Advanced Protection Systems (APS) to pionier rynku działający w obszarze wysokich technologii. Spółka została założona przez dr. Macieja Klemma, pełniącego funkcję CEO oraz dr. Radosława Piesiewicza, COO, jako naturalna kontynuacja ich karier akademickich. Rozpoczynając projekt w 2015 r., założyciele skoncentrowali się na rozwoju i produkcji technologii radarowej oraz dedykowanego jej oprogramowania.

Z biegiem lat i wraz ze wzrostem zapotrzebowania na systemy wykrywania dronów, APS został czołowym dostawcą tego typu rozwiązań. Własna technologia radarowa opracowana przez spółkę ma unikatową przewagę rynkową – umożliwia szybsze i bardziej precyzyjne wykrywanie, i klasyfikację wielu obiektów LSS (z ang. low, small and slow – małe, nisko i wolno latające).

Kluczem do dotychczasowych sukcesów spółki była jej zdolność do dostarczania zaawansowanego technologicznie systemu radarowego, wspartego intuicyjnym oprogramowaniem, które można skonfigurować odpowiednio do potrzeb. Modułowość architektury produkowanego przez APS sprzętu umożliwia jego pełne dostosowanie do wymogów klientów komercyjnych, jak i wojskowych.

Spółka APS jest zaangażowana w ogromną liczbę projektów. Zawdzięcza to zarówno obszernemu katalogowi już zrealizowanych przedsięwzięć, jak również unikatowym cechom jej produktów. Jestem przekonany, że w nadchodzących latach firma będzie realizować bardzo ambitną strategię międzynarodowej ekspansji. Spółka jest prowadzona przez bardzo przedsiębiorczych założycieli, którzy stoją za jej dotychczasowymi sukcesami. Cieszymy się, że będziemy ich partnerami. Jestem przekonany, że ogromne doświadczenie EI w budowaniu struktur korporacyjnych, wdrażaniu optymalnego finansowania, a także rekrutowaniu najlepszych kadr zarządzających sprawi, że współpraca ta dla obu stron będzie ciekawym wyzwaniem. – powiedział Michał Kędzia, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za inwestycję.

Dzięki wsparciu Enterprise Investors planujemy utrzymać dynamiczny wzrost APS. By móc zrealizować ten ambitny cel zwiększymy tempo, w jakim rozwijamy nasze możliwości technologiczne, produkcyjne i organizacyjne. Nasza działalność biznesowa od zawsze koncentrowała się na jakość oferowanych rozwiązań i satysfakcji naszych klientów. To na zawsze pozostanie naszym priorytetem. Cieszymy się, że znaleźliśmy partnera biznesowego, który podziela naszą wizję, wspiera nasze cele i wierzy w nasz potencjał. – powiedział dr Maciej Klemm, współzałożyciel i CEO APS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments