Pierwszy zestaw gogli do gry w wirtualnej rzeczywistości zadebiutował w październiku 2016 roku i był dostępny na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Po siedmiu latach nadeszła pora na kolejną generację PlayStation VR, która ukaże się już w przyszłym roku.

Nowe gogle od Sony zapewnią grafikę 4K HDR1 dzięki możliwością PS5. Oglądaj zapierające dech w piersiach lokacje w wirtualnej rzeczywistości w niezwykle wysokiej jakości, dzięki grafice 4K High Dynamic Range i nawet 120fps1 – dwa ekrany OLED 2000×2040 zapewniają cztery razy większą rozdzielczość niż w przypadku oryginalnych gogli PlayStation®VR.

Ciesz się komfortowymi sesjami gry, dzięki ogromnemu polu widzenia w 110º oraz lekkiej, dobrze wyważonej soczewce Fresnela. Pokrętło regulujące soczewkę pozwala wybrać odległość pomiędzy szkłami, aby pasowała ona do rozstawu oczu i zapewniała optymalny obraz na ekranie. Gogle posiadają też odpowietrznik, ułatwiający dostęp powietrza do soczewek, co zmniejsza parowanie i zwiększa komfort gry.

Śledzenie ruchu oczu

Gogle PS VR2 wykrywają ruch oczu gracza i pozwalają uzyskać lepszą odpowiedź emocjonalną oraz lepszą ekspresję podczas spotykania innych graczy online. Kamery śledzące oczy sprawdzają Twoją linię wzroku podczas celowania i rozglądania się, a zaawansowane techniki dołkowanego renderingu polepszają wrażenia graficzne poprzez dostosowywanie rozdzielczości i podkreślanie tego, na czym obecnie się koncentrujesz.

PlayStation VR2 śledzi gracza oraz jego kontrolery poprzez cztery kamery zamontowane w goglach. Ruchy i kierunek, w którym patrzy, są odwzorowywane w grze, bez konieczności użycia zewnętrznej kamery. W goglach zamontowano delikatne i esponsywne wibracje, które uruchamiają się w kluczowych momentach rozgrywki. Generowane przez pojedynczy, wbudowany silniczek, wibracje te dodają inteligentny, namacalny element do immersji sensorycznej, występującej w trakcie gry.

Przedstawiamy kontroler PlayStation VR2 Sense

W interakcje z wirtualnym światami na niepowtarzalne nowe sposoby, korzystając z efektów dotykowych, adaptacyjnych efektów „Trigger”, precyzyjnego namierzania i wykrywania dotyku palcami – wszystko to jest zintegrowane w niepowtarzalnym, ergonomicznym projekcie. Nowy kontroler PS VR2 Sense ma gwarantować wolność ruchu oraz realistyczne, naturalne wrażenia z gry poprzez dobrze wyważony i ergonomiczny projekt.

Naturalnie w interakcje z elementami i otoczeniem gry, nawet gdy aktywnie nie naciskasz przycisku. Wykrywanie dotyku palcem pozwala kontrolerowi PS VR2 Sense odtwarzać naturalne ruchy i gesty, co znacząco zwiększy immersyjność doznań.

Nowy zestaw do VR będzie dostępny w I kwartale 2023 roku.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments