W sierpniu br. w zasięgu sieci optycznej Polskiego Światłowodu Otwartego znalazło się 10 083 nowych gospodarstw domowych z 29 miejscowości. Najwięcej nowych adresów zostało dodanych w Warszawie (2 043), we Wrocławiu (1 655) i w Krakowie (885).

Operator przeprowadził również modernizację sieci HFC do standardu FTTH w 7 021 gospodarstwach domowych. Tym samym Polski Światłowód Otwarty zwiększył zasięg swojej sieci światłowodowej o ponad 17 tys. gospodarstw domowych.

Polski Światłowód Otwarty sp. z o.o. (PŚO) to największy operator wyłącznie hurtowy oferujący wszystkim operatorom detalicznym otwarty, niedyskryminujący dostęp do sieci szerokopasmowej w Polsce. W momencie startu objął zasięgiem 3,7 mln gospodarstw domowych. Do 2028 roku planuje wybudować 2 mln nowych linii, by docelowo swoim zasięgiem objąć ponad 6 mln gospodarstw domowych.

Proces rozbudowy i modernizacji sieci realizowany jest w najnowocześniejszej technologii w standardzie XGS-PON. Dzięki niej operatorzy korzystający z sieci PŚO będą mogli oferować sprzedaż usług internetowych FTTH o prędkości do 5 Gbit/s. Udziałowcami Polskiego Światłowodu Otwartego są spółka Plug Finco Sàrl wchodząca w skład Grupy InfraVia Capital Partners, specjalizującej się w inwestycjach infrastrukturalnych i technologicznych oraz Grupa Play, wiodący operator telekomunikacyjny w Polsce, dostawca konwergentnych usług internetu stacjonarnego, telewizji cyfrowej i usług mobilnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments