Zebra Technologies Corporation ogłosił dziś nową linię rozwoju swojej specjalizacji w zakresie robotyki mobilnej. Od kwietnia 2022 do programu rozwoju robotyki dołączyło już 40 partnerów Zebra, z których każdy specjalizować się będzie w projektach prowadzonych z klientami.

Jako część wielokrotnie nagradzanego programu PartnerConnect firmy Zebra, specjalizacja Mobile Robotics obejmie kompleksowe portfolio szkoleń sprzedażowych i technicznych oraz certyfikację. Zasoby związane z programem wspierają partnerów w zakresie rozwiązań automatyzacji robotyki obejmującej autonomiczne roboty mobilne (AMR) Zebra Fetch i oprogramowanie FetchCore.

Zarejestrowani partnerzy w Ameryce Północnej i regionie EMEA uzyskują ekskluzywny dostęp do korzyści biznesowych, takich jak wstępnie zakwalifikowane potencjalnych projektów, fundusze na rozwój rynku, wsparcie marketingowe i zachęty finansowe, które umożliwiają wprowadzanie na rynek, sprzedaż i wdrażanie rozwiązań automatyzacji robotyki firmy Zebra.

Firma Renovotec to zespół ekspertów w temacie robotyki mobilnej z biurami w Anglii i Holandii. Do programu przystąpiła w maju 2022 r. Oto co mówi jeden z jej przedstawicieli:

Przystąpienie do programu Zebra Mobile Robotics Specialisation odblokowało nam drogę do innowacji. Zintegrowaliśmy nasze oprogramowanie pośrednie Warehouse Task Engine ze sprzętem Fetch Robotics firmy Zebra, aby stworzyć nową generację rozwiązań robotyki magazynowej. Razem z Zebra nasze rozwiązania umożliwiają zwiększania produktywności i wydajności kompletacji w magazynie. Co ważne, bazują na naszych osiągnięciach w zakresie opracowywania rozwiązań, których chcą i potrzebują operatorzy magazynowi. powiedział Mark Jones, dyrektor ds. sprzedaży w firmie Renovotec.

Rozwiązania Zebra stworzone do automatyzacji robotyki obejmują portfolio urządzeń Fetch AMR, które pomagają specjalistom ds. robotyki mobilnej poprawiać szereg wyników w zakresie przemieszczania materiałów w magazynie lub zakładzie produkcyjnym. Roboty te mogą pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z niedoborem siły roboczej i wydajności, dotyczących transportu karuzelowego w magazynach. Usprawniają również dostawę do komórek zadaniowych i linii produkcyjnych, pomagają w uzupełnianiu zapasów, liczeniu cykli oraz recyklingu i usuwaniu odpadów. Systemy Zebra są gotowe do działania zaraz po wyjęciu z pudełka, więc konfiguracja i wdrożenie przez partnerów firmy może nastąpić w ciągu kilku godzin lub dni, zamiast długich tygodni lub miesięcy.

Współpraca z firmą Zebra otworzyła drzwi do kilku nowych możliwości, wykraczających nawet poza robotykę mobilną. Klienci postrzegają nas inaczej po zapoznaniu się z nasza ofertą w zakresie AMR. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem łatwości konfiguracji i tworzenia przepływów pracy, integracji z systemami zewnętrznymi oraz rozszerzonymi funkcjami bezpieczeństwa. powiedział Bob Richards, wiceprezes ds. oferty produktowej w firmie AbeTech, specjalizującej się w rozwiązaniach automatyki przemysłowej dla przedsiębiorstw magazynowych, produkcyjnych i logistycznych w całej Ameryce Północnej.

W zależności od sposobu wykorzystania technologii, klienci Zebra byli świadkami 2-3-krotnego wzrostu przepustowości i produktywności, optymalizowania powierzchni magazynowej i znacznego zmniejszenia obciążenia fizycznego pracowników. Jeden z klientów zaobserwował, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od wdrożenia rozwiązania automatyzacji robotów Zebra wyeliminował 1000 kilometrów (621 mil) zbędnych przejazdów.

Z ostatniego badania Zebra Warehouse Vision Study wynika, że 27% operatorów magazynowych na świecie wdrożyło już jakąś formę systemu AMR. Oczekuje się, że w ciągu pięciu lat liczba ta wzrośnie do 90% na całym świecie. Ponadto 83% pracowników współpracujących obecnie z urządzeniami AMR potwierdza, że pomogły one zwiększyć produktywność i skrócić czas chodzenia/podróżowania, 73% zgłosiło zmniejszenie liczby błędów, a 65% stwierdziło, że urządzenia AMR umożliwiły im awans na nowe stanowiska lub możliwości.

Zebra uruchomiła specjalizację Mobile Robotics, ponieważ jesteśmy firmą skoncentrowaną na współpracy partnerskiej. Rozwiązujemy wyzwania klientów i dostarczamy im wyniki, których potrzebują poprzez naszych partnerów i we współpracy z nimi” – powiedział Bill Cate, wiceprezes ds. marketingu produktów i ekosystemów, Zebra Technologies.

Ważne jest, abyśmy wspierali i nagradzali partnerów specjalizujących się w rozwiązaniach, których nasi klienci potrzebują do prowadzenia skalowalnych i elastycznych operacji, aby pomóc im napędzać rozwój, zaspokajać popyt i rozwiązywać problemy związane z biznesem.

KLUCZOWE WNIOSKI

• Uruchomiona po raz pierwszy w kwietniu 2022 r. specjalizacja Zebra z zakresu robotyki mobilnej dla partnerów biznesowych rozwinęła tak szybko dzięki programom szkoleń, certyfikacji, finansowaniu i wielu innym benefitom.

• Klienci w całej Ameryce Północnej i regionie EMEA korzystają z usług partnerów Zebra w zakresie rozwiązań automatyzacji robotyki. Daje im to zwiększone możliwości elastycznego, skalowalnego rozwoju w celu zapewniania ciągłych dostaw.

• Rozwiązania w zakresie automatyzacji robotyki zapewniły operatorom magazynów i producentom zwiększenie przepustowości, optymalizację wykorzystania powierzchni i czasu pracy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments