WWDC 2023 właśnie się zakończyło. Co ciekawego Apple zaprezentował na swojej konferencji? 

Wielki krok naprzód w rozwoju iPhone’a przynosi piękny nowy wygląd z wytrzymałym tylnym szkłem nasyconym kolorem i nową profilowaną krawędzią, Dynamic Island, aparatem głównym 48 MP z 2-krotnym zoomem i portem USB-C. iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus zostaną wydane z barwionym tylnym szkłem, matową teksturą i nową profilowaną krawędzią aluminiowej obudowy.

Oba modele oferują Dynamic Island i imponująco udoskonalone systemy aparatów, którymi użytkownicy mogą uwieczniać najpiękniejsze chwile w życiu. Potężny aparat główny 48 MP umożliwia robienie zdjęć w superwysokiej rozdzielczości. Jest także dostępna nowa opcja 2-krotnego zoomu – teraz użytkownicy mogą korzystać z trzech poziomów zoomu optycznego, tak jak gdyby dysponowali faktycznie trzecim aparatem. Modele z rodziny iPhone 15 przynoszą także nowe podejście do fotografii portretowej, które ułatwia wyeksponowanie szczegółów i uzyskanie świetnego rezultatu nawet przy słabym oświetleniu.

Pomoc drogowa przez łącze satelitarne, nowa usługa zbudowana na fundamencie innowacyjnej infrastruktury satelitarnej Apple, umożliwia kontakt z pomocą drogową AAA (w USA) w razie problemu z samochodem w miejscu bez dostępu do sieci. Czip A16 Bionic o wysokiej wydajności potwierdzonej w praktyce, złącze USB-C, Znajdowanie dokładne w usłudze Znajdź moich znajomych, a także unikalne rozwiązania podnoszące wytrzymałość – wszystko to sprawia, że iPhone 15 i iPhone 15 Plus są bez wątpienia wielkim krokiem naprzód.

iPhone 15 i iPhone 15 Plus będą dostępne w pięciu atrakcyjnych kolorach: różowym, żółtym, zielonym, niebieskim i czarnym. Przedsprzedaż rozpoczyna się w piątek, 15 września, a produkty będą dostępne od piątku, 22 września.

iPhone 15 i iPhone 15 Plus stanowią wielki krok naprzód. Przynoszą innowacyjne i twórczo inspirujące zmiany w konstrukcji aparatów fotograficznych, intuicyjne interakcje z Dynamic Island oraz czip A16 Bionic o wysokiej wydajności sprawdzonej w praktyce. W tym roku osiągamy też nowy poziom fotografii obliczeniowej, wprowadzając aparat główny 48 MP z nową domyślną superwysoką rozdzielczością 24 MP, nową opcję 2-krotnego zoomu i nowe podejście do fotografii portretowej. powiedziała Kaiann Drance, wiceprezeska Apple w pionie Worldwide iPhone Product Marketing.

iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max, wykonanych z zastosowaniem tytanu klasy lotniczej, który charakteryzuje się zarówno dużą wytrzymałością, jak i lekkością. Nowe modele są jak dotąd najlżejszymi iPhone’ami z serii Pro. Mają także profilowane krawędzie i konfigurowalny przycisk czynności, który pozwala użytkownikom na personalizację obsługi iPhone’a. System aparatów fotograficznych, poddany daleko idącym udoskonaleniom, jest teraz równoważny siedmiu obiektywom klasy profesjonalnej i pozwala uzyskać fantastyczną jakość obrazu. Na szczególną uwagę zasługuje bardziej zaawansowany aparat główny 48 MP działający domyślnie w nowej, superwysokiej rozdzielczości 24 MP, nowe podejście do fotografowania portretów z kontrolą ostrości i głębi, jeszcze lepszy tryb Noc i Inteligentny HDR, a do tego całkowicie nowy teleobiektyw z 5-krotnym zoomem, dostępny tylko w iPhonie 15 Pro Max.

A17 Pro wkracza na nowy poziom wrażeń w grach i wydajności w pracy. Nowe złącze USB‑C działa w standardzie USB 3 – do 20 razy szybciej niż USB 2 – i gdy wykorzysta się jego szybkość do pracy z nowymi formatami wideo, można realizować zaawansowane procesy i działać w nieosiągalnych do tej pory profesjonalnych konfiguracjach1. A nowa usługa Pomoc drogowa przez łącze satelitarne wykorzystuje innowacyjną infrastrukturę satelitarną Apple, by umożliwić użytkownikom wezwanie pomocy w razie problemu z samochodem w miejscu bez zasięgu sieci.

iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max będą dostępne w czterech nowych, przepięknych kolorach: tytan czarny, tytan biały, tytan błękitny i tytan naturalny. Przedsprzedaż rozpoczyna się w piątek, 15 września, a produkty będą dostępne od piątku, 22 września.

Jest to najbardziej profesjonalna generacja naszych modeli, o supernowoczesnej tytanowej konstrukcji, z najlepszym wśród iPhone’ów systemem aparatów, który użytkownicy będą mogli wykorzystać na zupełnie nowe sposoby w nowych konfiguracjach, a także z czipem A17 Pro, otwierającym nowy rozdział wydajności pracy i jakości gier na iPhonie. iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max mają wszystko, co najlepsze w dizajnie Apple, plus nowatorskie rozwiązania, które wzbogacą codzienność naszych użytkowników i dadzą im więcej twórczej swobody. – powiedział Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple w pionie Worldwide Marketing.

Nowe smartwatche 

Firma Apple zaprezentowała Apple Watch Ultra 2, swój najbardziej wytrzymały i wszechstronny zegarek, wzbogacony o nowe funkcje i będący środowiskowym kamieniem milowym. Apple Watch Ultra 2 ma w sobie wszystko, za co użytkownicy pokochali model Ultra, a do tego nowy układ SiP S9, nowy, magiczny gest dwukrotnego stuknięcia, najjaśniejszy z dotychczasowych wyświetlaczy Apple, możliwość pracy w szerszym zakresie wysokości, wbudowaną funkcję Siri, Znajdowanie dokładne iPhone’a oraz zaawansowane funkcje na potrzeby wodnych eskapad. Apple Watch Ultra 2 korzysta z watchOS 10, w którym dostępne są odświeżone aplikacje, nowy Stos inteligentny, nowe funkcje przydatne podczas jazdy na rowerze, ułatwienia na potrzeby pieszych wędrówek oraz nowa dedykowana tarcza zegarka – Modular Ultra.

Pomimo wszystkich tych nowych rozwiązań bateria Apple Watch Ultra 2 niezmiennie wystarcza na 36 godzin pracy przy typowym użytkowaniu lub nawet do 72 godzin w trybie niskiego zużycia energii. Po raz pierwszy klienci mogą wybrać neutralny węglowo model z każdej kolekcji Apple Watch. To ogromny krok milowy na drodze do spełnienia założeń planu Apple 2030, wedle których do roku 2030 firma osiągnie neutralność węglową we wszystkich aspektach prowadzonej działalności, w całym łańcuchu dostaw i cyklu życia produktów. Nowy Apple Watch Ultra 2 można zamówić już dziś, a dostępny będzie od piątku, 22 września.

Z kolei nowy Apple Watch Series 9 został wyposażony w nowe funkcje i osiągając ważny środowiskowy kamień milowy. Apple Watch Series 9 to zegarek o niespotykanej dotąd mocy. Wyposażony jest w układ SiP S9, który zwiększa jego wydajność i możliwości. Obsługuje nowy, magiczny gest dwukrotnego stuknięcia i ma jaśniejszy wyświetlacz. Wbudowana funkcja Siri działa na nim szybciej, a ponadto ma dostęp do danych dotyczących zdrowia i może je rejestrować. Zegarek ma również funkcję Znajdowanie dokładne iPhone’a. A to jeszcze nie wszystko. Apple Watch Series 9 korzysta z systemu watchOS 10, w którym dostępne są odświeżone aplikacje, nowy Stos inteligentny, nowe tarcze zegarka, nowe funkcje do jazdy na rowerze i górskich wędrówek oraz narzędzia wspomagające zdrowie psychiczne.

Po raz pierwszy klienci mogą wybrać neutralny węglowo model z każdej kolekcji Apple Watch. To ogromny krok milowy na drodze do spełnienia założeń planu Apple 2030, wedle których do roku 2030 firma osiągnie neutralność węglową we wszystkich aspektach prowadzonej działalności, w całym łańcuchu dostaw i cyklu życia produktów.
Apple Watch z nowej serii można zamówić już dziś, a dostępne będą od piątku, 22 września.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments