Założyciele start-upu Billetero wybrali Polskę jako miejsce do rozwoju swojego biznesu Billetero, czyli wirtualny portfel wykorzystujący technologię blockchain to nowy, bezpieczny i prosty sposób do zarządzania cyfrowymi aktywami. Twórcy start-upu postanowili wybrać Polskę jako optymalne miejsce w Europie do prowadzenia swojego biznesu.

Decyzja założycieli nie jest przypadkowa. Polska od lat jest uważana za idealną „piaskownicę” do wprowadzania i testowania usług finansowych. Polskie FinTechy dynamicznie rosną, a ich doświadczenia przenoszone są na pozostałe europejskie i globalne rynki. Co więcej, nadchodzące zmniejszenie podaży wirtualnej waluty Bitcoin, które nastąpi na przełomie kwietnia i maja 2024 roku, zachęca inwestorów do transferu części swoich środków w formie kryptowalut.

U podstaw Billetero leży idea uproszczenia interakcji użytkowników z kryptowalutami poprzez narzędzia, które są zrozumiałe zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Niezależnie od poziomu doświadczenia użytkownika, Billetero z założenia chce uczynić proces kupna, wymiany i przechowywania tokenów prostym i bezstresowym.

Jacques Frisch, współzałożyciel Billetero, a zarazem były dyrektor cyfrowego marketingu w Glovo wyjaśnia: Od samego początku naszym celem było stworzenie produktu, który uczyniłby świat kryptowalut dostępnym dla każdego. Nasza misja to nie tylko ułatwienie wejścia do tego świata, ale również zapewnienie narzędzi, które pozwolą naszym użytkownikom w pełni wykorzystać jego możliwości, zachowując przy tym pełną prywatność i bezpieczeństwo.

Aplikacja działa jako samodzielny, zdecentralizowany produkt, nie przechowuje danych osobowych użytkowników, ani nie ma dostępu do ich środków. To podejście gwarantuje, że użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoimi aktywami i danymi.

Miguel Álvarez Lesmes, współzałożyciel, dodaje: W świecie, gdzie prywatność staje się coraz bardziej luksusowa, Billetero stawia ją na pierwszym miejscu. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest prywatność dla naszych użytkowników i dlatego właśnie stworzyliśmy aplikację, która umożliwia im bezpieczne i prywatne zarządzanie ich cyfrowymi aktywami.

Przyglądając się wahaniom rynkowym i skandalowi FTX, można stwierdzić, że ostatnie 12 miesięcy były wyzwaniem dla reputacji kryptowalut. Bitcoinowi pozostało nieco ponad sześć miesięcy do halvingu – czyli momentu, w którym górnicy mają obniżane nagrody uzyskane za blok. Fakt ten stabilizuje wskaźniki inflacji i ponownie budzi nadzieję inwestorów na dobry czas dla kryptowalut. Widać to między innymi po przeniesieniu środków inwestorów na przestrzeni ostatniego roku właśnie w kryptowaluty.

Analizy pokazują wyraźny trend wzrostowy dla Bitcoina, który od lat jest kluczową alternatywą dla lokalnych walut na rynkach latynoamerykańskich i afrykańskich. Innowacje są również coraz częściej finansowane przy pomocy walut cyfrowych. W dodatku inwestorzy dostrzegają wysoką wartość kryptowalut jako aktywa inwestycyjne. Zwiększa to zainteresowanie narzędziami do wymiany i bezpiecznego przechowywania aktywów cyfrowych. Na to właśnie liczą twórcy Billetero, tworząc wirtualny portfel, który nie przechowuje żadnych danych na serwerach. Platforma dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS.

Billetero to prosty i bezpieczny portfel web3. Niezależnie od tego, czy użytkownik kupuje kryptowaluty po raz pierwszy, czy od dawna, z Billetero wszystko staje się proste. Użytkownik może kupować, wymieniać i przechowywać tokeny użytkowników w zdecentralizowanym portfelu oraz wysyłać je do znajomych i połączeń w sieci użytkownika. Billetero to samodzielny, zdecentralizowany produkt, który nie przechowuje danych osobowych użytkowników i nie ma dostępu do środków użytkowników. Billetero szanuje prywatność użytkowników. Firma jest zarejestrowana jako oficjalny dostawca usług wirtualnych aktywów w Unii Europejskiej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments