Firma HTC VIVE globalny lider rozwiązań VR zaprezentował nowe urządzenia i rozwiązania, które znacznie rozbudowują ekosystem XR i poszerzają o nowe możliwości wykorzystania wirtualnej i mieszanej rzeczywistości w biznesie.

Na trwających w Barcelonie targach MWC 2023, HTC VIVE zaprezentowała m.in. VIVERSE dla biznesu, czyli immersyjne i intuicyjne rozwiązanie, służące do łatwego budowania przestrzeni dla wirtualnej współpracy, urządzenie REIGN CORE S2 – prywatne i mobilne rozwiązanie 5G, nakładkę do mieszanej rzeczywistości do najnowszego zestawu VIVE XR Elite, aktualizacje rozwiązania do wirtualnej produkcji filmowej – VIVE Mars CamTrack oraz dużo więcej. Na strefie demonstracyjnej zostały zaprezentowane także możliwości współpracy wszystkich ww. urządzeń, które razem tworzą najbardziej zaawansowany technologicznie wirtualny ekosystem.

W tym roku na targach MWC pokazujemy nowatorskie podejście do rozwiązań XR, oferując wiodące produkty do jego tworzenia, a także wykorzystania, zachowując jednocześnie nasze podejście privacy-by-design. Rozszerzając VIVERSE dla partnerów korporacyjnych, ulepszając rzeczywistość mieszaną dla konsumentów, dostarczając najlepsze prywatne rozwiązania 5G i wiele więcej, HTC demonstruje zakres naszych innowacji w technologiach, które zawsze stanowiły podstawę naszej wizji VIVERSE. powiedziała Cher Wang, współzałożycielka i przewodnicząca HTC Corp. 

VIVE Originals – BEATDAY – Light the Night – Hikari Bar

VIVERSE dla Biznesu

Organizacje coraz częściej chcą udostępniać immersyjne przestrzenie dla pracowników i klientów oraz wspierać zdalną współpracę, środowiska edukacyjne, możliwości sprzedaży i nie tylko. Po udanym wdrożeniu wielu projektów partnerskich, VIVERSE oferuje teraz funkcje platformy jako usługi wraz z uruchomieniem wszechstronnego i konfigurowalnego VIVERSE dla firm.

VIVERSE for Business ułatwia organizacjom tworzenie własnych przestrzeni wirtualnych, dzięki wprowadzeniu gotowych bloków konstrukcyjnych, które od awatarów po funkcje komunikacyjne włącznie, w prosty sposób kształtują wygląd i przestrzeń wirtualną. Na targach Mobile World Congres, wraz z partnerem Cityscape, VIVERSE zademonstrowało w jaki sposób zastosowanie gotowych modułów pomaga określić styl oraz rozmiar wirtualnej przestrzeni, a następnie w prosty sposób zbudować swoje własne miejsca do pracy.

Wstępne moduły budowania otoczenia będą zawierały takie gotowe elementy jak: pokój wspólny, recepcję, wystawę, pomieszczenie dla zespołu, sala do spotkań oraz audytorium. Pomieszczenia można edytować w dowolny sposób dla swoich własnych potrzeb. VIVERSE dla firm jest dostępny za pomocą wielu urządzeń takich jak: smartfony, tablety, komputery stacjonarne, laptopy, ale przede wszystkim na zestawy do wirtualnej i mieszanej rzeczywistości.

Nakładka do mieszanej rzeczywistości VIVE XR Elite

Nowa nakładka MR dla VIVE XR Elite została zaprojektowana, aby zwiększyć immersyjność oraz intuicyjność doświadczeń mieszanej rzeczywistości. Przy użyciu wygodnego i komfortowego rozwiązania użytkownicy będą w stanie zachować świadomość sytuacyjną i z łatwością używać XR Elite w realnym świecie. Nakładka do gogli mieszanej rzeczywistości już niebawem będzie dostępna na stronie vive.com.

VIVE Mars CamTrack

VIVE Mars CamTrack to łatwe w zastosowaniu, a jednocześnie profesjonalne rozwiązanie, które zapewnia dokładne śledzenie pozycji kamery na potrzeby wirtualnej produkcji filmowej. Na targach MWC w strefie demo zostały zaprezentowane możliwości Mars CamTrack wykorzystując dodatkowo prywatną siec 5G REIGN CORE S2 oraz najnowsze zestawy VIVE XR Elite. Zaprezentowano tam efekty produkcji serialu fantasy „Son of a dragon”, a także reklamy samochodu Infiniti Q60. Oba materiały powstały przy wykorzystaniu VIVE Mars CamTrack, ściany wideo – LED Wall firmy AOTO Electronics, wiodącego producenta wyświetlaczy LED oraz dzięki zastosowaniu oprogramowania studia wirtualnej rzeczywistości – Aximmetry Technologies.

Obecnie trwa oferta specjalna, która gwarantuje 10% zniżki i obejmuje zakup razem dwóch produktów: VIVE Mars CamTrack i Aximmetry Broadcast DE Edition. Promocja dotyczy Europy i Ameryki północnej. Cena wynosi 8.990 GBP, 8 980 USD. W celu uzyskania dodatkowych informacji odwiedź naszą stronę mars.vive.com/bundle-sales, najnowsze doświadczenie immersyjne BEATDAY.

VIVE Originals – BEATDAY

W ramach rozwiązania VIVE Originals, HTC VIVE kontynuuje rozwój platformy immersyjnej i interaktywnej rozrywki – BEATDAY. Jest to miejsce, w którym znajdują się różne immersyjne treści, dostępne na gogle i okulary XR, ale także na komputery i urządzenia mobilne. Najnowsze dzieło jest już tam dostępne pod tytułem – „Light the Night: Redhat Killer” – zaprezentowane wcześniej na wydarzeniu SXSW, jest pierwszą teatralną projekcją na BEATDAY.

Podczas tego wydarzenia, użyto wolumetrycznego strumienia wideo i połączono elementy gier logicznych z fragmentami koncertu. Podczas tego wydarzenia użytkownicy VIVE XR Elite, wspólnie spędzili czas na koncercie Julii Wu w cyberpunkowym barze Hikari Bar, utrzymanym w klimacie inspirowanym tajwańskim dramatem „Light in the night”.

G REIGNS – REIGN CORE S2

G REGINS to spółka zależna od HTC, która zadebiutowała na zeszłorocznym Mobile World Congress, swoją imponującą demonstracją przenośnego, prywatnego 5G (P5G) – technologii współtworzonej z Lumen Technologies. Unikalne i mobilne urządzenie REIGN CORE P5G dostarcza szybką sieć 5G o małych opóźnieniach i dużej przepustowości. Za jego pomocą HTC VIVE był w stanie zaopatrzyć w szybki internet strefę demonstracyjną VR na targach MWC 2022.

W tym roku zaprezentowano najnowszy system 5G – REIGN CORE S2. To niewielkie urządzenie o zasięgu 10 000 metrów kwadratowych powstało na standardach O-RAN, jest wielkości dużej walizki oraz niezwykle łatwe do zainstalowania w biurach, przestrzeniach tymczasowych, magazynach itp. REGIN CORE S2 jest używany na stoiskach HTC, w których w czasie rzeczywistym transmitowane są wysokojakościowe projekcje wideo VIVE Mars CamTrack i VIVE Originals.

VIVE XR Elite with MR Gasket

VIVE Focus 3 i pakiet oprogramowania opartego na lokalizacji

Wiodąca w branży technologia Location Based Experience (LBE) firmy VIVE została również zaprezentowana w grze Mission Planet X w Park Playground. W tej wieloosobowej grze VR zespoły składające się z czterech osób wspólnie walczą z obcą cywilizacją. Gracze używają zestawu VIVE Focus 3, których kontrolery są zintegrowane z rekwizytami, aby zwiększyć immersję w rozgrywce.

VIVE Focus 3 i oprogramowanie Location Based Software Suite (LBSS) firmy VIVE, umożliwiają szybkie i łatwe stworzenie doświadczenia VR (gry, eventu, szkolenia) opartego na lokalizacji w różnych środowiskach. LBSS jest łatwe w instalacji, jednocześnie może obsługiwać wielu uczestników, a także pozwala na szybką wymianę graczy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments