Weird Fish SA, producent gier wideo na PC i konsole udostępnił pierwszy koncept z nowej gry. Autorska produkcja studia to FPS o roboczej nazwie Anabasis. Zespół przygotowuje demo nowego tytułu. Spółka podtrzymuje plany debiutu na NewConnect.

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy prace nad nową autorską grą. Wcześniej uzyskaliśmy od ekspertów branżowych pierwszy feedback i otrzymaliśmy od ich cenne wskazówki. Mamy nadzieję, że w perspektywie kilku miesięcy udostępnimy demo. – mówi Marek Soból, prezes zarządu Weird Fish.

Koncept fabularny i graficzny projektu są na zawansowanym etapie, trwają intensywne prace developerskie, w które zaangażowany jest cały zespół. Nasza gra to FPS, ale z ciekawym dodatkowym pomysłem. Aby osiągnąć sukces, gracz będzie musiał poradzić sobie na dwóch poziomach. Więcej szczegółów będziemy zdradzać Wam wkrótce. – powiedział Wiktor Szymański, szef studia.

Pierwsza faza produkcji Anabasis jest finansowana ze środków pochodzących ze sprzedaży autorskiego IP Weird Fish – Oddyssey: Your Space, Your Way. W czerwcu br. prawa do tytułu nabył jej wydawca – globalny publisher – 505 Games.

Po sprzedaży IP Oddyssey: Your Space, Your Way wydawcy – 505 Games – podjęliśmy decyzję, że chcemy iść do przodu, tworzyć nowe projekty. Członkowie naszego zespołu są bardzo entuzjastycznie nastawieni do konceptu nowej gry. Wspólnie wierzymy, że nasza produkcja przypadnie graczom do gustu, zwłaszcza, że pierwsze komentarze są już pozytywne. Przy jej tworzeniu mamy dużą swobodę, a w swoim podejściu wykorzystujemy zebrane doświadczenia. W najbliższych tygodniach, na bieżąco będziemy prezentować kolejne materiały i zbierać kolejny cenny feedback. – dodaje Monika Ciesielka, Dyrektor Operacyjny w Weird Fish.

Warszawskie studio chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect najszybciej jak będzie to możliwe.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments