Firma BPI Real Estate Poland podsumowała swoją działalność na polskim rynku nieruchomości w pierwszej połowie 2023 roku. Belgijski deweloper pomyślnie rozpoczął proces budowy i komercjalizacji dwóch prestiżowych inwestycji – Chmielnej Duo w Warszawie oraz wieloetapowego projektu Cavallia w Poznaniu.

Frma z sukcesem kontynuowała realizację trzech pozostałych projektów w Polsce – ekskluzywnego osiedla Bernadovo w Gdyni, apartamentowca Czysta 4 we Wrocławiu oraz projektu Panoramiqa w Poznaniu. W minionym półroczu BPI Real Estate Poland złożyło również wniosek o pozwolenie na budowę nowej inwestycji premium zlokalizowanej na Mokotowie w Warszawie.

Aktualnie deweloper realizuje łącznie pięć inwestycji w Polsce, w ramach których powstanie ponad 900 nowoczesnych lokali mieszkalnych. W pierwszym półroczu firma odnotowała dobre tempo sprzedaży, sprzedając łącznie 159 mieszkań. To świadczy o zaufaniu, jakim cieszą się projekty BPI Real Estate Poland oraz o ich atrakcyjności dla klientów, poszukujących wysokiej jakości mieszkań w atrakcyjnych, miejskich lokalizacjach.

BPI Real Estate Poland ma również ambitne plany na drugą połowę roku. Firma zamierza skupić swoją działalność na zakupie nowych działek, koncentrując się na najwyższym segmencie rynku mieszkaniowego w Polsce, który ocenia jako najbardziej stabilny. W związku z tym, firma złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę nowej inwestycji zlokalizowanej na Mokotowie w Warszawie. Przewiduje się, że prace budowlane związane z realizacją kolejnego projektu premium w portfolio belgijskiego dewelopera rozpoczną się w I kwartale 2024 roku.

Obserwowany w ostatnim kwartale 2022 roku trend ponownego ożywienia rynku utrzymuje się. Gospodarka i sytuacja geopolityczna stabilizują się, co pozytywnie wpływa na wzrost zaufania klientów, w tym inwestorów do lokowania kapitału w nieruchomości. Trudno się więc dziwić, że ponad 95% naszych klientów to osoby kupujące mieszkania za gotówkę. Jednocześnie już teraz obserwujemy wpływ wprowadzenia kredytów z dopłatami na sprzedaż mieszkań w naszych inwestycjach. Wygląda to obiecująco w perspektywie wyników sprzedażowych w III kwartale 2023 roku. – podsumował Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

Polska pozostaje bardzo ważnym rynkiem dla BPI Real Estate. Firma kontynuuje swoją misję tworzenia atrakcyjnych miejsc do życia, poprzez wysokiej jakości, inspirujące projekty deweloperskie, projektowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments