Veeam ogłosił strategiczne partnerstwo z Sophos, światowym liderem w dziedzinie innowacji i dostarczania usług cyberbezpieczeństwa jako usługi.

W ramach partnerstwa platforma Veeam Data Platform zostanie zintegrowana z rozwiązaniem Sophos Managed Detection and Response (MDR), co doda kluczową warstwę wykrywania zagrożeń i reagowania na nie. Zwiększy to poziom bezpieczeństwa kopii zapasowych o krytycznym dla firmy znaczeniu i zabezpieczy je przed atakami ransomware, które w ramach ogólnej taktyki podejmują próby modyfikowania i usuwania repozytoriów kopii zapasowych klientów, aby zwiększyć presję na zapłacenie okupu przez ofiary.

W obliczu ciągłych ataków cyberprzestępców pytanie nie brzmi już czy lub kiedy, ale jak często firma będzie na nie narażona. Dlatego posiadanie odpowiednich możliwości ochrony i odzyskiwania danych jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Połączone technologie Veeam i Sophos precyzyjnie wykrywają cyberzagrożenia, określają konieczną reakcję i szybko odzyskują dane, których dotyczy problem, zapewniając firmom spokój i pewność, że ich zasoby są zawsze dostępne i łatwe do odtworzenia.

Danny Allan, CTO w firmie Veeam

Rosnącemu zagrożeniu związanemu z cyberatakami można stawić czoła tylko wtedy, gdy firmy połączą siły, aby zaoferować klientom pełniejszą i bardziej zintegrowaną ochronę. Połączenie światowego lidera w dziedzinie ochrony i odzyskiwania danych po atakach ransomware z ofertą numer jeden w zakresie usług MDR zapewnia klientom najbardziej kompleksową cyberochronę i odzyskiwanie danych na rynku. Utrzymanie ciągłości działania firm bez względu na okoliczności ma kluczowe znaczenie dla działalności Veeam, a łącząc siły z Sophos w celu stworzenia kompleksowego podejścia, robimy kolejny krok w kierunku ochrony klientów przed cyberprzestępcami, wzmacniając ich ogólne bezpieczeństwo i zapewniając maksymalną odporność.  powiedział Danny Allan, CTO w firmie Veeam. 

Platforma Veeam Data Platform monitoruje środowisko firmy, aby wykrywać potencjalne zagrożenia dla systemów produkcyjnych klientów i ich środowiska kopii zapasowych. W przypadku zidentyfikowania zagrożenia, takiego jak próba ingerencji w kopie zapasowe, firma Veeam wysyła alert do Sophos MDR — w pełni zarządzanej usługi identyfikacji, wykrywania i reagowania na zagrożenia, którą zapewnia wyspecjalizowany zespół ds. bezpieczeństwa działający 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Szybko identyfikuje on i neutralizuje złożone ataki, w tym ransomware, naruszenia sieci, ataki typu „hands on keyboard” obsługiwane przez człowieka i inne. Zespół ds. bezpieczeństwa Sophos MDR może określić, czy atak ma miejsce i podjąć działania w celu zakłócenia, powstrzymania i całkowitego wyeliminowania atakującego.

Marty Ward, vice president of technology operations w Sophos

Cyberprzestępcy niezwykle sprawnie rozwijają swoje taktyki, techniki i procedury (TTP), często wyprzedzając możliwości wykrywania wielu firm, jak wskazała analiza zagrożeń Sophos X-Ops. Posiadanie bezpiecznych kopii zapasowych jest najważniejsze, a zawsze dostępne funkcje bezpieczeństwa są niezbędne do wzmocnienia tych krytycznych dla biznesu danych. MDR jest najczęściej używaną ofertą MDR, z której korzysta ponad 19 tys. klientów na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie tej niezwykle potrzebnej oferty na firmy korzystające z rozwiązań Veeam. Razem zapewniamy firmom bezpieczne działanie. – powiedział Marty Ward, vice president of technology operations w Sophos. 

Dodatkowe kluczowe korzyści płynące ze strategicznego partnerstwa obejmują:

• Ochrona przed oprogramowaniem ransomware: zaawansowane funkcje wykrywania zagrożeń i zapobiegania im, oferowane przez firmę Sophos, z niezmiennymi kopiami zapasowymi i wieloma wersjami udostępnianymi przez firmę Veeam, zapewniają bezpieczeństwo i możliwość odzyskania danych z backupu.

• Skrócenie czasu reakcji na zagrożenia: Specjaliści ds. bezpieczeństwa Sophos MDR podejmują natychmiastowe działania w celu powstrzymania potwierdzonych zagrożeń z wiodącym w branży średnim czasem reakcji wynoszącym 38 minut — o 96% szybszym niż we wzorcach branżowych.

• Identyfikacja wewnętrznych zagrożeń bezpieczeństwa: Kompleksowe monitorowanie zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak złośliwe oprogramowanie, pozwala wykrywać nieautoryzowane lub podejrzane działania, które mogą zagrozić danym z kopii zapasowych.

• Zapobieganie przypadkowemu usunięciu: wersjonowanie kopii zapasowych, ścieżki audytu i opcje niezmiennej pamięci masowej chronią backup przed niezamierzonymi zmianami.

• Utrzymanie zgodności z przepisami: Solidne funkcje ochrony danych i zabezpieczeń mogą pomóc firmom w spełnieniu wymagań dotyczących zgodności z przepisami, takimi jak RODO, HIPAA i inne przepisy branżowe.

• Spełnianie wymagań dotyczących ubezpieczeń na wypadek cyberataku: Sophos MDR pomaga spełnić kluczowe wymagania dotyczące ubezpieczeń od cyberataku, takie jak monitorowanie zagrożeń 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, co zmniejsza prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku o odszkodowanie i pomaga firmom uzyskać lepsze stawki.

Integracja Veeam Data Platform i Sophos MDR ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku.

Rejestracja na 10. konferencję VeeamON, która odbędzie się w dniach 3–5 czerwca 2024 r. w Diplomat Resort w Fort Lauderdale na Florydzie, jest już otwarta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments