Hawe Telekom uruchomiło sieć przetwarzania danych Egde DC, której jedną z pierwszych funkcjonalności jest system CDN, umożliwiający streaming dowolnych wydarzeń online transmitowanych w sieci Internet z niskim opóźnieniem. Partnerem technologicznym została firma Wiwynn, która dostarczyła serwery dedykowane do zastosowań Edge Computing.

W swojej długoterminowej strategii Hawe Telekom stawia na rozwój innowacyjnych produktów i usług wykorzystujących potencjał sieci 5G, a także bazujących na własnej infrastrukturze sieciowej. Nowo powstały system CDN, bazujący na sieci przetwarzania danych Edge DC Hawe Telekom to najnowsza inwestycja spółki będącą odpowiedzią na potrzeby rynku. System korzysta z synergii polegającej na połączeniu obiektów kolokacyjnych systemami transmisyjnymi DWDM gwarantujących nieograniczone możliwości transmisji danych oraz sieci światłowodowej umożliwiającej maksymalne ograniczenie czasów transmisji danych do użytkowników końcowych.

Zależało nam CDN Hawe Telekom był produktem najwyższej jakości, dlatego też postawiliśmy na firmę Wiwynn, która jest liderem na rynku w zakresie serwerów do zastosowań Edge Computing. Jestem pewien, że zagwarantuje nam to bezpieczeństwo, jakość transmisji i ciągłość przekazu wydarzeń sportowych i kulturalnych transmitowanych online. – podkreśla Piotr Pomin, Dyrektor Departamentu Centrum Zarządzania Siecią w Hawe Telekom.

Wiwynn jest innowacyjnym dostawcą infrastruktury IT w zakresie serwerów i pamięci masowych, dedykowanych do zastosowań Edge Computing. ES200 zastosowany przez Hawe Telekom jest jednym z najwydajniejszych serwerów OpenEDGE projektu Open Compute Project (OCP). Dzięki najwyższej wydajności, elastycznej pamięci masowej i interfejsom o skalowanej, wysokiej przepustowości, ES200 umożliwia szybkie lokalne przetwarzanie danych i połączenia z siecią o dużych przepustowości.

Produkty firmy Wiwynn to unikalne rozwiązania, wypracowywane z naszymi klientami i stale dopasowywane do ich potrzeb. Jestem przekonany, że współpraca z Hawe Telekom pozwoli stworzyć naprawdę innowacyjne produkty, których rozwiązania oparte o najnowszą technologię. Funkcjonalności i elastyczność ES200 sprostają wyzwaniom różnych scenariuszy użycia ich na brzegu sieci. – mówi Ted Pang, Senior Director w Wiwynn.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments