specjalistów, który będzie projektować wiodące usługi cyfrowe wspierające wzrost i rozwój biznesu klientów. Dla Solity, która działa już na kilku europejskich rynkach, jest to początek obecności w Polsce.

Future Mind to wielokrotnie nagradzana firma doradczo-technologiczna, specjalizująca się w rozwiązaniach mobilnych, cyfrowych i e-commerce. Pracuje dla klientów z wielu branż, takich jak handel detaliczny, fintech, telekomunikacja i zdrowie. Future Mind otrzymał nagrody za nowatorskie rozwiązania dla wiodących marek, takich jak Grupa Żabka, Jeronimo Martins Polska czy Super-Pharm.

Założona w 2008 roku firma Future Mind zatrudnia ponad 200 specjalistów i posiada biura w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Tychach. Dziś ten zespół dołącza do wspólnej grupy, jaką na kilku rynkach europejskich tworzy Solita. Założyciele Future Mind, Tomasz Woźniak, Tomasz Koperski i Paweł Josiek, będą nadal zarządzać firmą i rozbudowywać jej potencjał dalszego wzrostu. Staną się także udziałowcami Solity. Solita jest własnością prawie 700 pracowników oraz Apax Digital Fund, funduszu inwestycyjnego skoncentrowanego na technologii, któremu doradza Apax Partners LPP.

Zespół 2,000+ specjalistów ds. transformacji cyfrowej w Europie

Po połączeniu sił z Future Mind zespół Solity liczy ponad 2000 specjalistów w Europie. Posiadają oni doświadczenie w doradztwie strategicznym i projektowaniu biznesowym, tworzeniu oprogramowania, danych, sztucznej inteligencji i analityce, usługach w chmurze i integracji. Dzięki transakcji Solita wchodzi na polski rynek i poszerza swój zasięg geograficzny.

Ossi Lindroos, dyrektor generalny Solity

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Future Mind, który dołącza do naszej międzynarodowej społeczności. Chcemy wspólnie stać się europejskim liderem w cyfrowej transformacji opartej na danych. Future Mind ma imponujące osiągnięcia w zakresie wspierania rozwoju i projektowania cyfrowej transformacji europejskich liderów handlu detalicznego, co jeszcze bardziej wzmocni ofertę Solity w sektorze detalicznym. – komentuje Ossi Lindroos, dyrektor generalny Solity.

Tomasz Woźniak, CEO i założyciel Future Mind

Zarówno Future Mind, jak i Solita mają pasję do budowania kultury firmy nakierowanej na ludzi i kształtowania przyszłości poprzez tworzenie naprawdę unikalnych usług cyfrowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o handel detaliczny, produkcję, opiekę zdrowotną czy sektor publiczny, każdego dnia pomagamy naszym klientom tworzyć wyjątkowe usługi, budować wartość i usprawniać biznes. Dzięki dołączeniu do Solity, poszerzamy ofertę dla klientów i zapewniamy nowe możliwości naszym pracownikom. – powiedział Tomasz Woźniak, CEO i założyciel Future Mind.

Future Mind obchodziło w tym roku 15-lecie istnienia. W ciągu ostatnich kilku lat firma zrealizowała projekty dla ponad 300 klientów w Polsce i za granicą, w tym nagrodzone produkty cyfrowe dla sieci handlowych, aptek i drogerii, a także globalnych sieci marin i telekomunikacji.

Wspieranie człowieczeństwa w technologii

Obsługując wielu klientów z listy z TOP 500 największych korporacji i organizacji publicznych, Solita oferuje szeroki zakres usług obejmujących projektowanie biznesowe i strategię. Specjalizuje się w analityce i wykorzystaniu danych i sztucznej inteligencji, rozwoju oprogramowania i usług w chmurze. Do grona klientów firmy należą znani liderzy branży, tacy jak Colruyt Group, Fortum, Kone, NATO, S Group, czy Skanska.

Znana ze swojej wyjątkowej kultury korporacyjnej, Solita otrzymała niedawno nagrodę Most Human-centric Workplace Award oraz zajęła trzecie miejsce w rankingu Top 10 Best Workplaces for Women in Tech na świecie.

Obie firmy są partnerami wiodących dostawców technologii, takich jak Microsoft, Google, AWS, Semarchy, Snowflake, Mulesoft i Tableau.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments