Działająca w sektorze ed-tech spółka zadeklarowała wsparcie polskiego systemu edukacji materiałami dydaktycznymi o wartości przekraczającej 21,5 mln zł. Jednocześnie Skriware stawia na ekspansję zagraniczną, konsekwentnie poszerzając swój obszar działań. Jak duży potencjał tkwi w polskim i międzynarodowym rynku ed-tech wskazuje w rozmowie z ISBtech Karol Górnowicz, prezes firmy Skriware.

Rok 2022 przyniósł spółce Skriware dwukrotny wzrost przychodów względem roku 2021 i niemal podwoił wyniki sprzedażowe, które wyniosły 23,3 mln zł. Jaką część stanowią przychody z działalności na rynkach międzynarodowych?

Karol Górnowicz, prezes Skriware: Udział przychodów z ekspansji zagranicznej sukcesywnie rośnie i zakładamy, że w najbliższej przyszłości będzie się nadal zwiększał. Tę dynamikę dobrze pokazują dane z dwóch ostatnich lat – w 2021 r. wynosił on 5%, a w roku ubiegłym podwoił się. Prognozuję, że w roku 2023 przychody uzyskiwane na rynkach międzynarodowych wyniosą ok. 40%.

W obecności na których rynkach dostrzega Pan obecnie największy potencjał?

Duży potencjał dostrzegam w rynku włoskim, na którym w najbliższym czasie planujemy zwiększyć swój udział, na co pozwalają m.in. bardzo dobre relacje z naszym partnerem. Szerokie możliwości rozwoju widzę także w Kirgistanie oraz w krajach regionu DACH, czyli w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, w których także prężnie już działamy. Interesującym kierunkiem są również Stany Zjednoczone, ponieważ nakłady na edukację są tam bardzo duże, a nauczanie zgodne z metodologią STEAM, w której się specjalizujemy, jest powszechne. Docelowo chcemy też rozszerzyć zakres działalności Skriware m.in. na Belgię oraz przyspieszyć rozwój na Bliskim Wschodzie, w Czechach i Rumunii.

W styczniu 2023 r. spółka zadeklarowała przekazanie w ramach programu Laboratoria Przyszłości wszystkim szkołom podstawowym w Polsce pakietu startowego Skriware Academy. Łączna wartość wsparcia systemu edukacji wynosi ponad 21,5 mln zł. Dlaczego zdecydowali się Państwo zrealizować ten projekt?

Pojawienie się we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce ma dla Skriware wymiar strategiczny. W kolejnym kroku chcemy zaoferować dyrektorom podstawówek odpłatnie rozszerzony pakiet i tym samym umacniać swoją pozycję na polskim rynku usług edukacyjnych.

Przekazanie szkołom pakietu startowego Skriware Academy ma jednak także wymiar społeczny – pozwala rozwijać zainteresowania i talenty uczniów oraz wspiera nauczycieli w prowadzeniu kreatywnych lekcji z wykorzystaniem innowacyjnych materiałów dydaktycznych.

Ile szkół dotychczas zgłosiło się po dostęp do Skriware Academy?

Na razie skorzystanie z bezpłatnego dostępu do pakietu startowego Skriware Academy o wartości 1560 zł zadeklarowało niemal 4 tys. szkół podstawowych na terenie całej Polski. Te placówki mogą już korzystać m.in. z platformy edukacyjnej z materiałami dydaktycznymi i e-learningowymi, bazy gotowych modeli i autorskich narzędzi do modelowania 3D oraz z całorocznego pakietu wsparcia, na który składają się webinary, materiały wideo dla nauczycieli i dostęp do grupy dyskusyjnej.

Szacujemy, że potencjał projektu obejmuje prawie 14 tys. placówek. Serdecznie zachęcam dyrektorów, aby zgłosili swoje szkoły podstawowe, wypełniając formularz przesłany przez System Informacji Oświatowej, a następnie poprosili szkolnego administratora o nadanie dostępu dla nauczycieli i założyli konto na Skriware Academy.

Jakie jeszcze cele – oprócz wdrożenia Skriware Academy we wszystkich szkołach podstawowych – stawia Pan przed spółką Skriware w 2023 r.?

W tym roku planujemy zwiększyć nasz zasięg do ok. 7 tys. szkół podstawowych na terenie kraju. Jeśli – zgodnie z zapowiedziami rządu, w 2023 r. pojawi się odpowiednik Laboratoriów Przyszłości dla szkół średnich, to zakładamy dotarcie z ofertą innowacyjnych produktów edukacyjnych także do ok. 2 tys. tego typu placówek. Jednocześnie rozwijamy się poza granicami Polski i chcemy iść dalej w tym kierunku, konsekwentnie zwiększając przychody z działalności na rynkach międzynarodowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments