Firma Hitachi Energy ogłosiła we wtorek, 24 października 2023 r., że na całym świecie umożliwiła integrację z systemem elektroenergetycznym łączy wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) o mocy ponad 150 gigawatów (GW) – co wystarczyłoby do zaspokojenia szczytowego zapotrzebowania na moc w Japonii.

Informacja ta została ogłoszona po uruchomieniu pierwszych dostaw energii z Dogger Bank, największej na świecie morskiej farmy wiatrowej, które realizowane są dzięki pierwszemu w Wielkiej Brytanii zastosowaniu technologii HVDC na farmie wiatrowej.

Firma konsekwentnie zwiększa swoje moce produkcyjne, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu wynikającemu z transformacji w kierunku czystej energii. Od 2020 roku, kiedy koncern Hitachi rozpoczął swoją strategiczną inwestycję, firma Hitachi Energy zwiększyła zatrudnienie o ponad 8 000 osób. W tym samym okresie zainwestowała również 3 miliardy dolarów w produkcję i działalność inżynieryjną oraz badania i rozwój (R&D), rozszerzając swoje współprace i dążąc do tego, aby stać się strategicznym partnerem dla klientów w całym cyklu ich życia.

Energia elektryczna będzie podstawą całego systemu energetycznego i pomoże napędzać transformację w kierunku czystej energii. Dzisiejszy komunikat pokazuje, w jaki sposób umożliwiamy naszym klientom przyspieszenie rozwoju sieci elektroenergetycznych, którego wymaga cały system. powiedział Claudio Facchin, CEO Hitachi Energy.

Realizowane inwestycje wynikają z planu Hitachi Energy 2030 i Średniookresowego Planu Zarządzania Hitachi 2024.

Inwestycje w trzech głównych obszarach objętych planem Hitachi Energy 2030:

1) Ciągłe wzmacnianie podstawowej działalności w zakresie sieci elektroenergetycznych
Firma zainwestowała znaczne środki w zwiększenie mocy produkcyjnych i zatrudnienie nowych pracowników w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Wśród przykładów tylko z tego roku są fabryka rozwiązań w zakresie jakości zasilania, globalne centrum technologii i innowacji w Indiach i fabryka transformatorów w Chinach. Dodatkowo firma poczyniła ostatnio inwestycje w Szwecji, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych.

Inwestycje w badania i rozwój (R&D)

Zrównoważone rozwiązania: EconiQ™ niezawierające sześciofluorku siarki (SF6), co pozwala znacznie zmniejszyć ślad węglowy w całym cyklu życia; półprzewodniki mocy nowej generacji, takie jak RoadPak dla elektromobilności; technologie cyfrowe, takie jak Lumada Asset Performance Management i IdentiQ™ dla HVDC oraz jakości energii.

2) Podwojenie wysiłków w zakresie cyfryzacji i usług oraz rozwój na styku systemów energetycznych

Cyfryzacja i usługi: nowa generacja oprogramowania Lumada Asset Performance Management oferująca zalety sztucznej inteligencji; nabycie większościowych udziałów w firmie ELK, dostawcy technologii przekształcania energii w celu poprawy magazynowania i elastyczności na styku systemu energetycznego.

3) Innowacje, synergie, partnerstwa, fuzje i przejęcia w celu przyspieszenia wzrostu
Coraz silniejsze partnerstwa doprowadziły do powstania nowych modeli biznesowych, umów ramowych dotyczących rezerwowania mocy i globalnych standardów, umożliwiając lepsze planowanie w celu zaspokojenia popytu. Do kluczowych projektów realizowanych dzięki technologiom firmy należą Champlain Hudson Power Express, program TenneT’s 2GW i Project Lightning, pierwszy w swoim rodzaju projekt podmorskiego przesyłu energii.

Raport Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), „Sieci elektroenergetyczne i bezpieczna transformacja energetyczna”1 stwierdza, że po okresie globalnej stagnacji inwestycje w sieci muszą wzrosnąć niemal dwukrotnie do 2030 r., do ponad 600 mld USD rocznie, a budowa sieci wymaga bezpiecznego łańcucha dostaw i wykwalifikowanych pracowników.

Szybka elektryfikacja transportu, budynków i przemysłu zwiększa zapotrzebowanie na bezpieczną, zrównoważoną i elastyczną energię elektryczną na całym świecie. Firma jest zaangażowana w ciągłe wzmacnianie swojej działalności w kierunku realizacji prognoz dotyczących systemu energetycznego na 2050 r., w którym będziemy świadkami czterokrotnego wzrostu zainstalowanej globalnej mocy wytwórczej i trzykrotnego wzrostu przesyłu energii elektrycznej w porównaniu do stanu obecnego.

Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z Hitachi w lipcu 2020 r., udało nam się przyspieszyć swój wzrost, wykorzystując również efekt synergii w całej Grupie Hitachi dodał Facchin. Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu w dziedzinie energetyki, w połączeniu z cyfryzacją jako czynnikiem wspomagającym, możemy szybko skalować działalność i dostarczać naszym klientom innowacyjne usługi oraz rozwiązania. Jako Hitachi wyróżniamy się wyjątkowymi możliwościami w obszarze IT, IoT i OT, aby wspierać naszych klientów w całym cyklu życia. powiedział Claudio Facchin.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments