Dostarczający innowacyjne rozwiązania dla sprzedaży detalicznej fintech iPOS z Grupy OEX nie zwalnia tempa. Rekordowy pod względem biznesowym rok wieńczy pozyskaniem nowego finansowania od grupy renomowanych inwestorów. Świeży kapitał pozwoli spółce podtrzymać dotychczasowe dynamiczne tempo wzrostu.

iPOS tworzy kompleksowy system łączący funkcje kasy fiskalnej, terminala płatniczego i systemu do zarządzania sprzedażą. Połączenie tych wszystkich funkcji składa się na zintegrowaną technologię kasoterminala, dzięki której możliwa jest praca zarówno w trybie stacjonarnym, jak i mobilnym, a chmurowy system iPOS web umożliwia zdalne zarządzanie firmą. To w branży rozwiązanie unikalne i uniwersalne, a do tego wysoce skalowalne.

Tomasz Kwiecień, członek Zarządu OEX SA

Pozyskanie kapitału od nowych inwestorów to dowód na to, że dotychczasowy rozwój naszej portfelowej spółki został dostrzeżony, a ona sama dobrze rokuje na przyszłość. Dla Grupy OEX to również znak, że w jej portfelu znajduje się spółka o perspektywicznym modelu biznesowym na trajektorii do uzyskania trwałej rentowności i z szansą na zwiększenie wartości dla wszystkich swoich akcjonariuszy. – mówi Tomasz Kwiecień, członek Zarządu OEX SA.

Po podniesieniu kapitału spółki OEX SA pozostaje jej dominującej akcjonariuszem z udziałem 84%. iPOS to druga obok Open Loyalty spółka giełdowej Grupy OEX, znajdująca się na wczesnym etapie rozwoju.

Nowe środki zostaną przeznaczone na realizację prorozwojowych projektów budujących skalę biznesu i umacniających pozycję spółki na konkurencyjnym rynku dostawców innowacyjnych rozwiązań biznesowych dla sektora małych i średnich firm.

Rolę wyłączonego doradcy finansowego iPOS w procesie pozyskania kapitału pełnił Excalibur Capital.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments