Krakowskie studio podpisało aneks do umowy ze spadkobiercą twórczości Stanisława Lema, na mocy którego zapewniło sobie wyłączność na produkcję gier wideo na podstawie powieści „Niezwyciężony” do 2028 r.

Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy w sprawie przedłużenia licencji na produkcję gry wideo na motywach powieści „Niezwyciężony” autorstwa Stanisława Lema. Dziś możemy ogłosić podpisanie aneksu do umowy licencyjnej, na mocy którego obowiązywanie licencji wyłącznej przedłużamy o 5 lat do 25 stycznia 2028 roku. W ten sposób nie tylko gwarantujemy sobie wyłączność na produkcję gry wideo opartej na kultowej książce Stanisława Lema na następne 5 lat, ale także skutecznie zarządzamy ryzykiem związanym z obowiązywaniem wcześniejszej licencji do października 2023 roku, co w naszym rozumieniu od dłuższego czasu ciążyło na wycenie spółki.  mówi Michał Pietrzkiewicz, członek zarządu Starward Industries, odpowiedzialny za ład korporacyjny, finanse i relacje inwestorskie spółki.

Pozyskana w 2018 r. licencja pozwala krakowskiemu studiu na wyprodukowanie więcej niż jednej gry w świecie “Niezwyciężonego”, włączając w to dodatki (DLC) i płatne dodatki fabularne do już zapowiedzianego tytułu. Umowa nie obejmuje natomiast licencji na produkcję filmu, czy serialu dla marki „Niezwyciężony”.

W oparciu o umowę licencyjną, w porozumieniu z wydawcą, jesteśmy również uprawnieni do portowania gry na dowolne platformy sprzętowe, jej monetyzacji w systemach subskrypcyjnych/abonamentowych czy produkcję i sprzedaż produktów związanych z grą (merchandising). dodaje Maciej Dobrowolski, członek zarządu ds. marketingu.

Obecnie Starward Industries finalizuje prace nad The Invincible, retro-futurystyczną grą przygodową z elementami thrillera. Debiutancka produkcja utrzymana jest w estetyce atompunkowej, a jej akcja dzieje się na odległej, pozornie wymarłej planecie. Na gracza poza tajemnicą, skrywaną na Regis III, czekają też trudne decyzje i zwroty akcji. Spółka pracuje nad tytułem od 2018 roku. Gra w wersji na PC i konsole obecnej generacji trafi na rynek w 2023 roku.

Podtrzymujemy tegoroczną datę premiery gry The Invincible, wynikającą z harmonogramu ustalonego w ramach umowy wydawniczej z 11 bit studios, a także symultaniczny lunch na PC i konsolach obecnej generacji (Playstation 5 i Xbox Series S|X) w 2023 roku. mówi Marek Markuszewski, prezes zarządu Starward Industries.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments