Revolut rozszerza funkcjonalność swoich kart debetowych o tryb płatności kryptowalutami. Pierwsze rynki, na których startuje usługa, to Wielka Brytania i Szwajcaria.

Tryb płatności kryptowalutami może zostać aktywowany na każdej z posiadanych kart. Nowa funkcja pozwala przełączać waluty, z których ma pójść płatność, uwzględnia także waluty cyfrowe. W ten sposób każdą zwykłą kartę da się łatwo zmienić w aplikacji Revolut, w kartę do płatności kryptowalutami. Nowość jest odpowiedzią na liczne głosy entuzjastów kryptowalut, którzy nie tylko chcą kupować, przechowywać i sprzedawać swoje tokeny, ale także używać ich do codziennych zakupów.

Obecnie, Revolut pozwala klientom trzymać i handlować w aplikacji blisko 100 tokenami. Teraz, klienci będą mogli skorzystać z każdej swojej karty z aktywnym trybem płatności kryptowalutowych do wydawania swoich tokenów na codzienne wydatki. Obowiązuje standardowa opłata za wymianę tokenów na waluty FIAT. Wymiana jest natychmiastowa, podobnie przebiega płatność, nie ma też żadnych dodatkowych opłat.

Za płatności online lub offline kartą Revolut przy użyciu jednej z blisko 100 kryptowalut, w trakcie trwania promocji, klienci otrzymają dodatkowo 1% cashbacku. Cashback będzie wypłacony w tej walucie, w której nastąpiła płatność np. jeśli wydatek byłby w bitcoinach, to 1% cashbacku także będzie wypłacone w bitcoinach. Klienci będą mogli skorzystać, łącząc cashback wynikający z posiadanego planu np. Metal, z cashbackiem z tytułu kartowych płatności kryptowalutowych, w okresie trwania promocji.

W tym roku nie tylko zwiększyliśmy liczbę dostępnych w aplikacji Revolut kryptowalut, do blisko 100 i uruchomiliśmy kursy edukacji finansowej Learn & Earn, z których korzystają miliony klientów. Teraz, przenosimy kryptowaluty jeszcze mocniej do mainstreamu, by ludzie mogli opłacać codzienne wydatki za pomocą kryptowalut i karty płatniczej.  powiedział Emil Urmanshin, General Manager Crypto w Revolut.

Jak zamienić zwykłą kartę w kartę do płatności kryptowalutowych?

Klienci, którzy chcą wydawać swoje kryptowaluty przy użyciu karty płatniczej Revolut, muszą wejść do sekcji Karty w aplikacji i wybrać jedną z aktywnych kart, wirtualną lub fizyczną. Następnie, należy wejść w Ustawienia karty i przełączyć walutę FIAT na jedną z blisko 100 kupionych wcześniej kryptowalut. Gdy subkonto krypto jest połączone z kartą, pokryje ona wszystkie płatności tokenami wymienionymi w czasie rzeczywistym na walutę FIAT. Klienci mogą również, dla wygody, zamówić sobie osobną kartę, wirtualną lub fizyczną, która będzie służyła im tylko do płatności kyptowalutowych.

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty w Revolut?

Revolut Ltd, to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która oferuje szerokie spektrum usług finansowych poprzez aplikację Revolut, m.in. możliwość handlu kryptowalutami. Revolut udostępnia handel kryptowalutami we wszystkich planach, przy czym klienci planu Standard mogą przejść na wyższy, płatny plan jeśli chcą obniżyć koszt transakcji tokenami.

Klienci mogą kupować kryptowaluty już od 1€ i jest na to kilka sposobów. Mogą korzystać ze zleceń typu stop lub limit, lub użyć funkcji zakupu cyklicznego i uśredniać w ten sposób zmienność cen na rynku. Dodatkową funkcją, jest automatyczne kupowanie wybranej kryptowaluty za zaokrąglenia do pełnych kwot, czyli “końcówki” z codziennych zakupów.

Celem Revolut jest bycie najbezpieczniejszą platformą do handlu, korzystania i uczenia się kryptowalut. Firma stale przypomina klientom, że kryptowaluty cechuje bardzo wysoka zmienność i ceny mogą ulec raptownym zmianom. Fintech wierzy w zwiększenie dostępu do kryptowalut, z zastrzeżeniem, że produkty te mogą nie być właściwe dla każdego. Dlatego, Revolut zachęca klientów do poszukiwania informacji o kryptowalutach w wielu niezależnych źródłach i zapoznanie się zarówno z potencjałem, jak i ryzykiem, które ze sobą niosą, jeszcze przed podjęciem decyzji o ich ewentualnym zakupie, lub sprzedaży.

Klienci, zanim rozpoczną handel kryptowalutami, powinni też wziąć pod uwagę swoją sytuację finansową i okoliczności życiowe. Kryptowaluty nie są regulowane. Zdeponowane w nich środki nie podlegają gwarancjom. Ceny kryptowalut podlegają wysokiej zmienności. Należy uiszczać podatki od zysków kapitałowych z handlu kryptowalutami.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
2 miesięcy temu

Za założenie Revoluta można aktualnie zdobyć nawet 120 zł premii.
Tu szczegóły: https://zaofertowani.com/revolut/