Doskonałe chłodzenie i zaawansowana konstrukcja obudowy gwarantują najlepszą w swojej klasie wydajność procesorów Intel Core z serii H, w najnowszej generacji smukłych i lekkich laptopów EVO.

Przemyślana konstrukcja obudowy i zastosowana technologia chłodzenia w połączeniu z wykorzystaniem najnowszych procesorów Intel® Core™ serii H 12. generacji, zapewniająca niesamowity poziom wydajności.ASUS posiada w swoim portfolio jeszcze więcej modeli z certyfikatem EVO i najnowszymi procesorami Intel® Core™ z serii H niż inni główni rywale w segmencie komputerów podstawowych i klasy średniej.

Ulepszony moduł chłodzenia z podwójnymi wentylatorami i podwójnymi rurkami cieplnymi zapewnia lepsze chłodzenie i cichszą pracę biurową w trybie Whisper.Komora parowa 3D oraz unikalna konstrukcja AAS Ultra zwiększająca przepływ powietrza o 30% pozwala na osiągnięcie maksymalnej wydajności w segmencie komputerów klasy premium i komputerów dla twórców.

Linia smukłych i lekkich laptopów ASUS Zenbook i Vivobook na rok 2022 oferuje od teraz jeszcze więcej wysokowydajnych modeli EVO niż kiedykolwiek wcześniej. Zawdzięczamy to przemyślanej inżynierii i wyjątkowym właściwościom najnowszych procesorów Intel® z serii H 12. generacji, których współczynnik mocy termicznej (TDP) sięga 45 watów. Dzięki tym rozwiązaniom nawet niedrogie laptopy codziennego użytku takie jak Vivobook 14X/15X OLED (X1403/1503), zapewniają teraz znacznie większą wydajność, niż było to możliwe do uzyskania w poprzednich generacjach sprzętu.

Dzięki współpracy inżynierów firmy ASUS i Intel powstały innowacje, które zostały wdrożone w najnowszych modelach laptopów na 2022 rok. Ich działania na rzecz udoskonalenia technologii chłodzenia i wykonania obudowy to bardzo ważne, ale też wymagające zadanie. Niekiedy ulepszenia te są niewidoczne dla klientów na pierwszy rzut oka, pomagają one jednak dostarczyć niezrównaną wydajność przy zachowaniu kompaktowych i lekkich urządzeń – czyli dokładnie tego, czego klienci oczekują od swojego kolejnego laptopa. – powiedział Jeff Lo, dyrektor generalny ASUS East EMEA.

Oczekiwania użytkowników dotyczące posiadania smukłych i lekkich laptopów rosną z roku na rok, a rozwiązanie problemu, jak zwiększyć poziom wydajności bez zwiększania rozmiarów samego sprzętu, stanowi nie lada wyzwanie dla inżynierów. Portfolio konsumenckich laptopów ASUS na rok 2022 wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, aby osiągnąć te cele. Obejmują one ultrawydajne i ciche systemy chłodzenia, takie jak ASUS IceCool, AAS Ultra, komory parowe 3D, oprogramowanie wspomagane sztuczną inteligencją oraz precyzję wykonania. Co więcej, znakomita wydajność procesorów Intel Core 12. generacji sprawia, że użytkownicy mogą cieszyć się wszystkimi korzyściami związanymi z wysoką mocą obliczeniową, zachowując przy tym wydłużony czas pracy na baterii, porównywalny z dotychczasowymi modelami.

Po pierwsze: Wydajność

Najnowsze procesory Intel Core 12. generacji zapewniają większą wydajność przy lepszej oszczędności energii niż kiedykolwiek wcześniej. To zasługa ich hybrydowej konstrukcji z mieszanką wysokowydajnych i energooszczędnych rdzeni, które w inteligentny sposób dzielą się zadaniami obliczeniowymi. To skutkuje zwiększeniem wydajności w grach, przesyłaniu treści, jak i samej wielozadaniowości.

Ich energooszczędność natomiast sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem dla zapewnienia wysokiej wydajności w smukłych i lekkich konstrukcjach sprzętu, które użytkownicy preferują coraz częściej.

Wydajny laptop to także długoterminowe korzyści dla użytkowników. Typowy czas eksploatacji laptopa konsumenckiego może wynosić do siedmiu lat. Z uwagi na fakt, że systemy operacyjne oraz oprogramowanie ewoluują i stają się coraz bardziej wymagające, użytkownicy potrzebują laptopa, który będzie posiadał dużą rezerwę mocy obliczeniowej. Procesory serii H o współczynniku TDP wynoszącym do 45 W – czyli do 3 razy więcej niż procesory do laptopów starszej generacji – oferują mnóstwo dodatkowej mocy na przyszłość.

Po drugie: Chłodzenie

Uzyskanie maksymalnej wydajności procesora w smukłym i lekkim laptopie, równoznaczne jest z jego odpowiednim schłodzeniem. Najnowsze laptopy ASUS z serii Zenbook i Vivobook wyposażone są w ulepszoną technologię chłodzenia, w tym nowe konstrukcje wentylatorów ASUS IceBlade, podwójne rurki cieplne, ulepszoną kontrolę przepływu powietrza typu multi-vent oraz – w modelach Zenbook Pro 16X OLED i Zenbook Duo 14X OLED – komorę parową 3D i innowacyjny mechanizm Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra).

Komora parowa 3D to innowacja firmy ASUS, polegająca na specjalnym wyprofilowaniu w celu lepszego dopasowania jej do komponentów płyty głównej niż ma to miejsce w przypadku standardowych, płaskich układów chłodzenia. System AAS Ultra natomiast unosi tył klawiatury lub drugiego ekranu dotykowego, zwiększając tym samym przepływ powietrza wewnątrz obudowy nawet o 30%.

Dzięki powyższym rozwiązaniom w zakresie układu chłodzenia, inżynierowie firmy ASUS mogą zastosować najwyższej klasy podzespoły takie jak procesor Intel Core i9, czy karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3060, w nawet bardzo smukłych laptopach, nie martwiąc się o odprowadzanie ciepła.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments