DataArt, firma zajmująca się doradztwem technologicznym na skalę globalną, przejęła firmę Lola Tech, 100-osobowy software house z siedzibą w mieście Kluż-Napoka, w Rumunii. DataArt zapowiada, że jest to pierwszy krok w ekspansji na tym rynku.

Obserwujemy rosnące zainteresowanie tym regionem ze strony naszych klientów. Przejęcie Lola Tech to element budowy coraz bardziej zwinnej, zróżnicowanej i globalnej organizacji. Z niecierpliwością czekamy na obsługę imponującej bazy klientów Lola Tech, wzmocnienie tych relacji i wykorzystanie w pełni naszych połączonych możliwości. Rumunia ma dynamiczny sektor technologiczny i bogactwo wyjątkowych talentów. Jesteśmy pewni, że nasza decyzja o ekspansji w tym kraju jest znaczącym krokiem naprzód w naszej globalnej działalności. – powiedział Eugene Goland, CEO DataArt.

Lola Tech została założona w 2009 roku. Projektuje i rozwija cyfrowe rozwiązania wspierające rozwój biznesowy firm. Prowadzi biura w Londynie i Klużu-Napoce, zatrudnia w nich ponad 100 pracowników i prowadzi aktywnie rekrutację. Biuro w Klużu-Napoce jest w pełni operacyjne i będzie nadal oferować atrakcyjne możliwości kariery dla lokalnych specjalistów IT. Wraz z dołączeniem Rumunii, DataArt jest teraz obecna we wszystkich wiodących centrach IT w Europie Środkowej, w tym w Polsce (w Lublinie, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi), Bułgarii, Ukrainie i Serbii – zwiększając dostawy i oferując klientom najszerszy zakres możliwości w celu pozyskania najlepszych talentów.

Rumunia to jeden z najważniejszych krajów pod względem liczby specjalistów z branży IT w regionie Europy Środkowej. Z opracowań rynkowych wynika, że ich liczba przekracza 200 tysięcy, co stanowi ok. 2,5% łącznej pracującej populacji, wynika z danych Eurostatu. Udział sektora w krajowym PKB wynosi obecnie 6% i oczekuje się, że do 2025 roku wzrośnie do 10%, wynika z danych ANIS Romania, organizacji zrzeszającej inżynierów z tego kraju.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments