Z okazji 15. rocznicy premiery gry Wiedźmin, CD PROJEKT RED ogłosił, że trwają prace nad nową wersją pierwszej części przygód Geralta z Rivii. Podano także wstępne szczegóły na temat remake’u.

Nowy Wiedźmin, wcześniej znany pod nazwą Canis Majoris, to jeden z projektów zaprezentowanych w ramach Aktualizacji Strategii Grupy CD PROJEKT. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i korzystać będzie z rozwiązań technologicznych rozwijanych przez CD PROJEKT RED na potrzeby zapowiedzianej w marcu nowej wiedźmińskiej sagi. Za projektem stoi studio Fool’s Theory, specjalizujące się w grach role-playing — w tym osoby, które wcześniej pracowały przy Wiedźminie 2: Zabójcach Królów oraz Wiedźminie 3: Dzikim Gonie. CD PROJEKT RED sprawuje pełny nadzór kreatywny nad tworzeniem remake’u, który obecnie znajduje się na wczesnym etapie produkcji.

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego wszystko się dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać. – powiedział Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments