Sagard NewGen inwestuje w Unit8 w celu przyspieszenia jej wzrostu. Sagard NewGen staje się mniejszościowym udziałowcem spółki, co ma pomóc w realizacji wspólnej wizji kierownictwa obu podmiotów, zakładającej zbudowanie wiodącej europejskiej firmy konsultingowej w zakresie danych, analityki i AI.

Założona w 2017 roku Unit8 jest wiodącą szwajcarską firmą świadczącą usługi w zakresie analizy danych, której misją jest pomaganie klientom w przekształcaniu danych w wartość za pomocą technologii, zaawansowanej analityki i data science. Unit8 działa na styku technologii i biznesu, oferując kompletne portfolio usług związanych z analityką danych (Consulting & Strategic Advisory, Data & AI Solutions, Data & AI Platforms, Data Operations i MLOps).

Firma jest zaufanym partnerem dla ponad 25 międzynarodowych klientów z siedzibą w Europie i Ameryce Północnej, w tym Daimler, Firmenich, Merck i WWF, który może pochwalić się realizacją 125 projektów data & AI. W 2022 roku została uznana przez Financial Times za „Najszybciej rozwijającą się firmę” w Szwajcarii.

Unit8 posiada także partnerstwa z wiodącymi globalnymi firmami, m.in. Microsoft, Palantir, Dataiku i AWS. Firma otrzymała nagrodę Partnera Roku Microsoft w Szwajcarii w kategorii Data & AI. Była również jednym z pierwszych certyfikowanych partnerów Palantir w regionie EMEA.

Firma jest znana ze swoich działań pro bono i wkładu w społeczność open-source. Unit8 jest rozpoznawany przez tysiące użytkowników Darts, biblioteki prognozowania szeregów czasowych typu open source zbudowanej przez zespół inżynierów Unit8 i używanej na całym świecie przez społeczność data science. Przedstawiciele zarządów Unit8 i Sagard NewGen podzielają ambicję zbudowania wiodącej europejskiej firmy konsultingowej w zakresie danych, analityki i AI, wykorzystując silne umiejętności techniczne zespołu Unit8 i dotychczasowe osiągnięcia na szybko rozwijającym się rynku.

Sagard NewGen wspiera rozwój liderów w sektorach technologii i opieki zdrowotnej. Finansuje strategię wzrostu firm europejskich o przychodach do 150 mln euro poprzez zarówno większościowe, jak i mniejszościowe inwestycje kapitałowe. Firmy, w które inwestuje, podzielają jej zaangażowanie w innowacje i zrównoważony rozwój.

Po pięciu latach silnego wzrostu z przyjemnością witamy Sagard NewGen jako partnera na nowym etapie rozwoju Unit8. Pozostajemy zaangażowani w naszą wspólną wizję stworzenia wiodącej firmy zajmującej się danymi, analityką i AI w Europie. W tym czasie przyspieszymy skalowanie firmy poprzez dalszy rozwój portfolio usług, chcemy przyciągać talenty i przyspieszyć nasz międzynarodowy rozwój. – mówi Dr Marcin Pietrzyk, CEO i współzałożyciel.

Michal Rachtan, CTO i Co-Founder dodaje: Jednocześnie zachowamy to, co czyni nas wyjątkowymi – nasze DNA i kulturę firmy, dostarczając najwyższej jakości usługi i utrzymując zobowiązanie wobec naszych klientów. Jesteśmy bardzo podekscytowani realizacją naszej misji z Sagard NewGen, którą jest pomaganie naszym klientom w przekształcaniu danych w wartość za pomocą technologii data science, analityki i AI.

Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z wybitnym zespołem zarządzającym Unit8 na tym nowym etapie rozwoju. Sagard NewGen udostępni firmie wszystkie swoje zasoby – wykorzystamy nasze doświadczenie we wspieraniu firm technologicznych, naszą ekspertyzę w AI/ML i silną sieć handlową, aby wzmocnić organiczny wzrost Unit8 na arenie międzynarodowej. –dodaje Agnès Huyghues Despointes, Partner w Sagard NewGen. 

Chętnie będziemy wspierać firmę i współpracować z dr Marcinem Pietrzykiem, Michałem Rachtanem i ich zespołem zarządzającym. – podkreśla Guillaume Lefebvre, Partner w Sagard NewGen.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments