W dniach 13-15 października w Parku Miłocin w Pierwoszowie, nieopodal Wrocławia po raz drugi w Polsce odbędzie się ICPC Training Camp. Kilkuset studentów z kilkudziesięciu uniwersyteckich drużyn w trakcie 3-dniowego eventu będzie miało za zadanie rozwiązać szereg technologicznych zadań z zakresu modelowania matematycznego, algorytmów, programowania i zarządzania danymi. Uczestnicy przybędą na wydarzenie z kilkunastu krajów w tym z Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Rumunii.

Polska edycja ICPC Training Camp, organizowana we współpracy z firmą Huawei i Uniwersytetem Wrocławskim, to program zainicjowany przez International Collegiate Programming Contest (ICPC), czyli jeden z największych, najstarszych oraz najbardziej prestiżowych konkursów programistycznych na świecie. W trakcie wydarzenia spotkają się drużyny młodych programistów, aby ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności pod okiem opiekunów, trenerów oraz talentów matematycznych z całego świata.

Konkurs ten pomoże rozwinąć ich kreatywność, innowacyjne pomysły oraz umiejętność pracy pod presją czasu.

Program składa się z dwóch faz. W lutym 2023 roku odbyło się szkolenie online dla najlepszych zespołów regionalnych. Druga faza obejmuje spotkania stacjonarne, z czego pierwsze odbyło się w sierpniu w Chinach, a finałem inicjatywy jest właśnie wydarzenie w Polsce. ICPC Training Camp jest bezpłatny dla wszystkich uczestników, dzięki uprzejmości firmy Huawei. Poza szkoleniami i wyzwaniami IT uczestnicy będą mieli również możliwość wygrania specjalnie przygotowane nagrody, w tym: smartwatche Huawei, Matebooki, słuchawki Freebuds oraz MatePady.

Wkraczamy w czasy czwartej rewolucji przemysłowej, której fundamentem będzie ogromna moc obliczeniowa. Właśnie w tym momencie młode osoby mogą stać się liderami tych zmian. Powodem, dla wspierania takich inicjatyw jak ICPC Training Camp, jest budowanie sceny, na której młodzi ludzie będą mogli zabłysnąć i zaprezentować swoje innowacyjne rozwiązania. – skomentował Ren Zhengfei, założyciel Huawei.

W Huawei doskonale wiemy, że inwestowanie w młode talenty programistyczne jest kluczem do tworzenia innowacji i budowania nowoczesnej gospodarki. Od lat wspieramy kształcenie polskich talentów technologicznych wspierając różne programy takie jak Seeds For The Future czy właśnie ICPC Training Camp. Jesteśmy niezmiernie dumni, że tegoroczna edycja tego konkursu ponownie odbędzie się we Wrocławiu. To część naszego konsekwentnego zaangażowania we wspieranie polskiej edukacji cyfrowej i myśli technologicznej. – komentuje Ryszard Hordyński, Dyrektor Strategii i Komunikacji w Huawei Polska.

Jednym z bieżących celów Huawei jest aktywne wspieranie lokalnego ekosystemu talentów. Firma angażuje się w otwarte platformy badawcze w zakresie rozwoju łączność i mocy obliczeniowych. Badania i rozwój technologii oraz produktów Huawei są nieuchronnie związane z matematyką, algorytmami oraz wyzwaniami programistycznymi, zwłaszcza w dziedzinie sieci bezprzewodowych i telefonów komórkowych. Obserwacje podobnych konkursów wspieranych przez Huawei, stworzonych z myślą o rozwoju młodych talentów pokazują, że studenci uważają takie obszary jak chmura obliczeniowa, aplikacje open-source oraz rozwój cyfrowych finansów za najlepsze pola do ćwiczenia swoich umiejętności w programowaniu i modelowaniu matematycznym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments