Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 21-25 listopada br.

Big Cheese Studio: Odnotowało 6,79 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2022 r. wobec 3,07 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

CI Games: Zakłada, że „Project Scorpio” z modułem multiplayer pozwoli studiu zwiększyć zasięgi i dotarcie do graczy, poinformował prezes Marek Tymiński. Chce ponadto wpisać się w trend rozwoju gier wieloplatformowych.

CI Games: Rozmawia z potencjalnymi partnerami, którzy są zainteresowani współpracą przy grze „The Lords of The Fallen”, poinformował prezes Marek Tymiński. Oczekuje dużego, pozytywnego cash flow po premierze tytułu, a także rozwój w wielu formatach i długofalową sprzedaż.

CI Games: Liczy na finalizację procesu wejścia na giełdę w Londynie na początku 2023 r., poinformował CFO David Broderick.

Creepy Jar: Rozpocznie publiczne testy „Building Update” dla gry „Green Hell” na początku grudnia, poinformował prezes Krzysztof Kwiatek. Spółka chce wydać „Building Update” w styczniu.

Creepy Jar: Nadal widzi potencjał rozwojowy w grze „Green Hell” i zakłada „równie sporo dodatków” dla tytułu w 2023 roku, co w bieżącym roku, poinformował prezes Krzysztof Kwiatek. Na początku roku przekaże road mapę na przyszły rok i myśli także o odświeżeniu graficznym i technologicznym czteroletniego tytułu.

Creepy Jar: Zbliża się do wersji alpha build tytułu „Chimera”, który jest planowany na grudzień, poinformował prezes Krzysztof Kwiatek. W I kwartale ustali kroki do early access tytułu.

Creepy Jar: Odnotował 10,76 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2022 r. wobec 9,08 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Vivid Games: Odnotował 2,84 mln zł jednostkowego zysku netto  w III kw. 2022 r. wobec 87 tys. zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

One More Level: Zawarł umowę produkcyjną i wydawniczą z Take-Two Interactive Software dotyczącą wydania, poprzez markę wydawniczą Private Division, gry rozwijanej wcześniej pod nazwą kodową „Cyber Slash”, podała spółka.

CD Projekt: Udostępnił zwiastun aktualizacji next-gen gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kompletna”, podała spółka. Aktualizacja next-gen gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” pojawi się 14 grudnia.

CI Games: Odnotowało 3,94 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2022 r. wobec 12,84 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Huuuge: Jest przygotowany na wysoki wzrost skorygowanej EBITDA do końca roku, który będzie stanowić silną bazę na kolejne lata, poinformował Co-CEO Rod Cousens.

Movie Games, Drago: Movie Games sprzedało cały posiadany pakiet akcji Drago entertainment, podało Movie Games. Transakcja została przeprowadzona według ceny ustalonej pod koniec października, która wyniosła 30 zł za jedną akcję, zarówno dla akcji dopuszczonych jak i niedopuszczonych. Tym samym do spółki wpłynęło ponad 3,25 mln zł.

CD Projekt: Akcjonariusze zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 20 grudnia o wprowadzeniu programu motywacyjnego na lata 2023-2027 oraz o emisji warrantów subskrypcyjnych związanej z jego realizacją, podała spółka.

Huuuge: Odnotowało 15,3 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2022 r. wobec 7,38 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skorygowany zysk netto wzrósł o 61,1% r/r do 18,4 mln USD.

Ten Square Games: Planuje prezentację nowej strategii na początku przyszłego roku, poinformował prezes Maciej Zużałek.

Ten Square Games: Odnotował 19,06 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2022 r. wobec 24,8 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

PunkPirates: W wyniku przeglądu opcji strategicznych PunkPirates postanowił zaproponować akcjonariuszom zmianę przedmiotu działalności na sektor Energy Tech, tj. na działalność związaną m.in. z wytwarzaniem energii ze zrównoważonych i odnawialnych źródeł, podała spółka. W związku z tym PunkPirates planuje zmianę nazwy oraz rozważa sprzedaż wszystkich posiadanych gier oraz gier w budowie, jak również akcji w posiadanych spółkach Raion Games oraz Games 4Experience.

SimFabric: Po 72 godzinach od wydania gry „Quantum Storm” na konsole Nintendo Switch wszystkie koszty produkcji, portingu oraz marketingu zostały zwrócone w 100%, podał SimFabric.

Moonlit: Zawarł z akcjonariuszami umowy pożyczki na łączną kwotę 194,5 tys. zł, podała spółka. Akcjonariusze zdecydowali się wesprzeć spółkę w realizacji czynności naprawczych, wybierając takie działanie jako najszybszy sposób udzielenia spółce finansowania pomostowego.

Render Cube: „Medieval Dynasty” – flagowa gra spółki – jest dostępna w sprzedaży w wersji pudełkowej na platformy PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Tytuł w fizycznej wersji został wydany przy współpracy z Merge Games oraz Toplitz Productions. Wcześniej, 6 października br. gra zadebiutowała na konsole nowej generacji w wersji cyfrowej. Jednocześnie Render Cube prowadzi proces walidacji w zakresie możliwości wydania projektu na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Klabater: Podpisał umowę na przygotowanie, adaptację i wydanie na platformy: Xbox One, S|X, Sony PlayStation 4 i 5 i Nintendo Switch kolejnego tytułu z katalogu francuskiego wydawcy i producenta Goblinz. „Snowtopia: Ski Resort Builder” to strategia ekonomiczna, w której gracz buduje od podstaw własny ośrodek narciarski.

Bloober Team: Feardemic zawarł umowę dystrybucyjną z Limited Run Games Inc. na dystrybucję fizycznej wersji gry „Buddy Simulator 1984” na platformę Nintendo Switch na terytorium Ameryki Północnej oraz Europy. Umowa została zawarta na okres 5 lat od daty jej zawarcia.

Immersion Games: Przedstawił kolejne szczegóły swojej nadchodzącej gry VR – „Divine Duel”. Pojedynkowa gra w technologii wirtualnej rzeczywistości otrzymała nowy trailer przedstawiający różnice pomiędzy dwoma trybami gry dostępnymi w momencie premiery. Producent zapowiedział także kolejny beta playtest Divine Duel, tym razem dla użytkowników gogli VR z rodziny Quest. Najnowsza gra Immersion Games zadebiutuje na najpopularniejszych platformach VR – Meta Quest i PCVR na Steam.

Rebel Wolves: Studio założone przez reżysera gry Wiedźmin 3 Konrada Tomaszkiewicza pozyskało strategicznego inwestora – chiński NetEase, podały gry-online.

Sony Interactive Entertainment: Najnowsze dzieło studia Santa Monica, „God of War Ragnarök” jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii marki PlayStation, a także w historii serii „God of War”. Do końca tygodnia premierowego gra została sprzedana w liczbie 5,1 mln egzemplarzy.

Gaming: Prognozowane przychody z reklam w grach mogą osiągnąć nawet 56 mld USD w 2024 roku (42 mld w 2019), a to wszystko przez to, że gracze nie ignorują reklam w tym kanale. Budżety przeznaczane na marketing w grach z roku na rok się zwiększają, a formaty znacząco się dywersyfikują, podał mobiem.

PlayWay: Gra „HELP ME!” twórców Agony i Succubus, poszuka finansowania na Kickstarterze. Jednocześnie na Steam udostępnione zostało grywalne demo, wynika z komunikatu spółki.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments