Milisystem S.A., podmiot z branży obronności i strzelectwa, planuje w przyszłym roku zakończenie prac badawczych nad opracowaniem kulochwytu ze zintegrowanym system projekcji celów w ramach Trenażera Strzeleckiego „Wisła”. W 2023 roku spółka zamierza również rozpocząć prace nad ostatnim poziomem detekcji, tj. możliwością strzelania amunicją bojową w ramach wykorzystania trenażera strzeleckiego Spółki.

Zgodnie z naszymi zapowiedziami, konsekwentnie realizujemy plany rozwoju, zarówno w ramach rozwoju TS Wisła, jak również w zakresie poszukiwania klientów i partnerów biznesowych. W 2022 roku podpisaliśmy umowy o współpracy z takimi spółkami jak: Drone Hub Group oraz Glomex MS Polska. Dodatkowo możemy pochwalić się sprzedażą TS Wisła na rzecz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Warto dodać, że razem z naszymi partnerami – Klimawent SA oraz Port Arthur sp. z o.o. – opracowujemy innowacyjny produkt, który ma być uzupełnieniem naszej oferty dla sektora obronnego oraz cywilnego. W przyszłym roku chcemy również brać udział w konkursach „Strzelnica w Powiecie”, gdyż nasz produkt idealnie wpisuje się obecne wymogi i potrzeby rynku. – mówi Piotr Międlar, prezes zarządu Milisystem SA.

W 2022 roku weszły w życie zmiany legislacyjne oraz ogłoszone zostały programy, które bardzo mocno wspierają Spółkę w rozwoju, tj. rozporządzenie MEN zmieniające podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych w kontekście edukacji dla bezpieczeństwa, Program Upowszechniania Strzelectwa – inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki – mająca na celu upowszechnienie strzelectwa wśród młodzieży szkolnej i studentów w wieku 18-26 lat oraz osób dorosłych powyżej 26. roku życia oraz Program „Strzelnica w powiecie” – inicjatywa Ministerstwa Obrony Narodowej, która docelowo umożliwia prowadzenie szkoleń strzeleckich w wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych.

Dodatkowym czynnikiem jest bardzo mała liczba strzelnic w Polsce, na których mogłyby być realizowane szkolenia strzeleckie w ramach wyżej wymienionych programów, dlatego TS Wisła idealnie wpisuje się w potrzeby rynku. Produkt spółki skierowany jest do sektora obronnego (Wojsko Polskie, WOT), służb mundurowych (SG, SW, POLICJA, ABW itd.) oraz cywilnego (szkoły, firmy eventowe oraz strzelnice). Spółka bardzo mocno stawia na rozwój swojego produktu. W ramach podpisanej w październiku br. umowy z Klimawent SA oraz Port Arthur sp. z o.o., pracuje nad opracowaniem mobilnego kulochwytu ze zintegrowanym system projekcji celów w ramach rozwoju Trenażera Strzeleckiego „Wisła”.

Będzie to innowacyjny produkt, które wpisuje się w potrzeby rynku strzelecko-szkoleniowego zarówno w sektorze obronnym, jak i cywilnym. Rozwiązanie nie ma odpowiednika na rynku światowym. Umożliwi ono zwiększenie realizmu szkolenia strzeleckiego oraz jego prowadzenie, nie tylko na strzelnicach krytych, ale i w terenie otwartym. Projekt realizujemy z dwoma spółkami bardzo znanymi dla sektora strzelnic. Spółka Klimawent specjalizuje się w produkcji urządzeń filtrowentylacyjnych oraz dostarcza nowoczesne systemy odprowadzania gazów prochowych dla strzelnic krytych. W swojej ofercie posiada również modułowe strzelnice taktyczne. Natomiast Port Arthur sp. z o.o. to podmiot wyspecjalizowany w balistycznym wyposażaniu strzelnic oraz organizowaniu szkoleń taktycznych i strzeleckich. – mówi Marian Ślimak, dyrektor zarządzający Milisystem SA.

W 2022 roku Spółka informowała także o zmianach w składzie zarządu oraz rady nadzorczej. Z dniem 3 września br. Andrzej Ostrowski został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu (wcześniej pełnił rolę prokurenta), natomiast 20 września do Rady Nadzorczej Milisystem dołączył płk rez. Dariusz Pietrzak, którzy przed dołączeniem do spółki pełnił stanowisko głównego specjalisty Inspektoratu Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych, zajmując się nadzorem na projektami dotyczącymi najnowszych technologii, które docelowo znalazłyby zastosowanie w Siłach Zbrojnych RP.

W 2023 roku Milisystem upatruje swojej szansy w sprzedaży TS Wisła w ramach konkursu „Strzelnica w Powiecie” oraz współpracy z instytucjami publicznymi. Dodatkowo w przyszłym roku planuje zakończenie procesu certyfikacji TS „Wisła” oraz zakończenie procesu patentowego emitera. Kontynuowane będą także prace nad ostatnim poziomem detekcji z możliwością strzelania amunicją bojową, na obiektach do tego dostosowanych W I kw. 2023 roku planuje także wziąć udział w najważniejszych europejskich targach broni myśliwskiej, sportowej, sprzętu outdoorowego i akcesoriów – IWA Outdoor Classics w Norymberdze, gdzie zaprezentuje swój najnowszy produkt wspólnie z Klimawent oraz Port Artur.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments