Z badania „The game industry of Poland – report 2023”, przeprowadzonego przez PARP wynika, że całkowita wartość polskiego rynku konsumenckiego związanego z gamingiem, ma osiągnąć 1 575 mln USD do 2026 roku, a szacunki z różnych źródeł sugerują, że liczba graczy w Polsce aktualnie waha się od 17 do 20 milionów. Wraz z dynamicznym rozwojem przemysłu gier komputerowych, coraz większe wymagania technologiczne stawiane są nie tylko przed komputerami, ale również graczami. Dlatego, by sprostać tym wymaganiom, wielu entuzjastów gier często stoi przed dylematem: inwestować w nową platformę, czy też zmodernizować istniejący sprzęt.

Rozwój technologiczny sprawia, że nowe gry komputerowe coraz częściej wymagają większej mocy obliczeniowej i pamięci. W takiej sytuacji, zamiast inwestować w zupełnie nową platformę, warto rozważyć modernizację podzespołów, takich jak pamięć RAM, czy dysk SSD. Może to znacznie wydłużyć żywotność komputera, umożliwiając użytkownikom granie w najnowsze tytuły gier bez konieczności inwestowania w całkowicie nową platformę.

Modernizacja pamięci RAM w komputerze przynosi szereg korzyści, zwłaszcza jeśli chodzi o wydajność systemu i grywalność. Zwiększając zasoby RAM, można zapewnić odpowiednią przestrzeń do przechowywania danych gry, co skutkuje szybszym wczytywaniem poziomów, redukcją opóźnień i płynniejszym przebiegiem rozgrywki. Upgrade pozwala także na zwiększenie wielozadaniowości. Tym, którzy używają komputera do różnych celów jednocześnie, na przykład gier, przeglądania internetu, czy strumieniowania wideo, większa ilość pamięci RAM pozwoli na płynne przełączanie się między programami i zapobiegnie spowolnieniom systemu.

Rozbudowa pamięci – dla kogo?

Zróżnicowanie pamięci DDR4 i DDR5 stanowi ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas modernizacji komputera. Posiadacze starszych komputerów z DDR4 często dążą do wydajniejszego działania swojego sprzętu, aby móc cieszyć się płynną rozgrywką w nowsze gry komputerowe. Modernizacja pamięci może przynieść znaczną poprawę wydajności ich systemów. Mogą uniknąć konieczności obniżania jakości grafiki lub wyłączania zaawansowanych efektów i funkcji, co nadal pozwala im cieszyć się nowszymi tytułami.

Z kolei użytkownicy pamięci DDR5 mają jeszcze większe oczekiwania. Dążą do maksymalnej wydajności swojego sprzętu i pełnego wykorzystania potencjału najnowszych gier komputerowych. Dzięki większej pojemności i prędkości, posiadacze DDR5 mogą korzystać z najnowszych tytułów gier i aplikacji z najwyższymi ustawieniami graficznymi, bez obaw o ograniczenia sprzętowe.

Decyzja o wyborze pamięci DDR4 lub DDR5 zależy od aktualnej platformy i potrzeb użytkownika. Posiadacze starszych komputerów z DDR4 mogą skorzystać z modernizacji poprzez pamięć Kingston Fury Renegade lub Beast DDR4, podnosząc wydajność swojego sprzętu. Z kolei użytkownicy DDR5 lub ci, którzy planują budowę nowego komputera lub modernizację aktualnego, mogą zainwestować w pamięć RAM Kingston Fury Renegade lub Beast DDR5, aby uzyskać maksymalne osiągi i wydajność zgodną z najnowszymi standardami. Bez względu na wybór, upgrade do nowej pamięci RAM jest kluczowym krokiem w kierunku optymalizacji komputera pod kątem gier i aplikacji, zapewniając użytkownikom najlepsze doświadczenia z użytkowania. Warto także pamiętać, że modernizacja pamięci RAM powinna być zgodna z innymi podzespołami komputera, takimi jak procesor i karta graficzna, aby zapewnić optymalne rezultaty. Przed przystąpieniem do modernizacji pamięci RAM, także warto sprawdzić zalecenia producenta i specyfikację reszty podzespołów, aby upewnić się, że nowe moduły pamięci są kompatybilne z istniejącym sprzętem. Zachęcam do skorzystania z konfiguratora na naszej stronie, gdzie użytkownicy mogą łatwo sprawdzić kompatybilność platformy z naszymi produktami. wyjaśnia Michał Bocheński, Business Development Manager w Kingston Technology.

Nie tylko wymiana pamięci RAM

Rozbudowanie pamięci RAM to tylko jedno z kilku możliwych ulepszeń podczas modernizacji komputera. Innym istotnym aspektem jest także wymiana dysku twardego na dysk SSD. Dyski, takie jak Kingston Fury Renegade SSD, oferują szybkie prędkości odczytu i zapisu danych, przyspieszając działanie systemu i ładowanie gier. Korzyści z tego upgrade’u są liczne – takie dyski są znacznie szybsze, nie mają ruchomych części mechanicznych, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia. Działanie komputera staje się bardziej responsywne, a użytkownik zyskuje wygodę i płynność pracy. Dyski SSD są również ciche, nie generują hałasu ani wibracji.

Ponadto, model Kingston Fury Renegade NVMe M.2 SSD wyposażono w Heatsink, dodatkową funkcję wspomagającą chłodzenie w celu obniżenia temperatury pracy dysku. W rezultacie dysk osiąga lepszą wydajność oraz większą niezawodność, zapewniając optymalne działanie nawet podczas intensywnego użytkowania i długich sesji grania.
Modernizacja komputera poprzez rozbudowę pamięci RAM i wymianę dysku na SSD jest skutecznym sposobem na przedłużenie żywotności sprzętu i umożliwienie użytkownikom cieszenia się nowymi tytułami gier. Jest to nie tylko korzystne dla budżetu, ale również dla środowiska, ponieważ zmniejsza potrzebę częstej wymiany całej platformy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments