Podczas premiery Thincredible ASUS zaprezentował swoje najnowsze propozycje laptopów Zenbook i Vivobook. Na szczególną uwagę zasługuje Zenbook S 13 OLED (UX5304), debiutujący jako najsmuklejszy na świecie, ultraprzenośny laptop z ekranem OLED1 – który na nowo definiuje, czym może być ultramobilny laptop. Zarówno Zenbooki, jak i Vivobooki z najnowszej linii zostały wyposażone w niesamowite ekrany ASUS Lumina OLED, technologię ASUS IceCool oraz unikatowe i wyjątkowo wytrzymałe konstrukcje.

Zenbook S 13 OLED to ultrakompaktowy laptop o grubości jedynie 1 cm2 i wadze zaledwie 1 kg3, który posiada certyfikat Intel® Evo™. Dzięki temu sprzęt gwarantuje wyjątkową wydajność, żywotność baterii oraz trwałość. Co niezwykle ważne został on wyposażony jest w wyświetlacz ASUS Lumina OLED. Z pełną liczbą portów wejścia/wyjścia i baterią o pojemności 63 Wh – Zenbook S 13 OLED to idealny wybór dla osób, które potrzebują maksymalnej mobilności dostosowanej do ich stylu życia. W linii Zenbook znajdziemy także Zenbook 14X OLED (UX3404) – kompaktowy i wysoce wydajny laptop mobilny oraz Zenbook 14 Flip OLED (UP3404) – konwertowalny, ultramobilny laptop o olbrzymiej wszechstronności.

Podczas wydarzenia zaprezentowano także modele Vivobook S 14 OLED (K5404) i Vivobook S 15 OLED (K5504) – stylowe, smukłe i lekkie notebooki o niezwykłej wydajności o unikalnym wzornictwie, posiadające rewelacyjne ekrany ASUS Lumina OLED oraz certyfikat Evo. Urządzenia wyposażono w maksymalnie procesory 13. generacji Intel Core i9-13900H, wyświetlacze ASUS Lumina OLED 2.8K z częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz oraz pojemne baterie 75 Wh. Model Vivobook S 15 OLED może zostać dodatkowo wyposażony w opcjonalną, dedykowaną kartę graficzną Intel Arc™. Vivobook S 14 OLED i Vivobook S 15 OLED to urządzenia o wytrzymałości klasy wojskowej, posiadające zawias 180° umożliwiający korzystanie z nich w różnych warunkach.

Ogłoszono również współpracę pomiędzy firmami ASUS i A Bathing Ape ® (BAPE®) – słynną marką odzieży streetwearowej. Jej rezultatem jest ASUS Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition – laptop, będący wyrazem radosnej, kreatywnej i oryginalnej twórczości, łączący w sobie energiczny i żywiołowy styl BAPE oraz Vivobook. Sprzęt będzie dostępny w modnej kolorystyce i zostanie wyposażony w zestaw akcesoriów, takich jak torba, mysz, figurki i wiele innych. Współpraca z pewnością zadziwi świat swoim unikalnym i stylowym wzornictwem, które jest idealne dla użytkowników chcących wyrazić i podkreślić swoją oryginalność i kreatywność.

Przedstawiamy niesamowite wyświetlacze ASUS Lumina OLED

W trakcie trwania wydarzenia ASUS przedstawił ASUS Lumina OLED – nowe nazewnictwo dla swoich ekranów OLED, które standaryzuje wysoce dopracowane rozwiązania stworzone na podstawie najlepszych doświadczeń związanych z ekranami OLED. Nowa nazwa podkreśla wyjątkowość ekranów OLED firmy ASUS, które dostarczają najwyższej klasy doświadczeń wizualnych, wykraczających poza standard tradycyjnych ekranów produkowanych w tej technologii. Jeszcze lepsze i jeszcze bardziej dopasowane i niezawodne funkcje sprawiają, że Zenbook S 13 OLED stanowi idealny przykład perfekcji, jaką mają do zaoferowania wyświetlacze ASUS Lumina OLED.

Poza tradycyjnymi korzyściami płynącymi z wyświetlaczy OLED, takimi jak wyższy kontrast i szersza paleta barw, ekrany ASUS Lumina OLED dodatkowo spełniają standard Pantone® Validated, posiadają certyfikat VESA DisplayHDR™ True Black oraz są fabrycznie kalibrowane do Delta E < 14 – co zapewnia jak najlepsze odwzorowanie kolorów. ASUS Lumina OLED to też dedykowane rozwiązania i narzędzia adaptacyjne takie jak ASUS Splendid dla zarządzania kolorami, OLED Power Saving oraz technologia ASUS Tru2Life. Ponadto, certyfikat TÜV Rheinland potwierdzający niską emisję światła niebieskiego, zabezpieczenie przed wypalaniem ASUS OLED Care oraz wytrzymałość zgodna z amerykańską normą wojskową sprawiają, że są one bardziej niezawodne i pomagają zachować jakość i komfort użytkowania przez długi czas. ASUS zapewnia bezpłatną wymianę ekranu OLED w przypadku problemów z wypaleniem w okresie gwarancji5.

Zenbook S 13 OLED (UX5304)

Zenbook S 13 OLED (UX5304) to najsmuklejszy na świecie laptop z 13-calowym ekranem OLED i jednocześnie najbardziej przyjazny środowisku Zenbook w historii. Dzięki niesamowicie smukłemu profilowi o grubości 1 cm i ultralekkiej obudowie o wadze zaledwie 1 kg, ten elegancki Zenbook to symbol ultramobilnej formy, dostępny w zupełnie nowych kolorach Basalt Gray lub klasycznym Ponder Blue. Laptop został zaprojektowany z myślą o ochronie środowiska, wykorzystując metale i tworzywa sztuczne z recyklingu oraz opakowanie z certyfikatem FSC™. Modele w kolorystyce Basalt Gray posiadają aluminiową pokrywę pokrytą ekskluzywnym i innowacyjnym materiałem ASUS Plasma Ceramic Aluminum.

Zenbook S 13 OLED, który posiada certyfikat Evo, wykorzystuje możliwości procesora (maksymalnie do) Intel Core i7 13. generacji, 32 GB pamięci RAM LPDDR5 oraz dysku SSD PCIe® 4.0 x4 o pojemności 1 TB. Do dyspozycji użytkownika pozostaje także pełny wachlarz portów wejścia/wyjścia umożliwiający podłączenie urządzeń peryferyjnych oraz wytrzymała bateria o pojemności 63 Wh. Zenbook S 13 OLED został wyposażony w wyświetlacz ASUS Lumina OLED o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 2,8K (2880 x 1800). Ekran w tym modelu otrzymał certyfikaty Dolby Vision, Pantone® Validated w zakresie odwzorowania kolorów i VESA DisplayHDR™ True Black 500.

Zenbook 14X OLED (UX3404)

Zenbook 14X OLED (UX3404) stawia na mobilność, opierając się na solidnym podłożu. Model ten charakteryzuje się smukłą i lekką obudową, dostępną w dwóch wersjach kolorystycznych: Sandstone Beige i Inkwell Gray. Wariant Sandstone Beige posiada pokrywę wykonaną z przyjaznego dla środowiska materiału Plasma Ceramic Aluminum o ceramicznym wykończeniu i fakturze przypominającej kamień.

Model Zenbook 14 X OLED – posiadający certyfikat Evo – kryje w swojej niewiarygodnie smukłej i lekkiej konstrukcji nieprawdopodobną ilość mocy obliczeniowej. Sprzęt wyposażony został maksymalnie w najnowszy procesor Intel Core i9-13900H 13. generacji, kartę graficzną NVIDIA® GeForce® RTX™ 3050 klasy studyjnej, 32 GB szybkiej pamięci LPDDR5 oraz dysk SSD PCIe 4.0 o pojemności 1 TB. Nie zabrakło w nim też większego, 14,5-calowego wyświetlacza ASUS Lumina OLED o proporcjach 16:10 2.8K 120 Hz oraz wydajniejszej baterii o pojemności 70 Wh, pozwalającej na 10-godzinną pracę.
Zenbook 14 Flip OLED (UP3404)

Wszechstronny Zenbook 14 Flip OLED jest wszystkim, czego potrzeba użytkownikom prowadzącym intensywny tryb życia. W jego kompaktowej i jednocześnie eleganckiej obudowie znajdziemy teraz większy, 14-calowy ekran dotykowy ASUS Lumina OLED o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 2,8K, o doskonałym odwzorowaniu kolorów (Pantone Validated), a także obsługę rysika MPP 2.0 o 4096 poziomach nacisku.

Zenbook 14 Flip OLED, z certyfikatem Evo, napędzany maksymalnie przez najnowsze procesory Intel Core 13. generacji, posiada najlepszą w swojej klasie baterię o pojemności 75 Wh. Jego lekka, ważąca 1,5 kg konstrukcja ma zaledwie 15,9 mm grubości oraz zawias 360°, zapewniający wszechstronność pracy. Na pokładzie znajdziemy też potężny system dźwiękowy Dolby Atmos® z certyfikatem Harman Kardon, zapewniający niesamowity dźwięk i krystalicznie czyste połączenia konferencyjne. Zenbook 14 Flip OLED oferuje użytkownikom jeszcze więcej możliwości i jeszcze większą uniwersalność.

Niezwykle innowacyjna seria Vivobook

Vivobook S 15 OLED BAPE® Edition to specjalna edycja Vivobook S 15 OLED i pierwszy w dziejach sprzęt powiązany z brandem BAPE. BAPE to legendarna marka w obszarze streetwearu, której jaskrawy i krzykliwy styl doskonale wpasowuje się do energicznego i żywiołowego ducha Vivobooka. Rok 2023 to również 30. rocznica powstania marki BAPE, czego uwiecznieniem jest pojawienie się na rynku długo oczekiwanej, limitowanej edycji sprzętu.

Nie jest to jedynie sam sprzęt: w zestawie z laptopem znajduje się szereg akcesoriów, takich jak np. mysz, torba i figurki Baby Milo®. Nowy zestaw, z ekskluzywnym wzorem camo zaprojektowanym przez BAPE, z pewnością zwróci na niego wzrok całego świata.

Vivobook S 14 OLED i S 15 OLED to laptopy z certyfikatem Evo, wyposażone w procesory Intel Core i9-13900H 13. generacji oraz ekrany ASUS Lumina OLED o rozdzielczości do 2,8K i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Seria Vivobook S pozwala na płynny streaming treści, pracę i rozrywkę, oferując ekrany o współczynniku screen-to-body wynoszącym nawet 88% oraz certyfikowane systemy audio Harman Kardon wraz z Dolby Atmos.

Mierzące zaledwie 17,9 mm grubości i ważące zaledwie 1,5 kg w przypadku wersji 14,5-calowej oraz 1,7 kg w przypadku wersji 15,6-calowej, kompaktowe laptopy z serii Vivobook S zostały stworzone z myślą o łatwym ich przenoszeniu. Dostępne będą w kolorach: czarnym (Midnight Black), srebrnym (Cool Silver), białym (Cream White) oraz niebieskim (Solar Blue). Ikoniczne akcenty Vivobooka które w nich znajdziemy to między innymi wypukłe logo na metalicznej pokrywie, akcenty w postaci pasków na klawiszu Enter oraz pomarańczowy kolor klawisza ESC.

Większa troska, mniejszy wpływ

Laptopy firmy ASUS wykorzystują celowe innowacje, zwiększające komfort użytkowania przy jednocześnym zmniejszeniu ich wpływu na środowisko naturalne – tworząc tym samym bardziej zrównoważoną przyszłość dla wszystkich. W 2023 roku ponad 90% laptopów konsumenckich ASUS będzie spełniać standardy EPEAT i ENERGY STAR® 8.0, co pokazuje zaangażowanie firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Nowy Zenbook S 13 OLED to ekologiczny laptop, który dowodzi zaangażowania firmy ASUS w tworzenie produktów minimalizujących wpływ na środowisko naturalne. W swojej konstrukcji wykorzystuje on bowiem materiały pochodzące z recyklingu, takie jak tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu konsumenckiego (PCR), aluminium pochodzące z recyklingu przemysłowego (PIR) oraz stop magnezu PIR. Dzięki metalowej obudowie PIR, Zenbook S 13 redukuje ślad węglowy o ponad 50%6, a dobrze zaprojektowane pudełko, w które sprzęt jest pakowany można przekształcić w podstawkę pod laptopa, Zenbook S 13 OLED spełnia obietnicę „Więcej troski, mniej wpływu”.

Dostępność i cena

Zenbook S 13 OLED będzie dostępny w przedsprzedaży od 25 kwietnia w cenach zaczynających się od 5999 zł. Co więcej, producent przygotował także specjalną ofertę w ramach przedsprzedaży. Każdy, kto zdecyduje się na zakup Zenbooka S 13 OLED w konfiguracji z procesorem i5-1335U, 8 GB pamięci RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 512 GB, będzie mógł go nabyć w specjalnej cenie 4999 zł. Liczba sztuk biorących udział w promocji jest ograniczona.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments