Radial zautomatyzował swoje centrum fulfilment w Polsce, aby dostosować się do potrzeb klientów e-commerce. Wydajność magazynu pod względem wysyłki sięga 22 milionów sztuk rocznie.

Radial nieustannie przesuwa granice innowacji, zapewniając sobie pozycję lidera w dziedzinie zautomatyzowanej realizacji zamówień. W połączeniu z elastycznymi i perspektywicznie myślącymi zespołami ekspertów pozwala to firmie zapewnić każdemu klientowi dopasowane oraz innowacyjne rozwiązanie logistyczne 3PL.

Radial dostrzega strategiczne znaczenie polskiego rynku dla znaczącej ekspansji. Priorytetem jest dla nas otwieranie nowych magazynów, szczególnie w prężnie rozwijającym się rejonie Wrocławia. Dywersyfikacja naszej bazy klientów obejmuje marki z branży zdrowia i urody oraz firmy modowe, co pozwala nam obsługiwać szerszą gamę klientów. Koncentrując się na automatyzacji dla tych sektorów, Radial staje się preferowanym partnerem w zakresie realizacji zamówień e-commerce. – powiedział Tomasz Okowiak, Dyrektor Generalny Radial Poland.

Podwojenie wydajności

Radial działa w Polsce od 2019 roku. Magazyn firmy został zbudowany w 2020 roku i jest obecnie w pełni wyposażony, aby sprostać wymaganiom marek i sklepów internetowych. Najnowocześniejsza automatyka dostarczona przez KNAPP AG, zaawansowane systemy informatyczne, doświadczony personel oraz eksperci ds. e-commerce umożliwiają Radial Poland podwojenie wydajności realizacji zamówień fulfilment w ciągu jednego dnia.

Anton Tschurwald, Wiceprezes ds. rozwiązań detalicznych w KNAPP AG, tak mówi o współpracy z Radial: Po uzgodnieniu wymagań projektowych, przystąpiliśmy do serii warsztatów, aby przejść przez każdy szczegół – to właśnie czyni różnicę między dobrym a doskonałym rozwiązaniem dla klienta. Pod względem współpracy, był to nasz pierwszy wspólny projekt. Niemal od razu okazało się, że nasze zespoły świetnie się uzupełniają, decyzje podejmowane są szybko, a wszystkie wyzwania opanowywane są natychmiast i trwale.

Najnowocześniejsza automatyzacja

17 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej jest podzielone na część zautomatyzowaną i manualną. Wydajność wysyłki w części manualnej sięga 14 milionów sztuk rocznie. Część zautomatyzowana została specjalnie skonfigurowana do obsługi zamówień głównego klienta Radial Poland, światowego lidera w produkcji naturalnych olejków eterycznych, kosmetyków i suplementów diety. Jej wydajność pod względem wysyłki to 7 milionów sztuk rocznie.

Automatyzacja zainstalowana w zakładzie Radial w Polsce obejmuje innowacyjny system SDA (A-frame), dostosowany m.in. do małych produktów kosmetycznych, takich jak 15 ml buteleczki olejków eterycznych. Technologia pick-to-light pomaga obsługiwać niestandardowe zamówienia, w tym np. obejmujące zestawy promocyjne. Całość połączona jest z przenośnikami, automatycznym etykietowaniem i sorterami kierującymi przesyłki do 15 różnych stacji transportowych.

Imponującą wydajność zapewnia integracja automatyzacji z najnowocześniejszymi systemami zarządzania magazynem (WMS) i transportem (TMS), w tym systemem Manhattan, uważanym za najlepszy na świecie do zarządzania procesami magazynowymi. Są one wykorzystywane do obsługi klientów, monitorowania dostaw, zarządzania zapasami i śledzenia przesyłek.

Doskonała lokalizacja

Centrum logistyczne Radial Poland znajduje się niedaleko Warszawy, w jednym z największych parków logistycznych w centralnej Polsce, w pobliżu lotniska, głównych autostrad i siedzib większości firm kurierskich. Ta doskonała lokalizacja zapewnia pewny dostęp do innych regionów kraju i rynków w całej Europie.

Radial Poland wysyła przesyłki do Europy, USA, Kanady, Izraela i Chin, ale może je dostarczać na cały świat, korzystając z usług przewoźników, kurierów i firm transportowych wybranych przez klientów Radial z puli ponad 200 operatorów.

Zrównoważone praktyki

Zrównoważony rozwój jest istotnym aspektem działalności logistycznej Radial Poland. Energooszczędne systemy oświetleniowe i inteligentne systemy grzewcze są wykorzystywane do kontroli emisji i regulacji temperatury. Polski zakład jest zasilany energią odnawialną. Prowadzona jest segregacja i elektroniczna ewidencja odpadów. Magazyn posiada certyfikaty BREAAM In-Use i FSC CoC oraz jest przystosowany do obsługi produktów ekologicznych.

Na terenie parku logistycznego, w którym zlokalizowany jest magazyn, znajdują się stacje ładowania samochodów elektrycznych, stacja rowerowa, strefy car-sharingu oraz przystanek komunikacji miejskiej. Regularnie prowadzone są nowe nasadzenia drzew i krzewów, instalowane są budki dla ptaków i owadów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments