HPE rozszerza gamę serwerów HPE ProLiant Gen11 nowej generacji, oferując przełomową wydajność i efektywność przedsiębiorstwom korzystającym z chmury prywatnej i przetwarzającym duże zbiory danych, organizacjom przetwarzającym dane na brzegu sieci oraz dostawcom usług telekomunikacyjnych. Nowe serwery HPE ProLiant Gen11 zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać bezpieczeństwo w świecie hybrydowym. Sposób ich użycia w chmurze jest intuicyjny, a wydajność została zoptymalizowana. Dzięki temu, firmy mogą pozwolić sobie na modernizację i szybsze wprowadzanie innowacji.

Zapotrzebowanie na dane rośnie wszędzie, od brzegu sieci po chmurę, natomiast współcześnie wykonywane zadania nieustannie ewoluują, powodując przeciążenia dotychczasowej infrastruktury. Stanowi to wyzwanie dla wszystkich firm i zmusza je do wzmacniania swoich informatycznych fundamentów. Różnorodność zadań przekłada się na różnorodność wymagań i parametrów, takich jak m.in. latencja, skalowalność, wydajność, parametry ekonomiczne, a obecnie również lokalizacja. Chcąc otrzymać optymalne rozwiązanie, wszystkie te uwarunkowania należy wziąć pod uwagę.

W tym celu firma HPE rozbudowała gamę serwerów HPE ProLiant Gen11 nowej generacji, zapewniając przełomową wydajność i efektywność dla działań na brzegu sieci, rozwiązań korporacyjnych, chmur prywatnych, analityki danych i usług telekomunikacyjnych. Nowe serwery HPE ProLiant Gen11 zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać bezpieczeństwo w świecie hybrydowym. Ich wykorzystanie w chmurze jest intuicyjne, a ich wydajność została zoptymalizowana pod kątem dedykowanych obciążeń roboczych. Nowe serwery obsługują szeroki zakres zadań, umożliwiając firmom modernizację i szybsze wprowadzanie innowacji przekładających się na rozwiązania i usługi infrastrukturalne nowej generacji.

HPE ProLiant Gen11 jest najnowszą generacją serwerów ProLiant, marki, która oferowana jest już blisko od 30 lat. Najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak procesory firmy Intel Xeon czwartej generacji, pamięci DDR5 czy gniazda rozszerzeń Gen5 są odpowiedzią na rosnące potrzeby firm i instytucji w obszarze przetwarzania danych niezależnie od tego, gdzie owe się znajdują: od brzegu sieci aż do chmury. W dzisiejszym świecie analiza i przetwarzanie danych musi mieć miejsce w bezpiecznym środowisku. Stąd w serwerach HPE Proliant Gen11 znajdziemy wiele mechanizmów, elementów, które zabezpieczają ich pracę i są ściśle powiązane z zagadnieniami cyberbezpieczeństwa. – mówi Paweł Wójcik, HPE HV and Compute & Data Services Lead.

Wyższy poziom obliczeń, który poprowadzi przedsiębiorstwa w przyszłość

Nowe serwery HPE ProLiant zbudowane są na bazie procesorów Intel® Xeon® Scalable czwartej generacji. Klient otrzymuje w ten sposób rozwiązanie obliczeniowe na najwyższym poziomie i obsługę środowiska hynrydowego w dowolnym miejscu – od brzegu sieci po chmurę. To odpowiedź na poszukiwania oszczędnej lokalnej pamięci masowej, kompleksowych funkcji bezpieczeństwa, imponującej wydajności energetycznej czy elastycznych opcji wdrażania. Oto nowe serwery HPE ProLiant Gen11 wyposażone w skalowalne procesory Intel® Xeon® czwartej generacji.

Zoptymalizowane pod kątem zastosowań brzegowych

HPE ProLiant DL320 Gen11 to nowy serwer obliczeniowy stworzony pod kątem zastosowań brzegowych, pozwalający na obsługę zadań nowej generacji w różnych środowiskach, zachowujący jednocześnie konstrukcję umożliwiającą elastyczne skalowanie pod kątem zaawansowanej grafiki i pamięci masowej. Od teraz można wprowadzić do swojej firmy obliczenia klasy enterprise za pomocą oszczędnego, elastycznego i wydajnego rozwiązania obsługującego takie zastosowania jak pracę zdalną (VDI), streaming wideo czy analityka.

Moc obliczeniowa o wysokiej gęstości, zoptymalizowana dla przedsiębiorstw

HPE ProLiant DL360 Gen11 zapewnia usługi infrastrukturalne, zoptymalizowane pod kątem zastosowań korporacyjnych – niezależnie od tego, czy mowa o maszynach wirtualnych, kontenerach czy sprzęcie – wydajność na poziomie maszyny dwuprocesorowej, mimo zajmowania w szafie jedynie przestrzeni 1U. To sprawia, że DL360 sprawdzi się w każdym zastosowaniu.

Skalowalna moc obliczeniowa dla przedsiębiorstw

Serwer HPE ProLiant DL380 Gen11 to rozwiązanie dwuprocesorowe o wysokości 2U cechujące się zaawansowaną skalowalnością, dzięki czemu jest przydatne dla najbardziej złożonych zadań, które wymagają zaawansowanych procesorów i użytkowania GPU. Łatwość rozbudowy zapewnia obsługę szerokiego zakresu różnorodnych zadań, obejmujących m.in. wirtualizację, chmurę prywatną czy zarządzanie danymi.

Obliczenia dla biznesu – serwery wieżowe

Serwer HPE ProLiant ML350 Gen11 jest najbardziej energooszczędnym serwerem na świecie – ustanowił sześć rekordów świata na systemach Linux i Windows. Został on zaprojektowany dla brzegowych zastosowań biznesowych, cechuje się elastycznością niezbędną do obsługi zadań następnej generacji, również w lokalizacjach zdalnych.

W świecie bazującym na danych, w którym wysokie obciążenia na brzegu sieci i/lub w chmurze stanowią duże wyzwanie, klienci potrzebują nowych rozwiązań oferujących przełomową wydajność obliczeniową. Intel z dumą wspiera HPE we wprowadzaniu na rynek skalowalnych procesorów Intel® Xeon® czwartej generacji, dostępnych w serwerach HPE ProLiant Gen 11. Wspólnie wprowadzamy na rynek nową generację platform zbudowanych w celu sprostania coraz większym wymaganiom obliczeniowym, od brzegu sieci po chmurę, wyzwalając potencjał biznesowy. – mówi Janet George, wiceprezes i dyrektor generalna ds. rozwiązań chmurowych i korporacyjnych w Intel.

Nowe rekordy świata w zakresie efektywności energetycznej i wirtualizacji

HPE zwiększa swoją przewagę w zakresie wydajności – nowe serwery HPE ProLiant Gen11 wyposażone w skalowalne procesory Intel® Xeon® czwartej generacji ustanowiły szereg rekordów świata.

• Serwer HPE ProLiant ML350 Gen11 ustanowił sześć rekordów świata pod względem wydajności energetycznej serwerów wieżowych[i]

• HPE ProLiant DL380 Gen11 ustanowił rekord świata pod względem liczby rdzeni w VMware VMmark® (448 rdzeni). [ii]
Dzięki nowym serwerom HPE ProLiant Gen11 z procesorami Intel® Xeon® Scalable czwartej generacji, HPE zapewnia przełomową wydajność zwiększającą przewagę konkurencyjną firm, które korzystają z tego rozwiązania.

• Serwery HPE ProLiant DL380 Gen11 zapewniają nawet 1,68x większą wydajność wirtualizacji i 19% lepszy stosunek ceny do wydajności w porównaniu z serwerami Gen10 Plus.

• Serwery HPE ProLiant Gen11 to obsługa nawet 2,2 razy większej liczby użytkowników podczas przetwarzania transakcji online (OLTP) niż HPE ProLiant Gen10.

• Nawet 2,76x wyższa wydajność obliczeniowa niż HPE ProLiant DL380 Gen10.

• Nawet 3,37x wyższa wydajność operacji zmiennoprzecinkowych w porównaniu do HPE ProLiant DL380 Gen10.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments