Tobias Martinez, prezes Cellnex Telecom, odwiedził Warszawę, aby oficjalnie otworzyć nowe biuro Cellnex Poland i spotkać się z pracownikami połączonych zespołów poprzednich organizacji zarządzających infrastrukturą PLAY oraz firmy Polkomtel Infrastruktura. Firma zajmuje obecnie 4500 mkw. w nowo wybudowanym budynku LIXA C w centrum Warszawy.

Podczas uroczystego otwarcia, w którym udział wzięli polscy operatorzy sieci komórkowych, dostawcy sprzętu telekomunikacyjnego, izby branżowe, przedstawiciele biznesu i sektora publicznego, Cellnex Telecom świętował osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w rozwoju firmy. Otwarcie siedziby Cellnex Poland w Warszawie to istotny krok w procesie konsolidacji kultury organizacyjnej i infrastruktury planowany na okres do trzech lat. Po otwarciu warszawskiego biura nastąpi połączenie struktur organizacyjnych w całej Polsce, w tym m.in. w Poznaniu, Katowicach i Trójmieście.

W kwietniu 2021 roku Cellnex nabył 60 proc. infrastruktury telekomunikacyjnej PLAY, która dziś stanowi OnTower Sp. z o.o. W czerwcu 2021 r. spółka przejęła 99,9 proc. firmy Polkomtel Infrastruktura, wchodzącej w skład Grupy Polsat, która jest dziś częścią TowerLink Poland Sp z o.o., zarządzanej przez Cellnex Poland. Zespół Cellnex Poland liczy obecnie prawie 500 pracowników (tj. 250 osób zajmujących się projektowaniem i zarządzaniem rozwojem sieci oraz 220 – utrzymaniem sieci i zarządzanie jej funkcjonowaniem). Cellnex, który obecnie posiada 15 500 lokalizacji, zainwestował w Polsce ponad 10 mld zł i zobowiązał się zainwestować kolejne 8,5 mld zł w ciągu najbliższych 10 lat.

Przemówienie Tobiasa Martineza, prezesa Cellnex Telecom

Jestem bardzo dumny z tego, co zespół Cellnex Poland osiągnął w ciągu 2 lat od rozpoczęcia rozmów z naszymi polskimi partnerami. Od tego czasu opracowaliśmy model Augmented Tower (rozszerzonej obsługi wież), mający na celu wspieranie klientów w opracowywaniu, wdrażaniu, obsłudze i utrzymaniu infrastruktury i zasobów sąsiadujących z wieżami – w tym sprzętu aktywnego – które mogą być uwspólnione w oparciu o model neutralnego hosta. Jesteśmy czymś znacznie więcej niż TowerCo raczej czymś bliższym NetCo, co oznacza, że możemy świadczyć naszym partnerom szerszy zakres usług. – powiedział Tobias Martinez, prezes Cellnex Telecom.

Najważniejszym celem Cellnex Poland jest zwiększanie łączności w długoterminowej perspektywie. Połączenie zespołów o różnych kulturach korporacyjnych – z Cellneksu, Playa i Polkomtela, w jednym wspólnym biurze, to kolejny krok na drodze do konsolidacji firmy, który pomoże dostarczać naszym klientom usługi najwyższej jakości. Wierzę, że jesteśmy obecnie przygotowani do tego aby poszerzyć zakres naszych usług, a nowe biuro z pewnością pomoże również przyciągnąć najlepsze talenty i stanowić będzie trampolinę do dalszego pomyślnego rozwoju Cellneksu w Polsce. – powiedział Santiago Argelich, dyrektor generalny Cellnex Poland

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments