Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 12-16 grudnia br.

Bloober Team: Private Division, wytwórnia wydawnicza Take-Two Interactive, ujawniła umowę wydawniczą z Bloober Team, podał Bloober Team. Tytuł typu survival-horror jest we wczesnej fazie rozwoju. Premiera nie jest spodziewana przed 2025 rokiem.

QubicGames: Zaakceptował propozycję Hyperstrange dotyczącą chęci podjęcia negocjacji w sprawie nabycia wszystkich posiadanych przez QubicGames akcji (67,39%) Untold Tales i postanowił przystąpić do rozmów celem ustalenia parametrów transakcji, podała spółka. Hyperstrange zadeklarował także przedstawienie propozycji uprzedniego dokapitalizowania Untold Tales.

Carbon Studio: Sprzedaż gier z serii „The Wizards” przekroczyła 350 tys. kopii, podało Carbon Studio. Spółka podkreśla, że jest to kolejny kamień milowy w rozwoju jej działalności oraz duże osiągnięcie na rynku gier VR. Głównym rynkiem zbytu pozostaje USA – odpowiedzialne za 60% sprzedanych kopii, w dalszej części kraje Europy Zachodniej 20% oraz 7% rynki azjatyckie, podano także.

Creepy Jar: Łączna sprzedaż brutto „Green Hell” na platformy PC/Steam, PlayStation Store i Microsoft Store (wersje gry, do których Creepy Jar posiada prawa wydawnicze) przekroczyła poziom 4 mln sprzedanych egzemplarzy, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Według stanu na 12 grudnia 2022 r. lista graczy nadal oczekujących na zakup „Green Hell” na platformie Steam (wishlista) obejmowała 1,27 mln osób, podano także.

Raion Games: Producent i wydawca gier na platformę Nintendo Switch zakończył emisję publiczną akcji serii B. Objętych zostało 432.300 akcji serii B, które obejmowane były po 2 zł. Spółka pozyskała od inwestorów łącznie około 864 tys. zł. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na sfinansowanie nakładów związanych z tworzeniem gier będących obecnie w produkcji tj. „Datenshi: Reborn”, „Flyin Fat”, a także zapowiedzianymi tytułami – „Survival Island” i „BlackWhite”, na spłatę zobowiązań w celu poprawy rotacji kapitału obrotowego oraz na bieżącą działalność.

Varsav Game Studios: Gra „Everdream Valley”, produkowana przez Mooneaters – spółkę zależną Varsav Game Studios – uzyskała status PC Master, tj. zakończono prace nad jej pełną wersją na urządzenia PC. Pozwala to na rozpoczęcie jej portowania na konsole Nintendo Switch oraz PlayStation generacji 4 i 5. Premiera Gry na PC, Nintendo Switch oraz PlayStation generacji 4 i 5 jest planowana na wszystkie powyższe urządzenia na II kwartał 2023 roku.

Bank Pekao: Wprowadził do swojej oferty nowe karty do konta z wizerunkami gamingowymi – do wyboru jest 15 grafik. Osoby, które założą konto z kartą na selfie mogą zyskać premię na start w wysokości 200 zł. Dodatkowo, jeśli klient przystąpi do programu Mastercard Bezcenne Chwile z kartą dla gracza, może zyskać kolejne 100 zł do wykorzystania m.in. na PlayStation Store, Xbox czy Steam. Bank zachęca tym samym do rozwijania pasji, zgodnie z hasłem „Bierz życie za rogi”!

All in! Games: Zawarł ze swoją spółką zależną Ironbird Creations umowę o współpracy wydawniczej. Przedmiotem tej umowy jest podjęcie przez strony odpłatnej współpracy w zakresie dystrybucji oraz promocji gier komputerowych „Red Wings: Aces of the Sky” oraz „Red Wings: American Aces”, która obejmuje: a) udzielenie licencji wyłącznej na korzystanie z autorskich praw majątkowych i innych praw do gier przez Ironbird Creations, b) marketing i promocję gier przez All in! Games, c) dystrybucję gier przez All in! Games.

SimFabric: Premiera gry „Quantum Storm” na urządzenia mobilne z systemami Android w sklepie Google Play oraz na urządzenia mobilne z systemami iOS w sklepie App Store została wyznaczona na 22 grudnia 2022 r. Cena gry będzie wynosić 4,99 euro. Gra zostanie wydana przez spółkę zależną MobileFabric.

Bloober Team: Na gali organizowanej przez Global Brands Magazine w Dubaju, przyznano nagrody Global Brand Awards 2022. Bloober Team otrzymał tytuł Most Preferred Horror Game Development Studio, a prezes spółki, Piotr Babieno, tytuł Most Innovative CEO w branży gamingowej.

RedDeer.Games: Znalazł się na liście Top Gamingowych Startupów Europy Środkowo-Wschodniej według raportu Google For Startups, Atomico, Credo Ventures I Dealroom.Co. Według raportu, łączna wartość startupów z Europy Środkowo-Wschodniej wzrosła czterokrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat, wynosząc obecnie łącznie 190 mld euro.

Platige Image: Przygotował zwiastun do najnowszej odsłony kultowej gry „Company of Heroes 3″, który zapowiada konsolową wersję gry. Oficjalna premiera live action trailera opracowanego na zlecenie Relic Entertainment odbyła się na gali The Game Awards 2022

Orange Polska: Grając w grę online, ofiary lub świadkowie cyberprzemocy uzyskają pomoc bezpośrednio w tym wirtualnym świecie. Bezpieczne strefy wbudowane są w wybrane mapy w grze Fortnite. Dzięki współpracy Orange z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, dostępne są dla młodych graczy nad Wisłą.

Xbox: Największe tytuły Riot Games na PC i urządzenia mobilne są już dostępne dla członków PC Game Pass. Dołączają one do listy setek produkcji dostępnych obecnie w usłudze.

Sony Interactive Entertainment: Wszyscy użytkownicy konsol PS4 i PS5 mogą wygenerować swoje osobiste podsumowania 2022 roku z PlayStation Wrap-Up.

Totalizator Sportowy, Fundacja Indie Games Polska: Przedłużają swoją współpracę. Pierwszy podmiot nadal będzie partnerem strategicznym realizowanych przez fundację inicjatyw – audycji „Polska w grze” i serii „Hall of Fame”, w której słuchacze mogą poznać najbardziej zasłużone osoby związane z tworzeniem gier komputerowych. Totalizator Sportowy będzie też partnerem głównym kolejnego wydania największego raportu o kondycji polskiej branży gamedev.

Ten Square Games: W 2023 roku TSG zamierza opublikować dwie gry, Undead Clash, pierwszoosobową strzelankę o zombie, a także tworzony przez warszawski oddział firmy tytuł z gatunku idle RPG, Fishing Masters. W październiku 2022 r. premierę miała gra lotnicza osadzona w okresie II wojny światowej – Wings of Heroes, od należącego do Ten Square Games włoskiego studia Rortos. W pierwszych tygodniach w tytuł zagrały setki tysięcy graczy, a jego dalszy rozwój będzie najważniejszym zadaniem stojącym przez włoskim studiem w nadchodzącym roku. Kolejna z gier, tworzona przez krakowskie studio Gamesture, którego TSG jest mniejszościowym udziałowcem, nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale już teraz dostępna jest strona internetowa, gdzie można zobaczyć m.in. grafiki oraz wprowadzenie do świata gry.  „Uważnie przyglądamy się rynkowi w poszukiwaniu potencjalnych celów akwizycyjnych. Jednak, aby do transakcji doszło musimy mieć pewność, że wnosząc do nowej organizacji unikalne kompetencje Ten Square Games, np. zaawansowaną analitykę, doświadczenie w pozyskiwaniu użytkowników i monetyzacji gier mobilnych, przyspieszymy nie tylko jej rozwój, ale również wzrost wartości Grupy TSG. Działamy ostrożnie, gdyż nie każda z kategorii gier w połączeniu z know-how TSG realizowałaby nasze cele – mówi Maciej Zużałek, CEO Ten Square Games. Zaznaczył, że TSG od dawna zajmuje pozycję lidera w grach związanych z wędkarstwem i polowaniem, a ostatnio dzięki inwestycji w studio RORTOS weszliśmy także w obszar symulatorów lotniczych. „Nasze kolejne projekty mogą być rozwinięciem tych kategorii, ale nie muszą się do nich ograniczać” – skomentował Zużałek.

Techland: Podjął partnerstwo z mod.io, aby dać swojej społeczności gry Dying Light 2 Stay Human możliwość tworzenia i dzielenia się custom’owymi mapami.

Sony Interactive Entertainment: Zaprezentował tytuły, które będą dostępne bez dodatkowych opłat dla wszystkich abonentów PlayStation Plus Extra i PlayStation Plus Premium od 20 grudnia. Nowe tytuły, które dołączają do PlayStation Plus Extra i Premium w grudniu to WWE 2K22, Far Cry 5, Yakuza: Like a Dragon.

Microsoft: Dzięki stworzonym z Fundacją Cyfrowy Dialog mapom do Minecrafta, dzieci z Ukrainy mogą uczyć się języka polskiego poprzez zabawę. Projekt „Mówię po polsku z Minecraft!” skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych. To pomoc dydaktyczna, stworzona w ponadnarodowym języku gry, którą uwielbiają tysiące dzieci na całym świecie.

VRAAR: Nadchodzący rok będzie okresem dynamicznego wzrostu rynku VR/AR poza branżą gamingową, ocenił dla ISBtech prezes firmy Bartosz Częścik.

Iron VR: Z wejściem na NewConnect celuje mniej więcej na połowę przyszłego roku. „Jednym z założeń jest by debiutowi Iron VR towarzyszyła premiera naszej produkcji Home Together. Liczymy, że uda nam się to tak ułożyć” – powiedział ISBtech Tomasz Szpiner, prezes Iron VR.

Vectra: Na koniec roku przygotowała wyjątkową niespodziankę skierowaną do miłośników gier. Jako pierwszy operator w Polsce oferuje wszystkim obecnym, jak i nowym klientom, dostęp do Blacknut. Jest to usługa strumieniowania gier online, która dostarcza użytkownikom natychmiastowy dostęp do setek tytułów. Dodatkowo, nowi abonenci mają możliwość zamówienia bezprzewodowego pada Shaks S2, kompatybilnego z dekoderem TV Smart 4K BOX – wszystko po to, aby móc w pełni cieszyć się swoją ulubioną rozrywką.

CD Projekt: Kurs akcji spółki spadał na czwartkowej sesji o 8% w związku z pojawiającymi się informacjami, że gracze na PC zgłaszają problemy techniczne w zaktualizowanej / next-gen wersji gry 'Wiedźmin 3′.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments